Понедельник, 13.05.2024, 08:45
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 14 » Ловля судака на балансири, Ловля судака на балансиры
22:33
Ловля судака на балансири, Ловля судака на балансиры

Ловля судака на балансири, Ловля судака на балансиры
Для початку розберемося що таке балансир і як він виглядет:

Балансир являє собою штучну приманку, за формою нагадує маленьку рибку,  Обов'язковою складовою приманки є стабілізатор у її хвостової частини. Саме завдяки йому забезпечується різноманітна гра балансира. Розмір балансира може варіюватися від 2 до 9 см. У хвості і голові приманки знаходяться впаяні жалом вгору одинарні гачки. Пофарбовану в той чи інший колір. Знизу і зверху «рибки» розташовані дві петельки: верхня-для кріплення волосіні, нижня - для додаткового трійника. Добре, якщо він оснащений мушкою червоного, чорно червоного або червоно-жовтого кольору. 

Ловля судака на балансири:


У порівнянні з минулим століттям арсенал зимових приманок для лову хижої риби значно оновився. Якщо раніше рибалки у своїй переважній більшості застосовували вертикальні блешні і так звані пульки-дзеркальця з підсадки мертвої рибки, то тепер на льоду можна побачити рибалок, оснащених найсучаснішими приманками.

Насамперед, це балансири. Успіх лову судака на ці приманки, як мені видається, пояснюється тим, що на часто відвідуваних рибалками водоймах судаки звикають до традиційних принад, якщо не сказати побоюються їх. Можна припустити, що судак, досяг віку 5-6 років, неодноразово мав справу з неїстівними «залізками». Крім того, судаки, що полюють, як правило, зграями, не можуть не реагувати на те, як після хватки болешні один з їхніх побратимів вибуває зі зграї, посилаючи сигнали небезпеки іншим. В результаті спрацьовує інстинкт самозбереження. Там же, де ікласті хижаки не відчувають жорсткого пресингу з боку рибалок, як і раніше в ходу металеві блешні.

Зрозуміло, у балансирів є незаперечна перевага і в тому, що своїми рухами під час гри вони найбільш достовірно імітують поведінку дрібної рибки.

Розмір судакових балансирів найчастіше в діапазоні від 5 до 12 см. Причому навіть невеликий судачок іноді чіпляється за великий балансир, особливо при лові на глибині, що перевищує п'ять метрів. Вага приманки залежить від сили течії. На водосховищах я застосовую балансири вагою від 8 до 20 г.

Як ми вже сказали, спалахи клювання судака бувають як на зорях, так і протягом дня. На деяких водоймах виходи ікластого на годівлю відбуваються в певні години і з завидною постійністю. Це враховують досвідчені рибалки.

Техніка лову судака мало чим відрізняється від окуневої. Спочатку опускаємо балансир до дна, піднімаємо на 10-15 см і робимо короткий помах удильником. Якщо дно злегка замулене, час від часу корисно постукати об грунт, піднімаючи фонтанчики муті. При лові з льоду небажано, щоб балансир жваво виписував вісімки. Це скоріше відлякає, ніж приверне колючеперого хижака. Якщо немає клювань, обловлюйте інші горизонти. Судак полює не тільки в придонних шарах води.

Для лову на балансир важливо зібрати і правильну снасть:

Довжина ручки вудилища повинна бути довгою, не менш 30см. Оскільки ручка повинна витримувати і жорсткий хлистик (також не менше 30 см завдовжки), і сторожок, і безпосередньо балансир, вона повинна бути і жорсткою і міцною. Такі ж вимоги пред'являються і до хлистика. Нехай вас не бентежить велика довжина цих складових снасті, ловля на балансир не має на увазі частих коливань приманки. Навпаки, в лові на балансири успіх безпосередньо залежить від уміння ніжними рухами хлистика вудки створювати привабливі хвилі і витримувати воістину гросмейстерські (по 40 - 60 секунд) паузи. Зручніше це робити саме довгою важкою вудкою.

Волосінь взимку краще брати діаметром 0.2мм, більш товста ліска зробить снасть незграбною, а більш тонка просто не витримає удару ікластого. Багато рибалок радять застосовувати товсті жилки - 0.25мм і вище, мотивуючи це тим, що тонкі волосіні судак часто обрізає. Насправді ж під час кидка судак обрізає будь-яку волосінь, незалежно від товщини. Тому балансир обов'язково повинен кріпитися на волосінь за допомогою тонкого вольфрамового повідка - 0.2мм. Більш товсті повідці вже зроблять снасть непридатною для риболовлі.

 

Техніка лову судака на балансир:

1. Балансири ідеально працюють тільки в стоячій воді. Зрозуміло, можна підібрати балансир і для лову на течії, і риба ловитися буде. Але це буде приємний виняток. Не можна з точністю сказати, які балансири працюють на течії, але зате кожен продавець-консультант вам перерахує перелік перевірених балансирів для лову в стоячій воді конкретно, в нашому випадку судака.

2. Ніяких різких рухів! Це вам не блешня. Балансир покликаний не зацікавити хижака своїм ефектним виглядом, а створити ті самі хвилі, які створюють мальки плавниками, чим і провокують хижака на інстинктивну атаку. Тому спершу даємо приманці досягти дна. А потім плавно піднімаємо її знизу вгору на 0.5 - 0.7м. Бажано зробити це шляхом 2-3 плавних вздергивание. А потім треба наступне плавне вздергивание, і та сама довга пауза на 40-60 секунд, під час якої найчастіше й слід клювання. Якщо клювання немає, повторюємо процедуру, а потім пробуємо ті ж прийоми на інших глибинах. Якщо ж протягом 20-30 хвилин клювання не відбулося, міняємо або лунку, або приманку.

Категория: Судак | Просмотров: 561 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля судака на балансири, Техніка лову судака на балансир, Ловля судака на балансиры | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$