Чортик - правильна гра, Чертик — правильная игра
Любителі лову на безнасадочну мормишку в більшості своїй вважають, що вона імітує рачка-бокоплава, хоча цю думку спірно і не має однозначного підтвердження. Ясно тільки те, що при ловлі вона повинна повністю наслідувати особливостям руху комах у воді: незвичайні переміщення, зависання на місці, дрібне тремтіння - основні з них. Якщо цього не вдалося домогтися, то риба швидко розпізнає підробку, і ніякими хитрощами її вже не змусиш взяти приманку. При цьому необхідно зазначити, що на імітує комаха безнасадочную мормишку (тобто при лові, коли число коливань кивка менше ста в хвилину) добре і постійно ловиться тільки лящ.
Підібрати «правильну» гру для блешні далеко не так просто, як це здається на перший погляд. Так, якщо для лову використовується класичний конусоподібний або каплевидний «чортик», що має довжину понад 9 мм, немає необхідності частоту коливань кивка доводити до великої величини. Зазвичай при використанні даної приманки рибу більше приваблюють неквапливі її коливання з великим розмахом. Для такого «біс» діаметром 3-5 мм цілком достатньо робити в хвилину 20 - 150 коливань, щоб отримати впевнену клювання. Але у тих рибалок, які займаються даним способом лову серйозно, ловлять не тільки ляща, але й інші види риби, така гра приманки не користується великою популярністю.
З практики давно відомо, що у риби з'являється стійкий інтерес до приманки, що здійснює в хвилину 200 - 350 коливань. Для такої гри кивка з високою частотою коливань використовуються спеціальні вольфрамові конструкції мормишек- «чортиків» з коротким бочкоподібним або конусним тілом. Число коливань приманки більш точно можна визначити тільки експериментально, так як воно різне для кожного конкретного випадку.
Ясно, що при високій частоті коливань і глибині менше 5 метрів міркувати про наслідування яким-небудь комахам не має сенсу, жодне з них рухатися подібним чином не може. У даному випадку риба реагує виключно на створювані принадою коливання води або на вібраційне поле, які вона здатна вловити своїми сенсорними органами. Ці вібрації є своєрідним подразником або умовним сигналом. Треба відзначити, що вплив подібного поля на рибу практично ще не вивчено, тому одна і та ж приманка, яка грає з різною частотою і амплітудою, може викликати як підвищення активності і апетиту риби, так і абсолютно зворотний ефект - відлякати рибу. Для більшості стандартних мормишок високочастотний спосіб гри не застосуємо.
Таким чином, питання постає в правильному підборі блешні і кивка, визначенні оптимального способу їх взаємодії. Це поєднання має забезпечити необхідну частоту і амплітуду для конкретних умов, при яких відбувається ловля. Якщо рибалці вдалося вгадати, зацікавивши приманкою рибу, без улову він не залишиться.
|