Четверг, 21.11.2024, 19:01
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 30 » Каролинське оснащення для лову риби, Каролинская оснастка для ловли рыбы
22:46
Каролинське оснащення для лову риби, Каролинская оснастка для ловли рыбы

Каролинське оснащення для лову риби, Каролинская оснастка для ловли рыбы

Каролінська оснастка одна з популярних рознесених оснасток для лову хижої риби на штучні приманки. Рибалки гідно оцінили Кароліну за нехитрий монтаж, хорошу результативність, можливість одночасної лову в різних горизонтах води, а також простоту в налаштуванні під різні умови лову. Каролинская оснащення досить універсальна і, при внесенні невеликих змін її можна використовувати як живцову донку або ж, встановивши додаткові повідці, ловити на кілька приманок одночасно.

Кароліна проти Техасу, особливості конструкції
Як і більшість рознесених оснасток для лову хижої риби, Кароліна була придумана в Америці в кінці минулого століття для лову місцевого окуня (басса). По суті, каролинська оснастка є своєрідною модифікацією техаського монтажу. Якщо техаську конструкцію до «разнесенок» можна віднести лише умовно, адже в деякі моменти (при закидах і потяжках) в цьому оснащенню приманка і грузило зливаються практично в єдине ціле. То в Кароліні між вантажем і приманкою завжди існує певний інтервал і вони не з'єднані жорстко.

Вийшло так, що в результаті поліпшення техаської оснастки вийшов зовсім інший монтаж по функціональності, хоч і не сильно відрізняється за зовнішнім виглядом. Як відомо, всі елементи техаської оснастки були зібрані на основній волосіні: гачок з приманкою, дзвінка намистинка-стопор і вантаж у формі кулі. Така конструкція давала можливість ловити в самих важкопрохідних місцях, без ризику зацепа і втрати снасті. Але, в той же час, жорсткість з'єднання елементів не давала вільної гри приманки, а пасивних штучних хробаків, доводилося анімувати самому рибалці при проводці.

У каролінському оснащенні вирішили проблему активності приманки, злегка погіршивши при цьому «всюдихідні» якості снасті. У Кароліні гачок з приманкою переїхав на окремий поводок, з'єднаний з основною жилкою за допомогою вертлюжка, а вантаж з бусиною-брязкальцем так і залишилися ковзати по основній волосіні по інший бік цього вертлюжка. В результаті приманка отримала 0,5-1м повідця на свою гру, що поліпшило результативність при лові пасивного обережного хижака, а вертлюг став слабким місцем чіпляючи водорості при проходженні через зарості.

Каролинське оснащення для лову риби, Каролинская оснастка для ловли рыбы


Каролинська оснастка і її основні складові
Грузило в каролінський оснащенні може бути каплеподібної форми, у формі кулі або оливки. Головною умовою буде наявність наскрізного поздовжнього отвору. В оригінальній оснащенні вага грузила був трохи більше 20 г, а матеріал виготовлення - латунь або бронза, твердий метал при ударах об дно привертав басса. Наші ж рибалки застосовують звичайні свинцеві грузила з вагою підібраним під умови лову.

Тобто вага грузила для Кароліни підбирають в 1,5 рази більше, ніж при лові на джиг в тих же умовах. Повідець У каролінський оснащенні для лову у кам'янистого дна або черепашнику, найкраще використовувати повідець з флюорокарбона. Це досить міцний, практично невидимий у воді, що володіє антиабразивним властивостями матеріал, який у ряді випадків може навіть протистояти зубам щуки. Але через дорожнечу флюорокарбона, можна використовувати повідці з якісної монофильной волосіні. Довжина повідця від півметра при активному клюванні до одного метра при лові пасивного хижака. Намистина і вертлюжок Вертлюжок для каролінський оснастки повинен бути дуже міцним і якісним. Особливості лову такі, що більшу частину часу йому доведеться волочитися по дну. В оснащенні він виконує функцію противозакручивателя.

Розмір вертлюжка вибирають мінімальний, щоб менше чіпляв водорості і не огрубляв оснащення. Намистина між вертлюжком і грузилом, крім оберігання вузла, в оригінальній оснащенні приваблювала окуня дзвінкими клацаннями, іноді для цієї мети встановлювали дві намистини. Але існує ймовірність, що при використанні довгого повідка, риба стане атакувати не саму приманку, а клацаюче грузило, тому дзвенячу намистину цілком можна замінити гумовим стопором.

