Четверг, 21.11.2024, 23:41
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 3 » Боулдерінг - невисокий екстрим, Боулдеринг - невысокий экстрим
23:30
Боулдерінг - невисокий екстрим, Боулдеринг - невысокий экстрим

Боулдерінг - невисокий екстрим, Боулдеринг - невысокий экстрим


Боулдерінг - чудова можливість відчути прилив сил, одночасно отримавши порцію адреналіну і задоволення від всепоглинаючого почуття свободи

 

       Завдяки засобам масової інформації, боулдерінг придбав велику популярність серед спортсменів Західної Європи, а з часом і в усьому світі. І якщо Ви не боїтеся висоти, любите гострі відчуття і хочете з майстерністю людини-павука підійматися по різних поверхнях, то саме боулдерінг - допоможе Вам впоратися з цими завданнями. Боулдерінг - невисокий екстрим, Боулдеринг - невысокий экстрим

Історія виникнення

Вважається, що боулдерінг вперше з'явився в США в штаті Колорадо в невеликому містечку Боулдер. У цьому містечку дуже багато природних височин і скель, висотою 3-6 м.

Так само існує версія, що ще на початку XX століття цей акробатичний вид скелелазіння виник в паризькому містечку Фонтенбло. А найвідомішим з парижан, що займаються професійним боулдерінг, був П'єр Алан.

У 50-х роках боулдерінг був офіційно визнаний видом спорту. Найвідомішим спортсменом з Америки був Джон Гілл, яким було відкрито динамічне лазіння по рельєфу. У 70-х роках завдяки скелелазові Джону Бачер в боулдерінг починають використовуватися силові тренування. На початку 80-х років в Європі боулдерінг отримує статут елітного виду спорту.

Завдяки старанням засобів масової інформації в наш час боулдерінг перебувати на піку своєї популярності. Зовсім недавно був відкритий новий вид підйому, такий як старт з положення сидячи.

Що таке боулдерінг?

Боулдерінг - в перекладі з англійської мови означає «лазіння по валунах». Цей вид скелелазіння складається з декількох коротких серій (5-8) перехоплень. Під час змагання з цього виду спорту в учасника може бути кілька спроб, зазвичай необмежену кількість. При проходженні трас, як правило, на відпочинок дається певний час (4-6 хвилин). На трасі в обов'язковому порядку знаходяться бонус (проміжний фініш) і топ (кінцевий фініш). При чому бонус і топ завжди позначають яскравими мітками.

Для заняттями боулдерінг необхідною вимогою є наявність гімнастичній страховки і креш педів (спеціальних матів). Гімнастична страховка являє собою найпростіший вид страховки. Під час такої страховки скелелаза своїм тілом і руками страхує напарник або помічник, який стоїть під лізуть. Гімнастичні страховки передбачені для невеликих височин (4-5 м) і під час проходження складних трас.

У боулдерінг існують різні рівні ступеня складності лазіння: лазіння по стіні, нависання або тріщині; траверс і лазіння вниз.

Лазіння по стіні, нависання або тріщині

Такий рівень тренування робить спортсмена більш досвідченим і готує до довгих трасах. Під час лазіння по стінах скелелаз вчиться володіти своїм тілом, правильно працювати ногами і руками. Ці траси допомагають виробити у спортсмена почуття гнучкості, впевненості та витривалості.

траверс

Цей рівень складності увазі рух скелелаза в одному напрямку по поверхні. Такі рухи дозволяють виробити витривалість спортсменам і вивчити правильність постановки ніг.

лазіння вниз

Цей рівень складності, яка дозволяє виробити у скелелаза силу і баланс. Лазіння вниз підходить для занять професійним альпінізмом. Боулдерінг - невисокий екстрим, Боулдеринг - невысокий экстрим

категорії боулдерінгу

На сьогоднішній день боулдерінг можна поділити умовно на три категорії скелелазіння:

боулдерінг з європейською шкалою виміру
боулдерінг з французькою шкалою виміру
боулдерінг з американською шкалою виміру
Існує єдина табличка з цифрами та літерами (UIAA 1, 2, 3, 3, 3 +; Франція 1, 2, 3, 4, 5; США 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5 ...). У таблиці також порівнюються маршрути за ступенем складності. Європейська категорія вимірювання для боулдерінгу має схожість з французької категорією вимірювання з одним лише різницею, що всі категорії, згідно з європейською шкалою вимірювання, написані великими літерами (А, В, С, 6А, 7В + ...). В Американській ж категорії пишуться латинською літерою V з цифрою (V11 ...).

