Понедельник, 25.11.2024, 02:03
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Декабрь » 4 » Для кого важливий колір годівниці? Для кого важен цвет кормушки?
15:32
Для кого важливий колір годівниці? Для кого важен цвет кормушки?

Для кого важливий колір годівниці? Для кого важен цвет кормушки?
  Зробіть собі улюблену годівницю будь екстравагантної забарвлення, і повірте: якщо ви полюбите свою годівницю, риба її теж полюбить.

Все почалося з того, що не відбулася рибалка - несподівано подув сильний вітер, нагнало хмари, замрячив дощ. І я вирішив реалізувати давно витали в голові думки - зробити різнокольорові годівниці. Справа в тому що на форумах, у статтях прослизають висловлювання про вплив кольору годівниці на клювання риби, зокрема карася. Існує думка, що яскраві кольори будуть відлякувати рибу.

Отже, задумано - зроблено. Матеріал для годівниць завжди можна знайти вдома - це і ємності від шампунів, різних миючих засобів і так далі.

Для кого важливий колір годівниці? Для кого важен цвет кормушки?



При виготовленні годівниць спливла ще одна «проблема» - залишковий запах від вмісту ємностей. Вимочування не допомогло. Виникла ідея прошкуріть наждачкою, вже все приготував, але тут майнула шалена думка: люди в підгодовування що тільки не ллють і не додають для запаху. А тут слабкий залишковий і досить приємний запах, залишу все як є. Зелена годівниця мала слабкий лимонний запах. Червона, виготовлена з ємності з-під шампуню, пахла якойсь приємною ягодою. Заодно перевірю побоювання деяких камрадів, що сторонній запах від годівниці відлякує рибу. Якщо мені запах подобається, то рибі повинен сподобатися, а куди їй подітися! До речі через пару рибалок запах пропав, але і на перших рибалках на клюванні, за моїми спостереженнями, не позначився.

Отже були виготовлені годівниці яскраво червоного кольору, зеленого, сірого, блакитного, сірого та білого кольорів. Жовтого кольору матеріал мені, на жаль не попався.

Якщо з зеленим і сірим кольорами все зрозуміло - зелений природний колір для водойми, сірий він і є сірий, на будь-якому фоні не виділяється, то червоний і білий природно викликають сумнів. Білий колір майже на будь-якому фоні виділяється яскравою плямою. Червоний колір в природі як би сигнал небезпеки, хоча яскраві кольори служать для залучення - у тварин самці деяких видів яскраво пофарбовані, яскраві квіти рослин приваблюють комах для запилення. Загалом теоретично можна знайти багато аргументів і за і проти яскравого забарвлення, потрібен експеримент, який все розставить на свої місця.

На рибалку поїхав з ранку, на машині. Барахла можна брати багато, тому всі кольори годівниць з собою. Точка лову та ж. Так, ще, точку лову спеціально вибрав неглибоку - 0,9-1,2 метра, щоб кольори добре розрізнялися. День був сонячний.

Шнур на котушці закліпсован, риболовлю можна починати, чи не заморочуючись з проміром глибини і дистанції. У цьому місці йде як би продовження коси, якщо кидати на пару метрів ближче, то глибина буде два з половиною - три метри. За смугою очерету відразу свал на п'ятиметрову глибину.


Алгоритм експерименту простий - зловив рибку, міняю годівницю на інший колір. Після третього кола, вирішив міняти годівниці тільки після двох-трьох рибок. У цей день не помітив якогось пріоритету або ігнорування певного кольору годівниці. Кльов то затихав, то поновлювався, зберігаючи певний темп на будь-якому кольорі годівниці.

Прикормка була використана саморобна плюс Діміна каша. Один закид каша, інший закид саморобна. Іноді комбінував - полкормушкі каша, полкормушкі саморобна.

На піку клювання, спробував ловити на порожню годівницю. Висловлювання на форумі Саші аkа kisha1, про те, що карась сприймає плюх годівниці як приплив нової порції корму, підтвердилося. Клювало на сплеск. Але на порожню годівницю можна ловити тільки в штиль (у мене годівниці по свинцю 20 грамів), трохи вітерець посилюється, стає проблематично потрапляти в одну точку. Причому правіше від точки затоплення кущі, я їх пам'ятаю по позаминулому році, коли рівень води був нижчим майже на пару метрів.

