Балансир - прості правила лову. Балансир - простые правила ловли
Про балансирі, напевно, чули багато хто. Чути щось чули, але не всі ловили. Воно і зрозуміло чому. Наприклад, в дорогих і фірмових риболовних магазинах про лов на цю приманку так розкажуть, що здається, нібито рибалка повинен запустити ракету в космос. Інші ж, на сторінках журналів описують методику ловлі на балансир так, що поки дочитаєш до кінця, починаєш забувати, про що було сказано на початку. В реаліях же, все просто і зрозуміло.
Спочатку скажу, що на балансир з успіхом ловлять щуку, окуня, судака. Звичайно ж, клює і інші хижаки, але ця трійця їсть дану приманку найбільш часто. Риболовля на балансир можлива як в літні місяці (з мостів, дерев, що впали, багато примудряються і джіговать балансиром), так і взимку, з лунки. Причому, з лунки риболовля на балансир наближається до найбільш природною для цієї приманки, так як в цьому випадку рибалка найкраще контролює балансир, мацає дно, обловлює цікаві ділянки в строго визначеному горизонті.
Отже, зараз я буквально в двох словах розповім, як ловити на балансир.
1. Опускаєте приманку на дно.
2. Фіксуєте волосінь.
3. Злегка піднімайте балансир над дном (це визначається по зігнотому кивку або кінчику удильника).
4. Починаєте робити розмашисті різкі ривки вгору, з миттєвим опусканням удильника в попереднє положення.
5. Витримуєте паузу.
6. Цикл повторюється.
Балансир - прості правила лову. Балансир - простые правила ловли
Все, це основний принцип лову на балансир. В принципі, на цьому можна було б і зупинитися, так як деякі нюанси кожен рибалка відзначить для себе вже в процесі риболовлі. Але, щоб новачки не відчували себе кинутими рибальською долею, відкрию декілька секретів лову на балансир, які в обов'язковому порядку потрібно застосовувати на риболовлі, і міняти місце тільки тоді, коли більша частина методів роботи з балансиром випробувана.
1. Піднімаючи балансир від дна, можна їм злегка гратись, як блешнею - це привертає хижака.
2. На 3-5 опусканий балансира над дном, 1-2 рази його можна опустити на дно (падіння зверху), щоб приманка підняла хмару каламуті.
3. На одному місці я роблю близько 20 ривків у самого дна, потім піднімаю приманку на 1-1,5 метр над дном, і вже на цій глибині знову пробую залучити рибу, після чого знову опускаюся ближче до донного шару. В результаті, на одну лунку у мене припадає приблизно 60 протяжок балансиром.
4. Тепер про паузи, коли приманка після ривка повернулася в початкове положення. Тут немає єдиної думки, потрібно експериментувати. Як правило, якщо після десятка протяжок з паузою, наприклад, в 2-3 секунди клювання немає, можна спробувати збільшити паузу або зменшити.
5. Часом, риба хапає здобич, яка падає зверху, від кромки льоду або від поверхні води. Тому, якщо немає клювань, підійміть балансир практично до поверхні, а після, дайте йому вільно впасти, звертаючи увагу, щоб він не впав на дно мертвим вантажем, а знаходився над дном приблизно на 1-2 см.
Як бачите, особливих складнощів при риболовлі на балансир немає, така риболовля доступна кожному. Відрадно, що в наші дні можна придбати балансири різних розмірів, ваги і форми. Зверніть увагу, що в рибальському ящику потрібно мати запас хоча б 3-4 різних балансиров, щоб можна було поекспериментувати і знайти ту приманку, яка краще працює саме в цей день.
|