боулдерінг

види боулдерінгу

Види боулдерінгу різниться за рівнем висоти:

Низький боулдерінг (Розрахований на лазіння спортсмена на невеликій висоті (4-5 метрів)
Високий боулдерінг (друга назва - Хайбол (англ. - «Великий валун». Розрахований на лазіння спортсмена на висоту вище 5-ти метрів)
Сидячий боулдерінг (Спортсмен стартує сидячи на землі або на мате)
За кількістю учасників:

командний
Цей вид боулдерінгу призначений для колективних змагань з боулдерінгу. У команді з учасників має бути від 3-х чоловік. Командам пропонується подолати певну кількість трас (6-7) і на виступ відводиться певний час (від 12 до 15 хвилин). Завдання учасників полягає в тому, щоб правильно розподілити між собою траси і сумарний час, який відводиться з урахуванням лазанья, відпочинку між трасами і нарадою учасників. Кожен член командного боулдерінгу повинен сказати судді змагання номер їм обраної траси. Результатом командного змагання є загальна сума результатів усіх учасників однієї команди.

індивідуальний
Цей вид боулдерінгу розрахований на одного скелелаза або учасника.

По рельєфу:

Боулдерінг на штучному рельєфі
Цей вид боулдерінгу полягає в лазіння по штучному рельєфу (скалодром, боулдерінгових залу, боулдерінгових стенду). Перевагою такого виду боулдерінгу є те, що на штучно створеному рельєфі немає небезпечних і гострих уступів, як на справжніх горах і тренування можна проводити в приміщенні з дахом.

Боулдерінг на природному рельєфі
Боулдерінг на природному рельєфі (природному) являє собою лазіння скелелаза по горах, уступах і скелях певної висоти, які утворені природним способом.

Спорядження та екіпіровка

Для занять боулдерінг необхідно мати гімнастичну страховку (надійного людини, яка витягне руки, при вашому падінні направить вас на мат і креш пед). Креш педи в залежності від того, для якого виду боулдерінгу вони використовуються (для лазіння на природному або штучному рельєфі) розрізняються за формою, довжині і ширині. Слід також придбати скальники (спортивні туфлі) для збільшення сили тертя. Для знищення вологи на руках слід їх намазати спеціальним порошком - магнезією. А найголовніше, має бути бажання!

Для занять боулдерінг зовсім не обов'язково бути професійним спортсменом, достатньо мати хоча б невелику спортивну підготовку. Можна займатися цим видом скелелазіння на вулиці, при цьому підшукати потрібні камені, а також на скеледромі. Боулдерінг це чудове тренування, завдяки якій можна пропрацювати всі групи м'язів і відпрацювати основні рухи для кращої техніки лазіння.

протипоказання

Як і в будь-якому виді спорту для занять боулдерінг є такі протипоказання:

захворювання опорно-рухового апарату
хронічні вірусні захворювання
тромбофлебіт
захворювання онкологічними захворюваннями
серцево-судинна недостатність
різні м'язові захворювання (дистрофія)
різноманітні фобії (боязнь висоти, замкнутого простору) і т.д.
Увага!

Боулдерінг є небезпечним видом скелелазіння і може бути небезпечним для життя. Необхідно дотримуватися всі необхідні правила безпеки. При не дотриманні яких виникає ризик різного роду розтягувань, ударів і переломів. Для занять цим видом спорту необхідно мати хорошу психологічну та фізичну підготовку. Спортсмен повинен завжди:

зберігати спокій;
бути гранично уважним;
мати надійну страховку;
володіти швидким логічним мисленням (орієнтуватися);
подолати страх перед падінням;
набути впевненості у собі;
навчитися контролювати своє тіло;
на початкових етапах занять необхідно слухати інструктора.
цікаві факти

Цікавим фактом є те, що щорічно відбуваються різні фестивалі з боулдерінгу. Наприклад, у травні (28-29 числа) в Криму пройшов фестиваль під назвою «Griffon-2011» .На цих фестивалях спортсмени та любителі можуть поділитися своїми враженнями про заняття боулдерінг, позмагатися між собою, поспілкуватися з однодумцями.

Категория: Активный отдых | Просмотров: 632 | Добавил: ViKing | Теги: Боулдеринг невысокий экстрим, Боулдерінг невисокий екстрим | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$