Каролинське оснащення для лову риби, Каролинская оснастка для ловли рыбы


Гачок і приманки для каролінський оснастки
Найчастіше в каролінський оснащенні для лову хижої риби використовують штучні приманки з активною грою.

Це можуть бути силіконові ящірки, твістери, черви з хвостиками, віброхвости та інші види їстівної і неїстівної гуми. Приманки можуть мати різну ступінь плавучості, бути як тонучими, так і плаваючими або ж повільно спливаючими. Для монтажу таких приманок найкраще використовувати офсетні гачки. Розмір гачка вибирають відповідно розміру використовуваної приманки. Варто відзначити, що при лові на виброхвост, для кращого балансу та ігри приманки, потрібно використовувати офсетний гачок з підвантаженням на цівку. Конструкція каролінський оснастки також дозволяє ловити на натуральні приманки, це можуть бути шматочки риби, молюсків або навіть жива рибка. Для насадки таких приманок можна використовувати як звичайні гачки, так і двійники або трійники.



Виготовлення оснащення для лову Виготовлення оснащення
Кароліна буде цілком під силу навіть новачкам. Для цього розпишемо по пунктах весь монтаж каролінський оснащення:

1) надягаємо вантаж на основну волосінь вузькою стороною вгору, якщо вантаж у формі кулі або краплі

2) нанизуємо намистину-стопор

3) прив'язуємо вертлюжок до основної волосіні подвійним вузлом Клинч

4) відміряємо потрібної довжини повідець і прив'язуємо до нього офсетний гачок вузлом Паломар

5) поводок з гачком прив'язуємо до вільного вушка вертлюжка вузлом Клинч

6) насаживаем на гачок приманку Оснастка готова. Якщо у вас виникли труднощі з зав'язуванням вузлів або насадкою приманки, пройдіть по активних посиланнях.

На нашому сайті вже є покрокові інструкції по рибальським вузлам і насадкою приманки на офсетний гачок.

Інші варіанти каролінської оснастки
Грузило на окремому повідці Якщо ловля на Каролінського оснастку буде проходити на водоймі з великим перепадом глибин, то можливо не раз доведеться міняти грузило: більш легке для мілководдя або тихого затону на важке для глибинних ям і ловлі на відкритому перебігу. Постійна перев'язка оснастки може зайняти багато часу. Тому для таких умов лову, Каролінського оснастку трохи модернізували.

Вантажі з різною вагою заздалегідь монтують на невеликих повідках довжиною до 3О см. Намисто нанизуються на поводок з обох сторін вантажу, а до основної волосіні прив'язують вертлюжок із застібкою. На кінцях повідків з вантажами в'яжуться петельки - з одного боку для з'єднання з вертлюжком, прив'язаним до повідця з приманкою (способом «петля в петлю») і з іншого - для монтажу на основну волосінь. Заміна такого повідця не займе багато часу.

Подвійне каролинське оснащення
При активному клюванні і відповідних умовах лову, Каролінського оснащення можна змонтувати з двома поводками. Для цього на основну волосінь прив'язують потрійний вертлюжок, що має два вільних колечка під кріплення повідків. При цьому, щоб зменшити ризик перехлеста снасті, повідці повинні мати різну довжину, а приманки, по можливості, різний ступінь плавучості.

Каролинське оснащення для лову риби, Каролинская оснастка для ловли рыбы


Техніка проводки при лові на Каролінську оснастку
При лові на Каролінське оснащення можна застосовувати ступінчасту і ривкову проводку, які були детально описані в статті про техаське оснащення. Але найчастіше приманку, при лові Кароліною, просто протягують по дну, без ривків і сходинок, надаючи активної приманки реалізувати власну гру.

Відбувається це так: після закидання, чекаємо, коли грузило досягне дна, робимо невелику паузу і починаємо рівномірно підмотувати волосінь котушкою в повільному темпі. Під час підмотки, грузило не повинно відриватися від дна. Таку проводку можна трохи урізноманітнити, роблячи паузи після 2-3 оборотів котушки. Під час паузи, можна трохи посмикувати вершинкой вудилища, як при проводці оснастки дроп-шот.

Категория: Спиннинг | Просмотров: 892 | Добавил: ViKing | Теги: Каролинская оснастка для ловли рыбы, Каролинське оснащення для лову риби | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$