Воскресенье, 12.05.2024, 15:30
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 24 » Переробка і оснащення '' колебалок'', Переделка и оснастка ''колебалок''
22:15
Переробка і оснащення '' колебалок'', Переделка и оснастка ''колебалок''

Переробка і оснащення '' колебалок'', Переделка и оснастка ''колебалок''

Про достоїнства і недоліки блешень написано вже стільки, що навряд чи тут можна придумати щось нове. Між тим, є маса варіантів їх нестандартного використання, що створюють фактично нові приманки з новими властивостями.

Спінінгіст знає, що, якщо при проводці блешні, що коливається на трійник сідає пучок водоростей, то блешня перестає грати і виходить на поверхню в глиссируєщиму режимі. Цю особливість можна дуже цікавим чином використовувати, зробивши зі звичайної "колебалки" нову приманку з іншими властивостями. Якщо на блешні ми поміняємо трійник на офсетний гачок з твистером, то отримаємо вже зовсім іншу приманку. При проводці блешня буде виходити на поверхню води, рухаючись в горизонтальній площині, під час вільного падіння вона також буде грати, причому більш активно, ніж звичайна джиговая приманка. Крім того, з офсетніком вона стане "незацепляйкою" - буде легко проходити по траві, переповзати через листя латаття. Як правило, більшість клювань на таку приманку відбувається саме в той момент, коли вона вільно падає з листа в воду.

Але не кожна коливальна блешня готова до подібної переробці. Блешні, які дуже добре грають разом з твістерамі - "Ключик", "Кастмастер", "Сенеж", "Кама", "Шторлінг". Підійдуть і багато інших моделей. Все підбирається дослідним шляхом. Завдання полягає в тому, щоб блешня при проводці в горизонтальній площині перевалювалася з боку на бік, а не тягнулася, як фанера. Багатьом "колебалкам", як показала практика, твістер не заважає, а навпаки, допомагає: гра приманки стає просто чарівною. У неглибоких водоймах без течії такі болешні можна використовувати, як джигом: вести її сходинкою, з волочінням по дну.

Є моделі блешень, які при оснащенні твистером перестають грати. Проте їх можна переробити, укоротивши і обрізавши кути. Після такої переробки гра "колебалки" змінюється. "Обрізані" версії прекрасно грають, оснащені твистером, і щука на них ловиться. Можна експериментувати з різними моделями блешень, головне - щоб після переробки блешня з твистером на хвості грала.


Часто буває так, що ваги блешні недостатньо, щоб докинути до місця бою хижака або для того, щоб провести її на більшій глибині. У цьому випадку можна з'єднати заводними кільцями дві однакові болешні, з'єднавши одим кільцем два "переди", а другим дві задніх частини. Таким чином з двох блешень ми получимо одну у двічі товстішу. При цьому гра блешні залишиться колишньою, а вага збільшиться вдвічі.


Ще одне хитре з'єднання блешень - це дві різні блешні з'єднуються "тандемом". Коли кінець однієї блешні з'єднуеться з початком другої блешні. Таке з'єднання, крім збільшення ваги приманки, збільшує і її довжину. Пізньої восені на такі приманки легше спіймати велику щуку, та й гру, підбираючи різні варіанти блешень, можна створити на свій розсуд.


Якщо вже розмова зайшла про тандеми, ніяк не можна випустити з уваги з'єднання коливалок і блешні, що обертається,. ​​З гітарної струни робиться поводок довжиною сантиметрів 15-20. З одного кінця петелька повідця разом з трійником з'єднується з обертовою блешнею, на цівку трійника надівається кембрік. На другий кінець одягається колебалка - і тандем готовий. Працює він в деяких випадках набагато краще, ніж кожна блешня окремо.


На закінчення хотілося б нагадати ще про одну переробку "колебалки", відомої з давніх часів. Це виготовлення надважких блешень - пількери - шляхом заливання звичайної блешні, що коливається свинцем. Такі блешні особливо актуальні були в ті часи, коли не почалося ще в Україні масове захоплення м'якими приманками, і не продавалися на кожному розі важкі джиг-головки і вухаті важки. І в наші дні такі блешні досить широко поширені - на них ловлять судака, найчастіше сплавом в схил, без всякого спінінга, просто смикаючи рукою волосінь і стукаючи блешнею по дну.


Варіантів різних оснащень і переробок блешень маса, використовувати їх можна в різних умовах лову. Просто треба знати, що, якщо з'явилася необхідність - потрібну приманку нескладно зробити самому.

Категория: Спиннинг | Просмотров: 533 | Добавил: ViKing | Теги: виготовлення надважких блешень, Переделка и оснастка ''колебалок'', з'єднання коливалок і блешні, Переробка і оснащення '' колебалок', пількери | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$