Пошук зимової щуки, Поиск зимней щуки
Щуку відносять до хижих видів риби, однак ловом щуки в зимовий період можуть похвалитися рідкісні рибалки. Головна відмінність їх полягає в умінні знаходити щук в конкретних водоймах. А для того, щоб знайти щуку, потрібно мати деякі знання про те, як ця риба поводиться в зимовий період.
Пошук зимової щуки, Поиск зимней щуки
Також слід приділити увагу і вибору приманки. Найчастіше ловлять щуку на балансири - ця приманка вважається однією з найбільш уловистих. Коли не надто холодно, на початку зими і перед її закінченням, за допомогою балансира рибалять на мілководді, а ось глухий взимку його вже використовують на хорошій глибині.
Для того, щоб зловити щуку, потрібно важкий балансир, довжина якого більше 7 сантиметрів. Колір балансира слід підбирати індивідуально до кожного водоймища - потрібно, щоб він відповідав відтінку дрібної риби, яка мешкає у конкретному водоймі.
Гра балансира повинна бути рівномірною, можливо навіть кілька монотонною. При піднятті снасті, вона йде вгору і в сторону - завдяки своїй конструкції. Бачачи, як видобуток спливає, щука накидається на неї.
Під час льодоставу щукам не властиво йти зі своїх традиційних місць проживання - вона так і залишається в невеликих затоках, на мілководді, там, де є зарості очерету або очерету. Як відомо, щукам подобається коряжник, в якості постійного місця проживання вони можуть вибрати ті місця, де багато топляка - всі ці затишні містечка щука використовує для засідки. Особливо варто оглядати берегову лінію - чим більше вона зламана, тим більш яскраво виражений донний ландшафт в даній водоймі - а це означає, що щукам є де сховатися. Пошук зимової щуки, Поиск зимней щуки
Глухозимье змінює не тільки температурні властивості води, змінюється також і вміст кисню у воді - щука йде на глибину, або ж навпаки, шукає ті місця, які багаті водою з високим вмістом кисню. Це можуть бути гирла невеликих річок і потічків, глибокі ями і підводні ключі. Перспективними місцями можна також вважати звали, або ж глибинні бровки.
Для того, щоб знайти такі місця, лунки бурять на деякій відстані від берега. Не слід бурити лунки занадто часто, інтервалу в десять-п'ятнадцять метрів буде достатньо. У тому випадку, якщо перепади знайдені, необхідно пробурити ще кілька лунок на відстані 4-5 метрів - це допоможе встановити розміри бровок, де може розташуватися щуча засідка.
|