Суббота, 23.11.2024, 14:55
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 27 » Як з'явилася вудка, Как появилась удочка
19:55
Як з'явилася вудка, Как появилась удочка

Як з'явилася вудка, Как появилась удочка

Вона була винайдена однією з перших з усіх рибальських снастей. Якась дика людина, блукаючи по березі річки чи моря у пошуках мізерної їжі або відпочиваючи в тіні дерев, напевно запримітив зграйки риб, які з жадібністю накидалися на падаючих на поверхню водойми комах. Або сама людина кидла їх у воду, дивуючись швидким рухам риб. Ймовірно, саме тоді у дикуна і зародилася думка, що якби заховати в комаху що- небудь схоже на гачок, зроблений з кістки або міцного дерева, і прив'язати його за нитку з жил тварин або волокон рослин, то тоді риба його проковтне і є шанс витягнути її на берег.

Можливо, так і народилася вудка. З тих пір вона практично не змінилася. З різними варіантами гачків, будь то загнутий цвях без капелюшка, звичайна шпилька, проволока. Замість грузила камінчик і шматочок сухої гілки або очерету замість поплавка .І сьогодні маючи найсучасніший вигляд, навіть у найвимогливіших рибалок, вудка зберегла всі основні свої якості. Саме слово «вудка» - назва спільне. У неї кілька складових частин: вудилище, волосінь, поплавок, грузило, повідець і гачок. Сучасні снасті, звичайно, відрізняються від прародительки. Не по формі, а як кажуть, "за змістом».

Є така народна мудрість, за достовірність відтворення не ручаюсь, але зміст приблизно такий: мало мати голову на плечах, потрібно ще вміти користуватися нею за призначенням. Так і з риболовлею. Яким би «крутим» і «навороченим» не був інвентар для риболовлі, потрібно ще знати де, коли, як і на що ловити.
Здавалося б, немає нічого простішого - взяв вудку, насадив наживку, закинув «невід» і ось вона - видобуток довгоочікувана. Ан ні. Необхідний досвід і навіть деякі особливі здібності: спритність рук, мистецтво зберегти природний вид наживки, будь то черв'як, рак або комаха; гострий зір: спостерігати за рухами поплавка, іноді ледве помітними, а то і зовсім незрозумілими для новачка. Справжній рибалка знає «вдачу» риби, тобто її природні властивості.

Наприклад, в яких водах живуть різні породи риб, що люблять найбільше «їсти», в яких місцях тримається риба в різний час дня і року. Нюансів дуже багато. Не тільки в різних водах у одних і тих же порід риб бувають різні смаки і звички, але в одній і тій же річці особливості їхньої поведінки змінюються з часом. Можлива зміна властивостей води, берегів, дна. Риб'ячого корму. Наприклад, при збільшенні поголів'я худоби, вода теплішає і мутніє, береги втрачають траву, оголюються, риба не така жадібна до їжі, тому що вона сита. Відповідно, змінюється її клювання. Тому, для якісної риболовлі потрібно дотримуватися кількох правил. Самое першорядне - це вміння добре влаштувати вудки. Вудлище повинне бути легким, зручним для підсічки, з гнучким кінцем.

Не менш важливо вміння користуватися погодою і часом дня. Найпродуктивніші годи для риболовлі - ранкові та вечірні, особливо пізно ввечері. Тут необхідно власне спостереження і досвід. Буває і місце, і час дуже хороші, а риби немає або вона не бере. Буває навпаки, і місце погане, і час невідповідний, а вона клює. Не можна заперечувати той факт, що у риби є улюблені місця і причому без видимої на те причини.

Категория: Поплавочная | Просмотров: 668 | Добавил: ViKing | Теги: повідець, вудилище, грузило, волосінь, Найпродуктивніші годи для риболовлі, Як з'явилася вудка, Поплавок, Как появилась удочка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$