Бокоплав
Цікава приманка для лову риби - блешня-бокоплав. Кріпиться бокоплав до волосіні за бік. Хижаки, а особливо судак, побачивши таку блешню, з непереборним прагненням її атакує. В основному, така приманка призначена для активної риби, яка швидко переміщається по водоймі.
Бокоплавами блешня називається, через свою незвичайної форми. Завдяки такій формі, гра приманки нагадує поранену рибку. При піднятті бокоплава за допомогою кінчика вудилища у воді відбувається рух приманки вгору і в сторону, а при відпуску волосіні блешня падає вниз по спіралі.
Швидкість течії, вітер, глибина впливають на вагу і забарвлення блешні-бокоплава. Якщо Ви рибалите на водоймі з швидкою течією, то приманка повинна бути досить важкою, щоб здійснювати якісну гру. При великій глибині бажано використовувати блешні-бокоплави, розфарбовані в яскраві кольори. Якщо погода сонячна, то блешня повинна бути практично чорного кольору, так як, при погляді знизу вгору, темна приманка видна набагато краще, ніж світла. При прозорій воді, можна використовувати блешні-бокоплави будь-якого нейтрального кольору - сріблястого, світло-сірого або блакитного.
Ця приманка має і свій недолік. Особливо, якщо Ви полюєте на судака. При підйомі приманки, вже біля поверхні, бокоплав плаває по колу. А коло, окреслює бокоплавами, виходить досить великий - близько двох метрів в діаметрі. Часто судак, погнавшись за бокоплавами, втрачає його з виду, так як цей хижак зазвичай підбиває приманку знизу. Якби в конструкції бокоплава був передбачений трійник, то, можливо, це б вирішило проблеми такого роду. Але я послухав рекомендації бувалих рибалок і змонтував трійник як "догонялки" над бокоплавами. Можна так само зробити тройнічёк і внизу блешні, - теж працює. Головне - щоб волосінь не перетиралася про краю отвору бокоплава, "пом'якшити" по можливості ці краї за допомогою звичайного кембрика.
|