Воскресенье, 12.05.2024, 12:08
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Март » 5 » Ловля риби на поплавкову вудку, Ловля рыбы на поплавочную удочку
22:10
Ловля риби на поплавкову вудку, Ловля рыбы на поплавочную удочку

Ловля риби на поплавкову вудку, Ловля рыбы на поплавочную удочку

 

Принцип рибної ловлі на поплавкову вудку в своїй основі однаковий, незалежно від того, яка риба ловиться: закид насадки на потрібну глибину, визначення моменту клювання по руху поплавця, підсікання і Виводячи. Специфічні дії рибалки залежать від виду риби і місця лову.

З поплавковою вудкою легко управляютися навіть новачки. І все ж, щоб ловити успішно і не тільки дрібницю, яка вміщується в банку з-під майонезу, треба виконувати певні вимоги і багато знати.

На озері або на широкій річці човен має незаперечну перевагу. На ньому, якщо ви рибалите на річці, можна підпливти до будь-якого берега, кинути якір на середині, зупинитися у острівця. Не важко вибрати гарне місце і в будь-якій частині озера.

Тактика рибного лову на поплавкову вудку багато в чому залежить від того, де це здійснюється: з берега або з човна, на річці або на озері, з нерухомого плота або з рухомої баржі. При лові з берега річки або озера закидати снасть можна тільки в прибережній частині, але і в цьому випадку риболов здатний змінити безліч місць і знаходити найбільш багаті рибою ділянки. Досить швидко залучити рибу допоможе підгодовування. Правда, вона не завжди забезпечує безперервний клювання. Значить, потрібно або змінити місце, або зробити невелику перерву і проаналізувати ситуацію

 

Ловля риби в озерах

Снасть для лову риби на поплавкову вудку в озерах підбирають залежно від розміру і виду риби, а також від глибини на місці лову.

«Мирних» риб вагою до півкілограма частіше ловлять простими вудками з тонкою лесой-жилкою діаметром 0,2-0,25 мм і невеликим поплавком. Довжина вудилища залежить від бажаної дальності закидання, але в будь-якому випадку вона повинна бути не менше глибини на місці лову. Поплавок треба закріпити одним або двома кінцями.

Якщо ловлять серед заростей водних рослин навіть Півкілограмові коропа, лина, червоноперку, то лісі треба вживати міцніше, так як в таких місцях не вдається виводити рибу - її доводиться тягнути навпростець.

Більш велику рибу в чистих місцях краще ловити катушечной снастю.

Для лову хижих риб також зручніше користуватися котушкою, так як вона допомагає збільшити обловлюваних ділянку, не змінюючи місця, і дає можливість подати хижакові лісі при клюванні. Зазвичай лову хижаків вживають лісі діаметром 0,4-0,5 мм, досить жорстке вудилище і великий, завбільшки з куряче яйце, поплавок.

Починаючи ловлю, треба правильно встановити човен. Якщо місце вибране близько кромки очерету або очерету, то човен прикріплюють до них. При лові поодинці човен заганяють носом в очерет і ловлять з корми; в такому положенні вона менш помітна рибі. Якщо в човні двоє, то її ставлять вздовж кромки очерету. На чистому місці човен встановлюють на двох якорях, що опускаються з носа і корми. З одним якорем її буде вертіти вітром, і ловля стане незручною. Як якір найкраще використовувати або камені. При м'якому грунті в неглибоких місцях човен можна зміцнювати і до вбитих в грунт кілків.

На кам'янистих грядах або піщаних мілинах човен встановлюють на дрібному місці з таким розрахунком, щоб при лові насадка знаходилася на переході дрібного місця в глибоке. Для правильної установки човна потрібно ретельно вивчити рельєф дна і проміряти глибину жердиною з надітим на його кінець гумовим наконечником. Така обережність не зайва, так як удари шостому по дну без наконечника (особливо по камінню) можуть надовго відлякати рибу від обраного місця.

При невеликому вітрі човен слід ставити бортом до нього, так як за човном хвиля менше і клювання помітніше; крім того, поплавці НЕ прибиває до борту і не доводиться часто перекидати вудки. При великому вітрі хвиля буде сильно качати встановлену таким чином човен і навіть бити через борт, тому її треба встановлювати носом до хвилі.

Зміцнивши човен, рибалка регулює відпустку насадки: вона може перебувати на дні, біля нього або в середніх шарах води, але найчастіше в 10-15 см від дна. У вікнах між рослинами кращий результат зазвичай дає ловля в середніх шарах води. При лові ляща, йоржа, лина, коропа довжину відпустки поплавця зазвичай регулюють так, щоб насадка лежала на дні, а грузило трохи не вистачало до дна. Навесні короп і карась на дрібних місцях краще беруть насадку, що знаходиться в 10-15 см від дна.

Важко чітко дотримуватися вказаних рад. Риби, залежно від стану погоди, переміщення організмів, службовців їм їжею, та інших причин, можуть триматися в різних шарах води. Це доводиться визначати дослідним шляхом, міняючи під час лову довжину відпустки поплавця.

