Акліматизація, Аклиматизация
Часто, приїжджаючи на відпочинок в країну з незвичним кліматом, ми, адаптуючись, мучимося до декількох днів. Що ж таке акліматизація і як з нею боротися?
Що таке акліматизація?
Акліматизація - пристосування організму до нових кліматичних умов; окремий випадок адаптації до природних факторів. Аклиматизация
Найчастіше реакції акліматизації мають спадкову основу і стосуються всіх регулюючих систем нашого організму. Найбільшого напруження реакції досягають при потраплянні людини в екстремальні умови (сильна спека чи холод, високогір'я і т. П.). Зазвичай здорові треновані люди переносять цей процес легко, хоча в перші дні можуть виникати відчуття нездужання, зниження працездатності, апетиту, порушення сну та ін.
У більшості людей в подальшому (через 5 - 10 днів) самопочуття і працездатність відновлюються.
Лише в деяких випадках повноцінної акліматизації не настає у зв'язку з ослабленням можливостей організму. Зазвичай це відбувається внаслідок натренованості, перевтоми або захворювання.
Враховуючи закономірності перебігу процесу акліматизації, при попаданні в місце з незвичними кліматичними умовами, в перші дні слід уникати перевантажень.
Акліматизацію можна поділити на два основних типи:
до холодного клімату
до жаркого клімат
Акліматизація до холодного клімату
Цей вид пов'язаний з такими факторами, як низькі температури повітря, сильні вітри, полярна ніч з ультрафіолетовою недостатністю та ін.
Основними ознаками можна вважати прояви безсоння (в полярний день) або сонливості, зябкостью. Аклиматизация
Що робити, що б полегшити симптоми акліматизації
По-перше, слід збільшити раціон харчування по калорійності на 10-15% порівняно з раціоном для середньої смуги. Адже для зігріву організму потрібна велика кількість енергії.
По-друге, постарайтеся організовувати собі теплі ночівлі. В даному випадку працює той же принцип збереження тепла. Тільки тут слід зазначити, що саме під час сну, організм людини є найбільш незахищеним, а відповідно будь промерзання може тільки спровокувати більш яскравий прояв симптомів акліматизації, не кажучи вже про можливість елементарно застудитися.
По-третє, ваша одяг повинен володіти підвищеними тепло- і вітрозахисними властивостями. Що б створити максимальну теплу повітряну подушку навколо тіла.
Акліматизація до жаркого клімату
Цей вид ближче знаком жителям середньої смуги, тому відпочивати найчастіше ми воліємо в теплих краях. І тому багато хто знає, що цей тип акліматизації пов'язаний з перегріванням, надлишком ультрафіолетової радіації, а в зоні пустель - з зневодненням організму, втратою солей.
Початкова фаза може супроводжуватися м'язовою слабкістю, серцебиттям, підвищеною спрагою та ін. Іноді можливо можна поява теплового удару, непритомності.
Що робити, що б полегшити симптоми акліматизації
В теплих краях важливим є дотримання відповідного водно-сольового режиму. Адже чим вища температура, тим вище потовиділення. А чим вище потовиділення, тим більше води і корисних солей ми втрачаємо.
Так само необхідним є дотримання режиму сну. Тільки під час сну, перевантажений спекою організм має можливість повністю відновитися.
А щоб уникнути теплового удару, нудоти і непритомності не слід нехтувати носінням головного убору.
І нехай зміна температур не стане вам перепоною для отримання позитивних емоцій в інших кліматичних поясах!
|