Захопившись риболовлею, не помітив, як з відра вистрибнуло пару карасиків. День був жаркий і вони швидко поснули. Я кинув їх у берега в надії, що вони оклигав, але якщо ні, думаю, потім кину їх чайкам. Через якийсь час боковим зором помічаю якусь метушню біля берега, перекладаю туди погляд і чманієш ... я такого ще ні коли не бачив. Жаба намагається проковтнути снулого карасика. Так як карасик широкий, то вона змогла його заковтнути тільки наполовину. Від подиву я забув про фотоапарат, а коли отямився, та поки його намацав у траві, жаба виплюнула карасика і сховалася в траві. Я звичайно ж розумію, що вона хижак, але таке ...

Для кого важливий колір годівниці? Для кого важен цвет кормушки?


Наступний день. Рюкзак укомплектований під велосипед, в чохлі мінімум - фідер, пікер і п'ятиметрова болонка на всякий випадок. Але вранці, прокинувшись, відчув себе недобре і вирішив їхати на машині. А раз на машині, значить на річку. Тим більше давно збирався половити рибку для юшки, з карася-то вуха ніяка. А заодно і на іншій рибі перевірити вплив кольору годівниці на клювання.



Прикормка традиційно - «салапінка» плюс саморобна. Годівниці використовував тільки двох кольорів - червону і зелену. Ловив з двох точок. Насадка - черв'як, опариш. Сподівався зловити що-небудь з білі - плотву або густёрку, але клював тільки окунь. Швидше за все тому, що точки лову були на мілководді і поруч з чагарниками трави. Переваги якої-небудь годівниці не помітив. Кльов був однаковий і на червону, і на зелену годівниці. Так, забув згадати - повідці я використовую короткі, близько 20 см, тому насадка завжди поруч з годівницею.


Наступного разу цілеспрямовано приїхав за карасем, годівниці узяв тільки двох кольорів - червону і зелену. З 8 до 10 кльов був млявий, і в мене беззмінно стояла зелена годівниця. Після 10 карась розкльовувати, і я став застосовувати те червону, то зелену годівниці. Як і очікувалося, різниці в клюванні я не помітив. Коли клювання стали на плюх, замінив годівницю на грузик, щоб не витрачати корм. Так, помітив, що при надлишку корму збирається багато дрібниці.

У продовженні теми жаби. При черговому вимотування снасті у мене зачепився гачок за очеретинку біля берега. Я потягнувся його відчіплювати і раптом ... якась тінь метнулася з трави і щось повисло в мене на пальці. Жаба, ймовірно прийнявши мій палець за якусь живність, вирішила заковтнути його. Але зрозумівши, що це неїстівне з її точки зору, через пару секунд сіла в воду.

Отже, після чергової риболовлі склалося певне думка, що колір годівниці не впливає на клювання. А ось у самого з'явилися дві улюблені годівниці - червона і зелена, просто по життю люблю яскраві насичені кольори.

Були ще декілька рибалок, які остаточно переконали мене, якщо годівниця певного кольору мені подобається, то й рибі вона буде подобатися. Всі експерименти проводилися на глибині до півтора метрів. У процесі всіх рибалок склад прикормки і насадка не змінювалися, змінювався лише колір годівниці.

Для кого важливий колір годівниці? Для кого важен цвет кормушки?



Коли вже закінчував писати статтю, у мене з'явилася жовта годівниця, і я вирішив перевірити ще один колір. Для чистоти експерименту їду на теж місце, де і відчував попередні годівниці. Тільки через вітер трохи змінив дислокацію, але кидав майже в теж місце. Результат був очікуваний, незважаючи на сильний вітер, було спіймано десятка два карасиків.

Тепер у мене є свій улюблений «Світлофорчики», і я його беру завжди з собою на риболовлю.

Висновок один: рибі, все одно якого кольору у вас годівниця, головне, що в ній. Хто сумнівається - зробіть собі улюблену годівницю будь екстравагантної забарвлення, і повірте: якщо ви полюбите свою годівницю, риба її теж полюбить.

Категория: Фидер | Просмотров: 604 | Добавил: ViKing | Теги: Для кого важливий колір годівниці, Рибалка, Для кого важен цвет кормушки | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$