Регулювання довжини відпустки поплавця і глибину на місці лову визначають за допомогою глибиноміра. Його надягають на гачок і опускають у воду в тому місці, де припускають ловити. Якщо гачок з насадкою не дістає до дна, то поплавок зануриться у воду; якщо ж відпустка великий, то поплавець займе лежаче положення.

Відрегулювавши довжину відпустки поплавця, закидають гачок з насадкою. Якщо довжина леси перевищує довжину вудилища не більше ніж на 1,5 м, то закид виробляють підйомом вудилища. Для цього вудлище беруть у праву руку (рис. А) поблизу Комлєвим зрізу, а гачок з насадкою в ліву. Вудилище витягують вперед напівзігнутої правою рукою паралельно поверхні води, направивши його кінець трохи лівіше мети. При цьому ліва рука, що тримає насадку, відводиться назад, а корпус розгортається вліво. У момент закидання одночасно випускають з лівої руки насадку і подають вудлище вгору і вперед в напрямку мети, розпрямивши праву руку і розгорнувши корпус прямо. Коли насадка опиниться попереду кінця вудилища, його опускають в початкове положення. Такий закид зручно виполнятьі сидячи.

Ловля риби на поплавкову вудку

Дальній кидок довгою леси проводиться помахом вудилища через плече. Для цього рибалка, ставши обличчям до цілі, бере гачок з насадкою в ліву руку і тримає вудилище перед собою паралельно поверхні води (рис. Б). Потім, відпустивши гачок, змахує вудилищем назад і в той момент, коли ліси за спиною витягнеться в горизонтальну лінію (рис. В), різко посилає вудилище вперед (рис. Г). Такий закид можливий, якщо позаду рибалки немає кущів, дерев або інших перешкод.

Закинувши насадку, вудлище кладуть так, щоб його було зручно швидко взяти правою рукою. Якщо ловлять обережну рибу, то не можна рекомендувати більше двох вудок. Зайві леси відлякують велику рибу; стає незручним, так як в будь-який момент риба може заплутатися за сусідні леси, не кажучи вже про те, що при великій кількості поплавців розсіюється увага рибалки і він може проґавити клювання.

Іноді, найчастіше навесні, поки ще не розрослася водна рослинність, в озерах вдається половити з берега на поплавкову вудку. У цьому випадку користуються довгими вудлищами, які дають можливість закинути гачок з насадкою у віддалені від берега вікна серед водної рослинності або навіть за кромку заростей. Якщо берег мілководна або дно водойми на великій відстані поросло рослинністю, то краще застосувати поплавок-грузило. Його можна закидати рукою, донну вудку, але набагато зручніше для цієї мети скористатися спінінга вудилищем і котушкою.

При лові з берега вудилище після закидання тримають в руках або кладуть на рогульки, встромлювані в дно водойми.

Встановивши вудки, стежать за поплавками. Помітивши по поведінці поплавця, що риба чіпає насадку, кладуть руку на вудилище і уважно стежать за подальшим поведінкою поплавця. Особливості клювання і час підсічки в лові з поплавцем в тиховоддя залежать від багатьох причин. Тут грає роль вид риби, ступінь її ситості, вид насадки, снасть (помітна або непомітна) і т. Д.

При клюванні окуня поплавок плавно занурюється у воду. Попередні похитування поплавка спостерігаються рідко, головним чином при великій насадці, яку рибі важко відразу забрати в рот. Коли ловлять на хробака, підсікають при першому ж зануренні поплавця; при лові на живця не слід поспішати, а краще почекати кілька секунд.

Так само, як окунь, без попередніх посмикувань, бере щука. Поплавок зазвичай стрімко зникає під водою і продовжує рухатися, але не в глиб, а паралельно поверхні води. Пройшовши кілька метрів, іноді до десяти, щука зупиняється і починає заковтувати живця. Якщо ловлять на дрібного живця і на многокрючковую снасточку, то Підсікай через кілька секунд після занурення поплавця; якщо живець великий і ловлять на два одинарних гачка, то краще почекати момент, коли поплавець (або лісу) після зупинки знову прийде в рух.

Клювання плотви дуже різноманітна. Велика плотва вірно бере на ласу насадку і відразу ж топить поплавок. Дрібніша або сита часто трясе і хитає поплавок, що не занурюючи його, і тільки після довгих попередніх погойдувань поплавок або занурюється, або йде в сторону. Особливо невірна клювання спостерігається на хлібні насадки. Підсікати слід тільки при зануренні поплавця або повільному русі його в сторону.

Краснопірка і язь, навіть невеликі, беруть вірніше, ніж плотва, і поплавок після двох-трьох погойдувань йде в бік або похило занурюється у воду. Підсікають в той же час, що і плотву.

Для клювання ляща типовий перехід поплавка з вертикального положення в горизонтальне. Подібна клювання спостерігається не завжди. Іноді поплавок, кілька разів здригнувшись, занурюється і повільно йде в сторону. В останніх випадках підсікають при русі поплавця в сторону або його зануренні. При лові на невеликі насадки підсікають, як тільки поплавок ляже. Якщо ж ловлять на кожушка і купку гнойових хробаків, краще почекати, поки поплавок піде в бік і стане занурюватися. Дуже обережно бере лящ на горох і хлібні насадки.

