Пятница, 22.11.2024, 00:04
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 28 » Джерки з епоксидної смоли, Джерки из эпоксидной смолы
21:55
Джерки з епоксидної смоли, Джерки из эпоксидной смолы

Джерки з епоксидної смоли, Джерки из эпоксидной смолы

 
Сьогодні на одному форумі, знайшов дуже цікаву статтю. А саме про те як зробити з епоксидки джерк. Але що найцікавіше їх можна зробити багато. Тепер детальніше про виготовленні джеркбейти.

Тема виливки джерків з полімерів давно не давала мені спокою. Досвід подібного виготовлення воблерів був, але замахнутися на джерки не вистачало духу ... Рішення спробувати прийшло після усвідомлення того, що джерк набагато більше воблера, що може дозволити зробити повністю готові для відливання форми. Для воблеров така технологія трохи важкувато - занадто дрібні деталі ... Другий безсумнівний плюс, це звичайно відносна фортеця матеріалу і його повна негігроскопічність. Поки сам нічого путнього з дерева не настругав - тому копіював BJ, купити плаваючу версію Бастер джерк в Москві проблематично, а огрузіть копію можна по різному. Отже приступимо! Джерки з епоксидної смоли, Джерки из эпоксидной смолы

Виготовлення джеркбейти литтям полімерів в силіконову форму.

Виготовлення силіконових форм.

Увага! Всі подальші поради даються тільки для копіювання "для власних потреб", тобто не для вилучення будь-якої комерційної вигоди від масового виробництва і продажу, так як багато речей запатентовані і їх копіювання можна назвати незаконною підробкою ...
Природно ми будемо робити спиннингову приманку, а саме копію відомого джеркбейти Buster Jerk від Strike Pro.
Дані приманки можуть бути по-різному огружен і відповідно мати різний ступінь плавучості - тобто бути плаваючими, суспендер (з нейтральною плавучістю) і тонучими, також можливі різні варіації, наприклад "повільно потопаючий", "швидко спливаючий" і.т.п.
Для можливості створення різних за огрузкою приманок, конструкція зроблена універсальною.
Наша приманка буде складатися з двох дзеркальних половинок, відлитих з самого доступного полімеру - епоксидної смоли ЕДП. Смола буде заливатися в силіконові форми. Для виготовлення форм підійде найбільш поширений силіконовий герметик "Момент". Я використовував "універсальний" білого кольору. При склеюванні половинок, в них будуть вставлятися кільця і огрузка. Плавучість буде забезпечуватися повітрям, що знаходиться у внутрішніх порожнинах.
Для забезпечення рівного і акуратного стику, форми повинні з'єднуватися рівно по центру приманки 


Для забезпечення точності, при знятті першої силіконової форми, приманку зі знятими гачками і кільцями потрібно укласти в "постіль" (підкладку) з гіпсу, алебастру або пластиліну. Для цього добре підходить пластикова упаковка від самої приманки або інша підходяща за розміром.


Беремо упаковку і розташовуємо в ній копійовану приманку на пластилінових циліндриках, намагаючись надати строго горизонтальне положення.


Розташувавши приманку розводимо гіпс або алебастр до стану рідкої сметани і заливаємо у форму трохи вище середини приманки.


Приблизно через 15 хвилин, коли гіпс вже "схопився", але ще не остаточно застиг, беремо дерев'яну зубочистку і акуратно зчищають надлишки гіпсу по периметру приманки, суворо дотримуючись центру (орієнтуємося по кільцях). Потім дизайнерським ножем зрізаємо надлишки з усією іншою площині, намагаючись зробити її якомога більш рівною (не «гладенькою" а саме рівною, тобто без хвиль, опуклостей і западин). Це один з найвідповідальніших моментів!
Розбираємо всю "конструкцію", виколупуємо пластилін і пальцем видавлюємо приманку з гіпсу через отвори, що утворилися.


Беремо підходяще свердло (приблизний Ф 0.5 см) і рукою свердлимо неглибокі виїмки - замки. Вони потрібні для подальшої точної орієнтації половинок форми. Далі нам належить виготовлення форми з силікону.


  Силікон має відмінну адгезію (липне) до пластика, і щоб уникнути псування моделі, її і гіпсову підкладку потрібно покрити розділовим шаром. Для розділового шару відмінно підходить "Фейрі". Фейрі наносимо пензликом і чекаємо поки він повністю висохне. На гіпс можна нанести 2-3 шари - спочатку сильно вбирається.

 

Далі беремо силіконовий геметік і видавлюючи потроху, за допомогою дерев'яної зубочистки, поступово, не поспішаючи і дуже акуратно наносимо силікон на модель і підкладку, ретельно заповнюючи всі впадинки, і щілинки. Це чистової шар, виправити в ньому "раковини" після полімеризації майже неможливо.
Даємо гарненько застигнути першому шару, а потім наносимо другий, третій і при необхідності четвертий. Приблизно 12:00 іде на повну полімеризацію середнього (3-4мм) шару. Чи не накладайте шари товщі 3-4 мм, такий шар буде сохнути дуже довго - швидше буде зробити кілька більш тонких. Загальна товщина силіконової форми повинна вийти не менше 5-7 мм. Коли необхідна товщина буде досягнута, не поспішайте все розібрати - спочатку силіконову форму потрібно зміцнити. Зміцнювати форму будемо тим же гіпсом для заливки якого спорудимо опалубку з картону з'єднаного силіконом.
Заливаємо в опалубку гіпс, товщина гіпсового каркаса близько 1 см.


