А ось і риба Сом, А вот и рыба Сом
Звичайний сом - одна з найбільших прісноводних риб, відмінна особливість - він бесчешуйчатих, відноситься до сімейства сомових, загін сомообразних. Голова в нього велика, трохи сплющена. Весь покритий захисним слизом (чим ближче до зими - тим слиз гущій). Є довгі вуса, які служать йому замість очей в непроглядній темряві: він ними прекрасно «обмацує» дно, шукає їжу. Очі для такого велетня замалі, як дві точки на величезній голові. У роті можна побачити дрібні і гострі зуби, так як він - хижак.
характеристика Сома
У довжину досягає навіть 5 метрів, важити може близько 400 кг (але такі великі екземпляри практично не трапляються, воліють відсиджуватися в укритті). Забарвлення тіла - буро-зелена або буро-коричнева, черево - біле. Ареал проживання - прісноводні водойми європейської частини Россі. Нерест відбувається навесні, коли температура води підніметься до 18-20 градусів. Самки воліють цей процес здійснювати на мілководді, де багато рослинності. Вони відкладають ікру в ті гнізда, що самі собі виривають, а самця залишають охороняти потомство біля виходу з гнізда. Починають метати ікру на п'ятому році життя.
Чим харчується сом?
Раціон для такого здорованя досить простий і скромний: в молодості харчується дрібними ракоподібними, мальками і водними комахами. Як тільки стає доросліші, приймається за живу рибу, молюсків і навіть прісноводних тварин, не гребує і птицею.
Тим не менш, за характером це - спокійна повільна риба, і, чим старше і важка стає, тим більше малорухливий спосіб життя веде, воліє полювати з укриттів. Полює вночі, а вдень відсипається в ямах, під корчами. З настанням холодів стає неактивним, а взимку практично не їсть. Ця риба віддає перевагу горде самотність великої і галасливої компанії, тому її рідко можна побачити зграями. Але, тим не менш, часто соми збираються в ямах для зимівлі групами до 10 особин і так чекають весни. З приводу того, нападає чи ні на людей - немає достовірних відомостей. А ось і риба Сом, А вот и рыба Сом
Середовище проживання сома
Незважаючи на те, що сом - риба брудненькою забарвлення, каламутну воду не любить, і під час дощу намагається триматися на поверхні, де вона чистіше. Це - великий природний барометр, тому що з його поведінки можна дізнатися, коли буде дощ, оскільки в цьому випадку теж спливає до поверхні перед самим зливою. А ось і риба Сом, А вот и рыба Сом
Любить добре і смачно поїсти, далеко відчуває запах потенційної їжі, тому рибалки, в якості приманки, часто використовують сильнопахнущие компоненти. Найпоширеніший спосіб лову - на квок. Судячи з усього, це сому нагадує звуки, що видаються жабою, його улюбленою їжею і ласощами.
|