Лінь бере приманку мляво: поплавок довго погойдується, іноді сильно нахиляється, потім повільно йде в сторону. Підсікають при русі поплавця в сторону.

Клювання коропа спочатку іноді нагадує клювання лина, але, взявши насадку в рот, він упевнено топить поплавок. Підсікають коропа при зануренні поплавця.

Характер підсічки при лові на поплавкову вудку залежить від співвідношення довжини вудилища і довжини леси.Прі довжині леси, трохи перевищує довжину вудилища, підсікають коротким рухом вудлища, працюючи пензлем і частково ліктем. Широкого помаху вудилищем в цьому випадку робити не слід, так як він дає менш різку, сповільнену підсічку, а при пійманні великої риби може привести до обриву леси. Якщо лісу довга і поплавок відпущений далеко, то підсічку слід виробляти більш широким змахом вудлища за участю плеча, з тим щоб вибрати утворюється при цьому слабину леси.

У правильній підсічці напрямок руху вудилища має бути протилежним руху поплавця. При цьому прикладена зусилля швидше сполучиться гачка, а гачок міцніше зачепить рибу. У всіх випадках підсікати слід вгору для того, щоб вудилище відразу після підсічки зайняло положення, необхідне для подальшого виведення риби.

 

Ловля риби в річках

У різних річках і в різний час року риба може триматися і на дрібних швидких перекатах, і на самому фарватері річки, і в глибоких вирах із зворотною течією, і в тихих затонах і заводях, зарослих водною рослинністю.

Хорошими місцями для лову риби в річках можуть бути ділянки нижче, а іноді і вище порогів і перекатів, на крутих заворотах річки, де струмінь підмиває підставу глинистих ярів або, навпаки, різко відходить від боргових мисів. Часто риба тримається біля нижньої краю островів, поблизу гирла впадають струмків і річок, в коридорах серед водних рослин, близько мостів, звалених у воду дерев і в інших «міцних» місцях.

Для початку корисно вивчити рельєф дна для того, щоб виявити риб'ячі стежки і стоянки риби. Треба постаратися знайти не тільки ті місця, де стоїть риба, але і куди вона виходить на кормежку.Надежним орієнтиром для визначення стоянок і кормових місць риби є її гра. Спостереження за грою потрібно вести в тиху погоду і переважно зорями. Гра різних риб має особливості, і при деякому навику по грі можна навіть визначити вид риби. Гра головня нагадує булькання кинутого у воду каменя. Лящ зазвичай висуває з води рило, потім спинний плавець, нарешті, хвіст і, вдаривши їм по поверхні води, йде в глибину. Сазан викидається з води з гучним сплеском. Карась пускає по поверхні води кружечки. Форель і харіус високо вистрибують з води. Жерех «б'є» з дуже різким і сильним сплеском. Іноді жерех і язь ходять по поверхні води, виставивши назовні спинний плавник. Окунь в гонитві за мальками часто захоплює ротом повітря і чавкає. Так само, але без характерного плямкання, грає судак. При викиданні щуки утворюється велика хвиля, але сплеск, як правило, не гучний.

Деякі підказки при пошуках донних риб - ляща, лина, коропа - можуть дати піднімаються з дна бульбашки газу. Іноді газ виділяється мимовільно. У цьому випадку бульбашки утворюються в певних місцях, а якщо вони викликані переміщенням риються в мулі риби, то рухаються як би ланцюжком.

При відсутності вітру зорями і вночі часто вдається почути характерне плямкання - це риби, що харчуються водоростями (плотва, краснопірка, карась, лящ), обривають.

Постарайтеся дізнатися, чим в даний період харчується та чи інша риба в даній водоймі, і виявити місця, де такої їжі більше.

Хижих риб треба шукати там, де скупчується дрібна рибка, комахоїдних - де комахи частіше падають у воду, рослиноїдних - де більше їстівних водоростей і т. Д.

Кращі місця лову змінюються залежно від сезону. Ранньою весною риба віддає перевагу дрібні, добре прогріваються ділянки водойми. Пізніше вона зазвичай відходить від берегів і знову повертається до них при появі водних рослин. Восени багато риби подорожують по водоймі в пошуках зимових стоянок, а потім йдуть на глибини.

При пошуках риби треба мати на увазі, що в різний час доби вона може перебувати у верхніх, середніх або нижніх шарах води, і, отже, поки риба не виявлена, доводиться міняти величину відпустки поплавця.

Вудіння риби в річках на течії - активний і захоплюючий вид рибного лову. Тут можна ловити на насадку, що лежить нерухомо на дні, але багато рибалок стверджують, що цікавіше ловля на переміщувану плином насадку. У тому і іншому випадку можлива ловля з поплавками і на донну вудку.

Категория: Поплавочная | Просмотров: 2109 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля рыбы на поплавочную удочку, Ловля риби на поплавкову вудку | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Март 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$