Коли гіпс застигне, прибираємо картон і свердлимо в торцях свердлом Ф0.5 см виїмки . Ці виїмки потрібні для більш надійної фіксації силікону до гіпсу (адгезія у них нульова).

 


Фінально все замазуємо по периметру силіконом, скріплюючи таким чином силіконову форму з гіпсовим "упрочнітелем". Виїмки заповнюємо особливо акуратно.


Тепер можна все розібрати і викинути гіпсову підкладку, вона більше не потрібна. Модель можна вийняти з форми (цікаво адже ...) і помилуватися результатами своєї праці.

 

Тепер далі.
Модель поміщаємо назад у форму, а далі повторюємо все, що вже робили - покриваємо всі розділовим шаром, у кілька шарів наносимо силікон, робимо опалубку, заливаємо гіпс, свердлимо, замазуємо. Так у нас виходить друга половинка форми, ідеально зістикувати з першою.
УРА, половина справи зроблена!
Модель, в нашому випадку приманка, нам більше не потрібна - можна навісити гачки і юзати як ні в чому не бувало ...

А ми будемо робити половинки форм, що утворюють внутрішню конструкцію майбутнього джеркбейти. На цьому етапі нам потрібно комп'ютер - в фотошопі або будь-якому іншому редакторі робимо креслення внутрішнього устрою нашої джерк в натуральну величину. Я просто обвів цю фотографію прозорого Бастер джерк.


Роздруковуємо наші креслення на принтері і вирізаємо його.

Перевіряємо масштабність.

 

Вирізаємо з відповідного рівного шматка оргскла підставу і приклеюємо на нього вирізані з "пінки" туристичного килимка майбутні внутрішні порожнини. На даному етапі я вніс невелику зміну - сформував додаткову порожнину для вклейки черевного колечка  Товщину пінки потрібно зменшити так, щоб товщина зовнішніх стінок кінцевої виливки була достатньою. У мене "пінка" вийшла близько 4 мм.
Наклеївши "пінку" з одного боку, фарбуємо її пензликом і поки вона не висохла прикладаємо до іншого шматку "пінки" - так отримуємо дзеркальне відображення нутрощів нашої майбутньої приманки. Джерки з епоксидної смоли, Джерки из эпоксидной смолы

Вирізаємо, приклеюємо на іншу сторону. Тепер зрозуміло чому на оргскло? Отримуємо симетричний каркас внутрішніх порожнин.


А от далі один з найбільш гидких, складних і відповідальних моментів у всьому процесі! Беремо одну з готових силіконових форм і заливаємо туди гіпс / алебастр. Поки він рідкий, вдавлюємо наш внутрішній каркас строго стежачи за точністю положення. Я намалював фломастером краю оргскла і орієнтувався по них, але не дуже - гіпс, витікаючи, дико змішалась і через нього нічого не видно - все в гіпсі ... Коротше, основна задача на цьому етапі, забезпечити абсолютно центрированное положення каркаса у формі . Тільки тоді стінки приманки будуть однієї товщини.

 

Виймаємо виливок спочатку із силіконової форми, потім виймаємо каркас. Виходить ось така штуковина!

 

Майже готова половинка джеркбейти, тільки з гіпсу! Акуратно виколупуємо "пінку" з порожнин, подчищаем облой дерев'яною зубочисткою. Даємо висохнути. Отримуємо гіпсову модель готового виробу, точніше одну половинку тільки! ...


Таким же чином робимо другу половинку.

 

Беремо обидві половинки і стикуємося їх відносно один одного, стик по можливості повинен бути ідеальним. Подшкуріваем якщо це не так ...

Ну а далі все відносно просто і швидко - поміщаємо отримані моделі назад у форми, гарненько промазуємо Фейрі, створюючи розділовий шар.

Ретельно і дуже акуратно, намагаючись не допускати попадання повітря в куточках порожнин, промазуємо першим шаром силікону.

Потім другим, третім ..., робимо опалубку, заливаємо гіпс, свердлимо, обмазуємо - робимо все теж, що вже робили ...

І в результаті отримуємо 2 парні дзеркальні форми, повністю готові для дрібносерійної виливки готових виробів з компаундів.
Читаючи многабукф, може здатися, що даний процес надзвичайно складний і дуже довгий, але це не так. За тиждень я зробив форми з трьох різних приманок, витрачаючи на процес по годині-півтори в день. Більше витратити і не вийде - силікон повинен полимеризоваться ...
Варто відзначити, що для додання гіпсовим / алебастровою частинам форми додаткової твердості, потрібно просочити їх епоксидкой розрідженою ацетоном або гасом.

Категория: Спиннинг | Просмотров: 770 | Добавил: ViKing | Теги: Джерки из эпоксидной смолы, Джерки з епоксидної смоли | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$