Інструкція з використання гумової оснастки. Инструкция по использованию резиновой оснастки
1. Якщо дно водойми чисте і зачепи виключені, то годівницю потрібно пристебнути до трубочки штатної застібкою. Це ідеальне місце розташування годівниці.
2. Якщо можливі зацепи, то застібку з трубочки потрібно зняти і прив'язати годівницю до вертлюжку мінімально короткою (1-2см.) окремою моноліскою - запобіжником, з трохи меншим розривним навантаженням, ніж міцність основного шнура, як на фото. Міцність монолески на вузлі по відношенню до шнура потрібно підібрати дослідним шляхом.
Буде дуже шкода відривати оснастку при глухому зачепі, або відстрілі годівниці.
Інструкція з використання гумової оснастки. Инструкция по использованию резиновой оснастки
3. Сама точна настройка гумової оснастки робиться в наступній послідовності:
3.1. Поставте стійку для фідера так, щоб ви могли вільно підійти до хлисту фідера після закидання.
3.2. Снарядіть фідер «Гумової оснащенням» і годівницею вже обраної ваги, але поки без повідця.
3.3. Зробіть закид з підгодовуванням, і далі дійте в тій послідовності, як ви звикли це робити на всіх рибалках, поки фідер не ляже на стійку. (У кожного відпрацьована своя звична методика поводження з фідером від моменту падіння годівниці в воду, і до установки його на стійку. Дійте за звичкою.)
3.4. Зачекайте, поки шнур натягнеться силою течії і хлистик стабілізується. Тепер ваша задача запам'ятати величину вигину хлиста і напрямок, в якому шнур йде у воду від кінчика хлиста. Як варіант - див. Наступний пункт.
3.5. Підійдіть до зігнутої хлисту і встроміть у берег гілку / прутик / палицю / запасну стійку, щоб її кінець був у самого кінчика хлиста. Або нахиліть голову над кінчиком хлиста і відзначте поглядом якийсь орієнтир на землі під кінчиком хлиста, наприклад камінчик, або що-небудь ще.
3.6. Поки ви відзначали положення хлиста, прикормка вже вимилась з годівниці і можна вимотати снасть, підмотавши оснастку майже до тюльпана хлистика.
3.7. Кладете фідер на стійку точно на те ж місце, де він лежав після закидання.
3.8. Берете руками годівницю і відтягуєте її по лінії натягу шнура, яке ви запам'ятали після попереднього закидання. Тягнете доти, поки кінчик хлиста не підійде до кінця уткнутого прутика / гілки / палки, або орієнтиру на землі, при цьому гума оснастки буде розтягуватися.
3.9. Подивіться, на якій відстані від кінця трубочки перебуватиме стопор / бісер на петлі для повідця. Ідеальне відстань = 1-2см. Нормою вважається відстань від 1см. до 8см. Якщо ви вклалися в норму, то ставте поводок і починайте ловлю. Однак чим ближче ця відстань до ідеалу, тим робота оснастки буде більш ефективною, тому що динамічний діапазон гуми буде ширше, і працювати вона буде м'якше.
3.10. Якщо стопор на петлі для повідця уперся в кінець трубочки, значить гуму потрібно вкоротити, так як натяг шнура виявилося сильнішим протидії гуми. Для регулювання треба стягти кембрік тільки з короткого плеча трубочки, вкоротити гуму на 2-4см, після чого знову одягнути кембрік. Якщо цього виявилося недостатньо, то повторити процедуру укоротивши, ще на стільки ж. Утворився надлишок гуми потрібно розподілити по довгому плечу трубочки під маленькими кембриками. Якщо ви рибалите в різних місцях з різною силою течії, то бажано зберегти всю змонтовану гуму цілої, що не обрізаючи надлишок після настройки оснастки, як на фото. Заправлена таким чином гума аніскільки не заважає ловле.
3.11. Якщо стопор на петлі для повідця значно не доходить до кінця трубочки, то потрібно подовжити робочу частину гуми, діючи аналогічно п. 3.10, але у зворотний бік. Якщо гума подовжена вже на максимальну величину, а результат так і не досягнуть, то візьміть іншу оснастку з тоншою гумою і повторіть настройку.
3.12. Регулювання на оснащенні з товстою чорною гумою для діапазону (100-140гр.) Можна виконувати не знімаючи кембрік з короткого плеча, а акуратно тягнути за гуму в потрібну сторону, попередньо ОБОВ'ЯЗКОВО змочивши весь цей вузол.
