Борідка для судака - виготовлення, Бородка для судака - изготовление
Класика борідки - це виточений з твердого пінопласту кембрік, трійник з нав'язаною козячої шерстю і повідець з Грузьке, довжиною 1,5 2 метри. Уділіше сталечний прут і котушка Невка зі Стальком 0,16 0,22 мм. За часів совка інших снастей дістати було практично нереально. Але інженерна думка наших хлопців в часи застою працювала відмінно, починаючи від риболовецьких приманок і закінчуючи гітарами та підсилювачами з колонками у любителів рок-музики. :) Нічого неможливого не було при бажанні це неможливе зробити самому!
ловля судака на борідку з човна
Де взяти матеріал для виготовлення борідки? Мені дісталася піна у спадок, як презент від бувалих рибалок. А взагалі її можна пошукати по блошиних ринках. Головне щоб пінопласт був у міру щільним, але не занадто твердим: м'який ще при виготовленні втратить свою форму а жорсткий буде кришитися.
Шерсть найкраще брати козячу колір може бути різним, але класика чорний. У Києві її купую у вигляді шкіряних клаптиків, на пташці (Куренівка).
Трійник для борідки не повинен бути занадто грубим і важким, неподьёмним для виготовленого кембрика. Я застосовую VMC №1, за старою нумерації. Волосінь звичайна чернігівська, 0,4 - 0,6. Борідка для судака - виготовлення, Бородка для судака - изготовление
Монтаж борідки.
Існує два варіанти монтажу борідки. Перший ніби як зручніше для закидання з берега: грузок ставиться на металевий відвід, до якого в'яжемо поводок з волосіні або Флюрі, довжиною метр півтора. На такий монтаж і я зловила свого першого судака, і навіть щуки попадалися.
борідка
Другий варіант мені більше подобається, тут грузок остання ланка в ряду спінінг волосінь приманка вантаж. Відведення для в'язання борідки роблю за допомогою вузла Dropper loop, витягтвая петлю якомога довше, щоб залишився запас для в'язання трійника, і відведення після цього залишився б не менше 15 - 20 см.
вузол для монтажу борідки
монтаж борідки
Як я роблю борідку, дивіться на відео. Коротенько, у двох словах, це виглядає так:
З твердого пінопласту вирізаємо заготовку відповідного розміру. По центру, по всій довжині шилом проколюємо отвір для волосіні. Після цього за допомогою наждачного паперу просто надаємо потрібну форму. Кембрік готовий.
Сама блешня - борідка вимагає для свого виготовлення козячу шерсть. Вона використовується для обв'язки тройнічка і виконує роль балансира при проводці. Шерсть в'яжемо, попередньо змочивши її у воді, - так простіше утримати пучки на трійнику. Готовий пучок повинен бути не товще сірники в мокрому вигляді, і не повинно бути стирчать в сторони шерстінок, - їх ми просто висмикувати.
Готовий тройнічек з вовною кріпимо до відведення волосіні, одягаємо на нього готовий кембрік з пінопласту, і наша нова-стара снасть готова!
Монтаж борідки приблизно такий:
Шматок волосіні, десь шістки, прив'язуємо грузок (крапельку), від грузка вище на пів метра робимо маленьку петельку, залишаємо волосіні гдето 20 см і прив'язуємо карабін.На ці петлі кріпимо борідку з повідцем не більш 15см, менше теж не желательно.Проводку потрібно здійснювати так, щоб вантаж не тупо волочився по дну, а стосувався його, але проводка не повинна бути швидкою, поетому вантаж потрібно підбирати відповідно течією і глибині. (С), Діма Шульц.
Звичайно ж, у наш час достатку рибальських товарів використовувати сталечний прут з Невкою ніби як і не камільфо, і більшість любителів прекрасно ловлять на борідку і на карбоновий прут, зі звичайною безінерціонкой і шнуром. Але все ж є у Стальком переваги, навіть у тому, що при проводці можна відчувати рух по дну через пальці, затиснувши між ними саму стальку. Ну, і не тільки в цьому
Як поводиться борідка і яка проводка застосовується? Тут простір для фантазії, і обмежити його може тільки Судак. Як кажуть бувалі бородавочники, при лові на борідку працює не снасть, що не приманка, а руки і мізки рибалки.
Але все ж, уявімо рух борідки по дну при ривковой, майже джігової, проводці. Відстань приманки до дна залежить від швидкості проводки, тобто від частоти торкання вантажем дна. Краще ловити на стальку, оскільки вона має найменший опір у воді (навіть 0.16 сталька пручається менше ніж шнур 0.10). Сталька майже ідеально кругла в перетині, жорстка, що не дозволяє втрачати контакт з Грузьке: створюється як би пряма між кінчиком прута і вантажем. Навіть найкращий шнур далекий від ідеалу по колу перетину, та й досить м'який, і по- любому буде видувати.
Вудлище для лову на борідку теж краще під стальку, тобто це алюмінієвий (чи як там його називають) прут. Який би ви не взяли жорсткий карбон, скло все одно м'якше ніж метал. Подброс вантажу прутом повинен бути короткий жорсткий, шажок вантажу мінімальний, але частий, - приблизно оборот котушки (Невки) подброс прутом. Після 2-3 метрів проводки борідка рухається 30-50 см від дна; відповідно, при проводці вона рухається в горизонті, спливаючи від рівня руху не більше 20 см, як би пульсуючи, завдяки трійника у неї в хвості. У момент паузи передок борідки як би задирається вгору і спливає на 2-3 см, плюс до всього в момент паузи распушается сама шерсть борідки, ніж створюється ілюзія хаотичного руху пораненого кормового об'єкта, що і підбиває судака на атаку. Борідка для судака - виготовлення, Бородка для судака - изготовление
Мені більше подобається медитує проводка, тобто підкинути як при джизі я не роблю. Джигіти поруч зі мною встигають за час моєї проводки борідки зробити 3 Квітня закидання. А я все медитую або дістаю судака! Проводка повільні оберти котушки і великі паузи. Як правило, судак клює на паузах, особливо якщо перед зупинкою грузик долав підводні рельєфи або траву, піддаючи і борідку робити відповідні хаотичні рухи.
Загалом-то, розглядати аеродинамічні і плавуче-фізичні властивості борідки тут я не стану, тим більше що це предмет давніх невщухаючий суперечок любителів даної приманки. Хотіла тільки показати, як я її роблю. А як медитувати на Річці вибирати Вам. Додам: особливо в кайф ловити на борідку пізно увечері, в повній темряві, на безлюдному березі, де полює Судак ..
|