Суббота, 11.05.2024, 08:03
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 8 » Жерлица
22:28
Жерлица

Жерлица


У сучасних жерлиц добре налагоджений сигналізатор клювання, вся конструкція максимально продумана і пристосована до будь-яких погодних умов ..

Жерлиці оснащуються котушками, які легко віддають намотану на них волосінь, завдяки чому хижак не відчуває опору. У такий жерлиці волосінь не може заплутатися на льоду; лунка, закрита підставою жерлиці, затемнена, менше замерзає. При установці жерлиці без платформи (на стійці або на тринозі) для затемнення лунки найкраще засипати її снігом, який запобіжить швидке намерзання льоду.

В якості сигналізатора найчастіше використовується прапорець з яскравого, дуже помітного матеріалу, який різким помахом вгору попереджає рибалки про клювання. Така відмашка відразу звертає на себе увагу і дає можливість швидко зреагувати на клювання. Сигналізатор або сторожок жерлиці найчастіше виготовляють з пружини або з пружної сталевої смужки, один кінець якої кріпиться до основи жерлиці. Другий кінець пружини з прапорцем після опускання у воду насадженого на тройничок живця зачіпляють за верх котушку з волосінню. При клюванні котушка провертається на своїй осі, здаючи волосінь і звільняє верхній кінець пружини з прапорцем, який вистрілює вгору. Сіналізатор жерлиці повинен бути відрегульований таким чином, щоб спрацьовував саме від клювання, а не від подиху вітру або від спроб живця звільнитися від гачка, інакше рибалка не буде встигати метатися по льоду від однієї жерлиці до іншої. Виставивши кілька жерлиц на невеликій відстані один від одного, рибалка вибирає таке місце, звідки зручно спостерігати за ними і можна в короткий час добігти до кожної з жерлиц.

 

Найкращими місцями установки жерлиц вважаються вигини і фарватери річок, з'єднання русел, ями, вири, бровки, коряжники і топляки, межі мілини і глибоких ям, місця виходу підводних ключів. Жерлиці можна ставити строго в одну лінію, в кілька рядів, в шаховому порядку або не дотримуючись жодних схем. Використовують тактику змінних глибин: частина жерлиц розставляють на глибоких місцях, частина на дрібних, а частина на прикордонних. Існує методика лову з перестановкою жерлиц, наприклад, якщо протягом двох годин жерлица не спрацювала, її переставляють.

Ловлю на жерлиці можна поєднувати з стрімким блеснением: нерідко хижак стає більш активним, якщо на час зняти жерлицу і пограти в лунці штучної приманкою.

Категория: Жерлица | Просмотров: 642 | Добавил: ViKing | Теги: жерлица, лов на жерлицю | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$