3.13. Налаштовуючи оснастку не потрібно сильно укорочувати гуму, вичавлюючи з неї бажаний результат. МІНІМАЛЬНА довжина гуми між вертлюжком і трубочкою в нерозтягнутому стані повинна бути не менше 10см. Це відповідає величині розтягування на оснащенні = 1: 3. Граничне розтягнення гуми в середньому становить 1: 4 і на таких режимах роботи гума довго не проживе. Переходьте на наступний ваговій діапазон оснастки.
4. Щоб замінити порвану гуму, потрібно стягнути з трубочки всі три кембрика, прив'язати нову гуму до вертлюжку вузлом «ката», зробивши 4 обороту, як на фото, і, змочивши, затягнути його. Гума іноді норовить розв'язатися, тому затяжку вузла потрібно періодично повторити кілька разів. Другий кінець гуми пропустити по черзі через всі кембрики і натягнути їх на трубочку, як на вихідних оснащеннях.
Інструкція з використання гумової оснастки. Инструкция по использованию резиновой оснастки
Настійно рекомендую спочатку потренуватися з прив'язкою гуми на вертлюжком на порваній гумі, щоб не зіпсувати новий шматок.
5. Для гумової оснастки використовуйте повідці будь-якої довжини і будь-якого діаметру волосіні. Тут ніяких обмежень немає. Я часто ставлю повідці з тонкої плетінки.
6. В цьому оснащенню застосований ковзний монтаж годівниці, тому ймовірність обриву повідця про важку годівницю при різкому ривку риби в сторону значно зменшена в порівнянні з ПГ, а гума додатково пом'якшує такий ривок, відмінно передаючи його на хлист фідера.
7. Іноді при вимотування снасті для перезабросах, насадка на повідку може трохи скрутити лісочку оснастки з гумкою. Досить просто провернути пальцями лісочку на виході з трубочки у зворотний бік і скрутка зникне, хоча пара оборотів такий скрутки абсолютно не заважає роботі оснастки і я особливо цим не переймаюсь.
8. При лові гумової оснащенням на глибокому ракушняку часто спостерігалися зачепи гачка за мушлі. Причина виявилася дуже простою.
Якщо відразу після закидання, або після досягнення годівницею дна покласти фідер на стійку, то основний шнур не встигає натягнути плином до того, як поводок з гачком вже лягли на дно. Далі шнур починає натягатися перебігом і розтягує гуму, при цьому поводок з гачком підтягується по дну до оснащенні і гачок встромляється в мушлю. Клювань ви вже не побачите, хоча після вимотування снасті гачок буде абсолютно голий, так як риба спокійно обгризені пришпилену до мушлі насадку.
На такому дні небагато міняється стандартна методика поводження з фідерним вудилищем. Відразу після досягнення годівницею дна потрібно швидко відвести фідер в сторону, щоб заздалегідь зігнути хлист, тим самим натягнути гуму і підтягнути поводок до оснащенні до того, як він ляже на дно. Далі, в міру посилення натягу шнура плином, повертаємо фідер на своє місце і кладемо на стійку. Тепер поводок вже не буде підтягуватися до оснащенні і зацеп за черепашку буде виключений. Це вже з особистого досвіду.
9. Зберігати оснастки потрібно з распрямленной і злегка розтягнутої волосінню, як ви зберігаєте повідці в поводочніце, щоб флюорокарбон «втратив пам'ять» кілець від бобіни. Інакше ці кільця на волосіні можуть стати причиною заплутування повідця в польоті при закиданні снасті. Трубочку при зберіганні потрібно зрушити впритул до переднього вертлюжку. В якості мотовила для оснасток можна використовувати лінійку не менше 60см довжиною, або таку ж смугу щільного картону, оргалита, або тонку довгу дощечку / вагонку, на кінцях якої приклеїти мікропорку і пришпилити до неї оснастки булавками, або чим-небудь схожим. Кінець мотовила, де знаходяться гумки потрібно тримати в ПЕ пакеті, щоб гума не пересихала. Після риболовлі потрібно повернути оснастку на мотовило в розтягнутому стані.
Замість флюорокарбона цілком можна застосовувати звичайну монолески потрібного діаметра, але флюорокарбон стійкіший до стирання, легше ковзає всередині трубочки і зовсім не помітний у воді. Моноліска оснастки за міцністю повинна відповідати вашому основному шнуру, або шок-лідеру, щоб вона гарантовано витримала закид найважчою годівницею з вашого арсеналу.
Інструкція з використання гумової оснастки. Инструкция по использованию резиновой оснастки
|