Пятница, 22.11.2024, 00:14
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 7 » Риба білий амур, Белый амур
12:22
Риба білий амур, Белый амур

Білий амур, Белый амур

Родина амура - річка Амур і річки Китаю. Це велика, красива і дуже сильна риба, що нагадує за зовнішнім виглядом сазана і кефаль. Широке в спині тіло має вальковату форму і покрито досить великою лускою. Фарбування світла з дещо темнувато спиною. Ставкової амур, з яким нам доводиться найчастіше зустрічатися, має більш темне забарвлення в порівнянні з річковою формою і більше коротке тіло. Досягає ваги понад 20 кг. Росте дуже швидко. Годовічок в деяких південних водоймах, де він харчується майже цілий рік, нерідко досягає двокілограмового ваги.
r39
Харчується амур багато і не тільки у світлий, але і в нічний час. Основу його їжі становить рослинність: рогіз, очерет, очерет, ряска, рдест, роголістнік, Елоді, хвощ і потрапили у воду листя дерев, особливо тутовника і верби. Однак це не означає, що він абсолютно не проявляє інтересу до їжі тваринного походження. Там, де мало рослинності, він із задоволенням, особливо в молодому віці, поїдає дрібних ракоподібних і різних личинок комах. Добре відомо, що великі екземпляри цієї риби не нехтують і молоддю інших риб.
Рідкісне своєрідність харчування і проявляються при цьому меліоративні здатності риби (запобігання водойм від заростання) давно цікавлять іхтіологів, і цілком зрозуміло їх прагнення акліматизувати амура в інших, крім Далекого Сходу, районах країни. І треба сказати, вченим-рибоводам в цьому відношенні вдалося досягти певних успіхів. У багатьох південних водоймах амур став досить звичайною рибою, а в деяких з них навіть природно розмножується. Кажу про це тому, що розмноження цієї риби - головна проблема її розведення, і вирішується вона поки в основному шляхом штучного запліднення ікри.
Зустріч рибалок-любителів з амуром на Волзі можлива, але зловити цю рибу на вудку, навіть у місцях, де він досить численний (річка Амур), вдається дуже рідко. На успіх його лову надій більше в ставках, де він є. Зрозуміло, мова йде про тих ставках, в яких за певну плату (путівка) дозволяється його ловля на аматорські рибальські снасті.
Мало хто з рибалок може похвалитися спійманим амуром. Успіх вудіння цієї риби приходить, як правило, до найбільш терплячим, спостережливим і багато експериментує з насадками рибалкам.
Найпростіша насадка, на яку амура можна зловити, - хліб (краще чорний), але покладати великі надії на успіх лову на нього не доводиться. Клює він на цю насадку все-таки рідко і далеко не завжди. Іноді вдається зловити амура і на звичайного земляного черв'яка, але трапляється це дуже рідко. Набагато частіше його ловлять на різну рослинність, до якої він дуже небайдужий.
Деякі рибалки не без успіху застосовують в якості насадки очерет. Для цієї мети використовується сама нижня частина молодого пагона, зрізаного під корінь. Після зняття з відрізка очерету довжиною не більше 10-12 см шкірки залишається гнучка біла і м'яка паличка - серцевина. Нарізані невеликі часточки серцевини довжиною 10-15 мм і є насадкою. Зберігати їх треба в банку з водою. На цю насадку бере не тільки амур, але й товстолобик, короп, карась.
Практика лову амура показує, що для забезпечення успіху рибалка в своєму арсеналі повинен мати багато різних рослинних насадок. Нерідко трапляється, що спіймати цю рибу, наприклад, сьогодні вдається на очерет, а завтра - на листочок верби. Ось деякі з насадок, які можна порекомендувати рибалкам: хвощ й інша водна рослинність, листочки верби і ряду інших дерев і кущів, листя буряка, капусти, різна лугова трава.
У водоймах, де є великі екземпляри амура (від 2 кг і вище), можна спробувати ловити цю рибу на вершину молодого втечі очерету. Але на цю насадку, прив'язану до гачків донної або поплавцевою вудок, амур не бере. Потрібно, щоб втеча була на поверхні води або трішки вище її і знаходився недалеко від заростей очерету. Ці рекомендації випливають із спостережень, коли після сильного вітру вершинки молодих пагонів, схилившись до води, нерідко стають поживою для риби. Саме ці спостереження і лягли в основу пропонованого рибалкам способу лову амура.
Для лову використовується спінінгова снасть без поплавця і грузила. Волосінь діаметром 0,3-0,4 мм обмотується навколо очищеного від листя, за винятком вершинки стебла, втечі довжиною близько метра. Гачок № 10- 12 закріплюється і маскується в листочках вершинки втечі. Підготовлена таким чином насадка лягає на воду приблизно в 50 см від заростей очерету, безумовно, в місці, яке рибою часто відвідується. Місця лову можна визначити заздалегідь, поспостерігавши за водоймою в ранні ранкові і пізні вечірні години, коли амур нерідко зграями гуляє у поверхні води. Кращий час для вудіння - ранкові та вечірні години.
Амур - риба полохлива і обережна, в цьому відношенні він перевершує навіть ляща і коропа. Тому рибалці слід ретельно маскуватися і дотримуватися тиші. Краще буде, якщо ви ідіть від місця розташування насадки на 12-15 м, але волосінь снасті повинна знаходитися злегка в натягнутому стані.
Покльовка у амура при описуваному способі лову завжди буває різкою і добре видимої по сигналізатора. Риба вистачає насадку і тут же робить сильний ривок убік. Мабуть, амур так відриває вершинку у схиленого до води рослини. Підсікання повинна бути достатньо сильною, оскільки ротові тканини риби досить жорсткі.
Для забезпечення успіху при ловлі на інші рекомендовані насадки слід творчо підходити до вибору способів лову. Наприклад, при лові на пензлик хвоща насадку слід тримати впівводи і закидати її треба за допомогою вудки поплавця безпосередньо поблизу від заростей цієї водної рослинності. А ось при лові на листочок верби доцільно використовувати нахлистову снасть. Листя капусти і луговий трави насаджують, як правило, на гачки донних вудок.
Ловля великого амура - справжнє полювання, при якій рибалка проявляє нерідко якості, більше притаманні мисливцям. Це і вистежування видобутку, і проба насадок і способів лову, і терпляче вичікування клювання, але від цього видобуток стає тільки бажанішим. Якщо ще врахувати, що, потрапивши на гачок, амур надає завзяте тривала опір, помітно перевершуючи в цьому відношенні коропа, то враження про упіймання цієї риби надовго залишаються в нашій пам'яті.

Категория: Карп | Просмотров: 831 | Добавил: ViKing | Теги: Білий амур, белый амур | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$