Воскресенье, 12.05.2024, 22:12
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Март » 1 » Управління блешнею, Управление блесной
18:58
Управління блешнею, Управление блесной

Управління блешнею, Управление блесной


Управляти блешнею - це означає «класти» блешню куди хочеш і вести блешню де хочеш і як хочеш. Для цього недостатньо добре володіти снастю, необхідно, щоб і сама конструкція блешні забезпечувала далекий і влучний кидок, тобто мала малу парусність, падала на воду раніше вантажу або хоча б одночасно з ним і дозволяла облавливать будь які шари води, зберігаючи при цьому властивий їй специфічної ходи, або, як кажуть, «гру».

Якщо блешня не підкоряється рибалці, незважаючи на всі його майстерність і досвід, вона вважається некерованою.

Блешні для водойм зі швидкою течією

Під водоймами з швидкою течією розуміються гірські річки.
У таких умовах найбільш доцільно застосовувати блешні, що коливаються і спінінги Герті райз, і чим глибше водойма і швидше течія, тим важче і більш обтічні повинні бути болісно. Як виняток можна застосовувати дрібні обертові блешні (завдовжки до 35 - 40 мм) з відповідним вантажем. Це можливо тому, що сила опору дрібних блешень не настільки велика, як у великих і середніх, і заглиблення таких блешень можливо регулювати вагою вантажу.

Застосування легких (тонких) обертових блешень великих і середніх розмірів тут не рекомендується: при проводці в швидкій воді, проти течії або під кутом менше 90 ° до його напряму сила опору таких блешень буде настільки велика, що блешня почне борознити поверхню води. Для заглиблення таких блешень та ведення їх по дну потрібно вантаж такої ваги, що вудилище при закиданні виявиться вкрай перевантаженим.

З наведеного прикладу видно, що навіть хороші самі по собі блешні в деяких умовах можуть стати некерованими.

Блешні для водойм зі слабким і середнім перебігом

Під водоймами зі слабким перебігом розуміються проточні озера і водосховища, а під водоймами з середнім перебігом - річки рівнинній місцевості.
На водоймах зі слабкою течією, особливо пізньої осені, коли ловля риби йде з дна, доцільно застосовувати легкі обертальні блешні. Ці блешні при самій повільній проводці дають хорошу гру, за бажанням рибалки ними можливо облавливать всі верстви води.

Застосування важких блешень на глибоких водоймах зі слабкою течією недоцільно: при повільній проводці блешня буде тільки волочитися по дну (без гри), при середній, тримаючись в середніх-шарах води, не дасть належної гри, а при швидкій проводці, даючи хорошу гру, прагне до поверхні води, обходячи рибу, що стоїть на дні.

Важкі блешні на глибокому місці можуть дати непоганий результат при веденні їх поштовхами, з періодичним опусканням на дно, а також при лові з берега при облові прибережної зони.
Важкі блешні дають хороші результати при швидкій проводці тільки на дрібних місцях (до 2 - 2,5 м). У цьому випадку риба, що стоїть на дні, завжди може зробити кидок за блешнею, так як у всіх випадках відстань від дна до блешні буде незначним.

Блешні, що коливаються середньої товщини і розмірів застосовуються на водоймах зі слабким і середнім перебігом, особливо влітку, коли риба тримається у всіх шарах води.

Загальні зауваження

Буває й так: блешня обрана правильно, але у воді не дає належної гри. Причина - неправильна (перекручена) модель блешні, перекіс блешні при штампуванні, порушення форми вигину, неправильна або недбала оснастка, перевантаження блешні гачками і т. Д. Блешня і тут виявляється некерованою, т. Е. Не виконує ролі приманки. Розглянуті нами випадки взяті з практики як найбільш характерні. Більш докладний розгляд питання про вибір та веденні блешень є спеціальною темою.

Зі сказаного слід зробити висновок: при виборі блешні необхідно розуміти, яке призначення блешні, т. Е. Для яких умов лову призначається та чи інша блешня. Чим менше опукла блешня, ніж вона вже й довше, тим більше вона обтічна. Чим товщі і більш обтічна блешня, тим вона менш рухлива. Малорухливі блешні застосовуються або на дуже швидкій течії або вимагають швидкої проводки. Чим глибше водоймище з швидкою течією, тим важче і більш обтічна повинна бути блешня. У всіх випадках блешня повинна мати таку товщину і форму, які забезпечували б їй належну гру, можливо ближче нагадує живу істоту.

Категория: Спиннинг | Просмотров: 556 | Добавил: ViKing | Теги: Управління блешнею, Блешні для водойм зі швидкою течією, Управление блесной, Блешні для водойм зі слабким і сере, Управляти блешнею | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Март 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$