Суббота, 11.05.2024, 16:48
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 4 » Робимо коронку для блешні і зимової блешні з мідного дроту, Делаем коронку для мормышки и зимней блесны из медного провода
20:45
Робимо коронку для блешні і зимової блешні з мідного дроту, Делаем коронку для мормышки и зимней блесны из медного провода

Робимо коронку для блешні і зимової блешні з мідного дроту, Делаем коронку для мормышки и зимней блесны из медного провода

 Щоб самостійно виготовити мормишку або зимову блешню, необхідно зробити або форму для лиття, або коронку, яка і надасть форму майбутньої саморобці. Ось про виготовлення таких коронок і піде мова в цій статті. Коронка крім форми дає ще і колір приманки, залежно від матеріалу з якого вона виготовлена. А матеріалом можуть служити мідь, латунь, нержавіюча, срібло і т.д.

Наплавлені на коронку припій або свинець, ми отримуємо 2-х кольорову мормишку або блешню, яка на думку багатьох рибалок краще привертає рибу. Коронку, як правило, роблять з листового матеріалу товщиною 0.1-0.2 мм, тому що заготівлі такої товщини легше надати необхідну форму.

Але якраз такого матеріалу у вільному продажу і немає. Подивившись в Ютьюб ролики про саморобному виготовленні безмотильної блешні братів Щербакових або спортивної зимової блешні торпедка, а тим більше на гру цих саморобок розумієш, що купити їх в магазині не можна, а зробити ні з чого. Немає ні вальців, ні знайомих ювелірів.

Тому я вирішив зробити листову заготовку з мідного дроту, тобто розкачати провід до потрібної товщини. Мідь матеріал дуже пластичний і легко піддається обробці. Я взяв старий загартований дюбель, сточив на наждаку вістрі, і в мене вийшов потрібний мені інструмент.


Молоток з м'яким ударником.

В якості ковадла підійде негідний токарний різець або болванка з гладкою поверхнею і чим масивніше, тим краще. Молоток я використовую покупної з магазину, де все продається за однією ціною. У цього молотка бойок НЕ загартований, і він не псує поверхню дюбеля при ударах.

Робота по раскатке заготовки досить гучна, тому її краще робити в гаражі або, коли вдома нікого немає. Я роблю її у будинку на коліні, підклавши під болванку товстий довідник. Перед початком процесу виготовлення коронок можна вирізати шаблони вашої майбутньої блешні або блешні з паперу для того, щоб прикладати їх до заготівлі і контролювати її довжину і ширину в процесі роботи.

Я собі вирізав кілька таких шаблонів різних розмірів і різних форм за зразками, підглянуті в роликах з Ютьюб.


Різні шаблони з паперу для блешень і блешень.

Так як не завжди можна точно передбачити розмір майбутньої заготовки особливо на початку освоєння даної технології, то якийсь із цих шаблонів зазвичай підходить. Якщо просто стукати молотком по дроту, то в результаті виходить щось безформне.

Для мормишечной коронки розмір ще піде, а от для блешні немає. Тут потрібна заготовка ширше, і саме дюбель дозволяє контролювати процес розкочування заготовки. Відкусивши кусачками невеликий шматочок, наявного у вас дроти, розплющити його трохи молотком, щоб заготовка не каталася по ковадлу.


Розплющуємо дріт.

Потім починаємо розганяти заготовку по ширині. Для цього прикладаємо дюбель вздовж заготовки і наносимо удари молотком, щоб вийшли невеликі вмятинки. Потім стукаємо по сточеним частинам дюбеля, щоб капелюшком дюбеля розгладити отримані вмятинки. Для того, щоб отримати заготовку рівну по ширині, необхідно чергувати цикли, тобто перевертати її на 180 градусів.

  Розкачуємо дротяну заготовку по ширині.

Далі процес повторюємо до отримання необхідної ширини заготовки. Потім розганяємо заготовку в довжину, прикладаючи дюбель поперек заготовки, і також чергуючи цикли, отримуємо заготовку потрібної довжини. Але при цьому потрібно враховувати ще й товщину заготовки.


Розкачуємо заготовку по довжині.

Якщо вона виходить занадто товстою, то для того щоб було легше її обробляти, має сенс розігнати заготовку тонший і потім відрізати зайве ножицями. З відповідних обрізків заготовки можна зробити блешні. Якщо заготовка виходить по краю увігнутою, то потрібно простукати цей край сточеними частиною дюбеля і вирівняти його. От і все. Заготівля готова. Заготівлі для блешні можна надати рельєфну поверхню. Для цього треба взяти смужку твердої гуми, прикласти до неї заготовку, шуруп і затиснути кілька разів в лещатах.


Нанесення рельєфу на поверхню заготовки.

Далі з заготовки вирізаємо звичайними ножицями коронку майбутньої блешні або блешні за шаблоном або размічая по лінійці, як це робить знаменитий майстер виготовлення блешень - МАТВЕЙЧИК. Коронка вийшла плоска, але, якщо потрібно, то можна зробити і опуклу форму. Для цього треба підкласти на ковадло шматок твердої гуми, і на ній, легенько постукавши по цвяху, зі округленим вістрям, зробити потрібне заглиблення в заготовці.


Надаємо заготівлі опуклу форму.

Подальшу технологію виготовлення блешні або блешні можна подивитися на Ютьюб, наприклад, подивившись фільм братів Щербакових "Зимова риболовля" або ролик "Виготовлення зимової блешні торпедка". Дана технологія дозволяє отримати коронки для невеликих окуневих блешень через невеликого розміру дюбеля і ковадла.

Мідний дріт різної товщини продається в магазині електротоварів. З тонкого роблю заготовки для мормишок, з товстого - для блешень. Товстий мідний дріт можна отжечь для того, щоб надати проводу більше пластичності. Для цього треба нагріти провід на газу і остудити у воді. Дюбель також можна використовувати для інших саморобок, наприклад, для нанесення луски на колебалку або пелюстка вертушки.

Статті про риболовлю. Саморобки. Робимо коронку для блешні і зимової блешні з мідного дроту. Готові блешні і блешні.

Готові блешні і блешні.

Шановні рибалки! Робіть приманки самі і ні в чому собі не відмовляйте! З такою технологією завжди можна повторити відірвану рибою блешню або блешню.

Удачі на риболовлі!


Tags: мормишка, зимова блешня, саморобка пелюстка вертушки, приманка, рибалка, риба

Категория: Зима | Просмотров: 809 | Добавил: ViKing | Теги: приманка, риба, саморобка пелюстка вертушки, Рибалка, зимова блешня, мормишка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$