Більярд, гра интелектуалов, Бильярд, игра интелектуалов
Сьогодні у світі більярд є одним з найбільш видовищних і динамічно розвиваються видів спорту. Саме ця гра здатна кинути виклик Вашої спритності, реакції, окоміру і стратегічного мислення!
Шанувальників гри в більярд в світі мільйони. Адже дана гра не тільки цікава і захоплююча, але й дуже різноманітна. Найпоширенішим видом більярду є пул, саме в нього грають в США, Європі та Азії. На території країн СНД улюбленим видом більярду є "Російська піраміда" і "Американка". Екзотичної різновидом більярду є «Карамболь», який дивує новачків відсутністю луз для куль.
Історія виникнення
Дослідники вважають, що батьківщиною більярда по праву, вважається Азія, адже саме там вперше грали в щось схоже на сучасний більярд. Хоча існують і інші версії. Наприклад, що більярд прийшов до нас з Індії або Китаю. Однак, загальновизнаною версією прийнято вважати історію про китайських купців, які привезли «гру в кулі» до Англії ще в часи середньовіччя. Більярд, гра интелектуалов, Бильярд, игра интелектуалов
Офіційне виникнення більярда має бути віднесено до того історичного періоду, коли кулі почали переміщати по поверхні (абсолютно будь-який) за допомогою пристосувань типу палиці, які в майбутньому ставали все більш схожими на кий. Перший же більярдний стіл в історії був виготовлений Андрі Вінем в 1469 році для Людовика XI. Стіл мав кам'яну основу і був обтягнутий сукном.
Першими гравцями в більярд були знатні вельможі і короновані особи Європи. У них були кошти для купівлі дорогого столу, а в їхніх помешканнях вистачало простору для його установки і самої гри.
Однак, оскільки гра більярд приваблювала не тільки вельмож, але і простий люд, спроби «здешевити» захоплюючу гру тривали довгі століття. Найголовнішим спосіб зробити більярд більш доступним стала можливість використовувати для виготовлення столу набагато більш дешеві матеріали без втрати якості гри. Так, першою спробою стало використання для виготовлення столу граніту і мармуру. Але ця ідея увінчалася фіаско, тому що при сильних ударах куль плити кришилися і тріскалися.
Під час СРСР для виготовлення столів для більярду почали використовувати чавун і залізобетон. Однак, гра на таких столах була практично неможлива. Кількість недоліків зводило нанівець все задоволення від більярду. І дуже швидко дане виробництво було припинено.
Найвдалішою ідеєю з виготовлення дешевих більярдних столів стало використання асфальто-піскові плити. Такі столи були легкими, не знижували якість гри, а найголовніше, були більш ніж доступними.
У сучасному світі столи для більярду виконуються з самих різних матеріалів - натурального сланцю, синтетичного граніту, плит МДФ, ЛДСП і ДСП.
більярд
види більярду
Більярд є однією з найрізноманітніших ігор в світі. Існує безліч варице і видів цієї гри. До основних з них відносять:
Карамболь
однобортний
трёхбортний
російський більярд
американка (вільна піраміда)
російська піраміда
московська піраміда
невська піраміда
снукер
снукер плюс
sinuca brasileira
американський снукер
volunteer snooker
cнукер з шістьма червоними
power snooker
пул
пул-8
пул-9
стрейт та інші менш популярні підвиди
кайзен
Новус
Більярд не можна назвати просто грою для розваги. У більярді кожен зможе знайти щось для себе, наприклад, азарт або тактичний розрахунок. І зовсім не важливо, яким видом більярду Ви захоплюєтеся, головне - отримувати задоволення від цієї складної гри. Більярд, гра интелектуалов, Бильярд, игра интелектуалов
цікаві факти
На Чемпіонат світу зі снукеру в 1931 р подало заявки лише дві людини.
Найдовша партія в більярд, тривала 6:00 25 хвилин
У 1998 році хлопець Стіві Стар зміг проковтнути і відригнути більярдна куля.
Стенлі Стоїк однією рукою зробив серію з 46 куль, на звичайному столі стандартного розміру.
Дейв Пірсон - найшвидший більярдист у світі. Він робить 15 котяться куль за 26,3 секунди.
Найбільша зроблена і програна ставка - державна скарбниця. Колись Максиміліан II, король Баварії програв казначею ставку, за що був скинутий з царського
|