Понедельник, 20.05.2024, 20:25
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 6 » Установка човна на кілках, Установка лодки на кольях
23:04
Установка човна на кілках, Установка лодки на кольях

Установка човна на кілках, Установка лодки на кольях
Установка човна на кілках. Як правило, проводиться на неглибоких місцях до 1,8 м без течії або з дуже невеликим плином. Кілки досить зручні в транспортуванні та в користуванні. Зробити їх самому нескладно. Основний матеріал - округлені дерев'яні бруски діаметром 23-25 мм. Довжина їх в зібраному вигляді повинна бути не більше 2,3 м. На глибинах вище зазначеної більш довгі кілки не забезпечують вже надійного кріплення човни на воді.
335
Верхня частина колів робиться довжиною 1,3 м, нижня - 1 м. Стиковка частин проводиться за допомогою підібраних латунних або дюралюмінієвих трубок. Довжина верхньої стикувальній трубки 220 мм, нижній - 150 мм. Фіксація неможливості їх роз'єднання проводиться за допомогою простого пристосування, що складається з пластинчастої пружини (можна використовувати для цієї мети заводну пружину від старого, що стало непридатним будильника) і болтика діаметром 4 мм. Довжина болтика повинна бути на 4-5 мм більше діаметру верхньої стикувальній трубки. У нижній частині пластинчастої пружини робиться отвір, в нього вставляється болтик, і це місце добре пропоювати. Для забезпечення надійного притиснення і утримання болтика в отворах трубок в зістикованому положенні колів на пластинчастої пружині робиться невеликий вигин у зовнішню сторону. Тільки після цього пружина кріпиться за допомогою двох заклепок до верхньої стикувальній трубці. А для того щоб не виникало труднощів у роботі фіксатора при стикуванні або розстикування колів, отвори в стикувальних трубках під болтик повинні бути на 1,2-1,3 мм більше болтика.
Практика використання колів описаної конструкції показала, що вони досить надійні в експлуатації.
Кілки треба пофарбувати в зелений колір, такий колер менше, ніж інші, насторожує рибу, що знаходиться поблизу. Закріплювати човен слід з одного борту - це зводить до мінімуму її коливання під дією вітру і хвилі. Утримуються кілки добре в мулистому або піщано мулистому фунті. Саме ж кріплення човни до кілків здійснюється за допомогою кілець, зроблених з електричного дроту. Кільця закріплюються до отворів бортових гумових припливів човна. Діаметр їх має бути на 1,5- 2 см більше діаметру колів - це дозволяє кілки легко протягати через кільця, а при хвилюванні не перешкоджати переміщенням човна вгору-вниз.
Установка на якорі
Установка на якорі. Установка на якорях забезпечує кріплення човни на воді на глибоких місцях. Для описаного додаткового обладнання човни більш зручно для лову риби все-таки встановлювати її вздовж течії або за вітром в стоячій воді. При такій установці з носа човна опускається якір, а щоб він надійно зчепився з грунтом дна, треба човні дати можливість трохи проплисти за течією або за вітром, тільки після цього на човні слід закріпити канатик якоря. З корми опускається важкий вантаж, а краще обважений якір з невеликими лапками. Канатик цього якоря закріплюється з невеликим натягом. Спосіб забезпечує досить надійну, з цілком прийнятними бічними коливаннями установку човна на воді при невеликому хвилюванні. У водоймах, де відсутня течія, описаний спосіб кріплення човни зручний для лову поплавцевими вудками до глибин 7-8 м, при великих глибинах коливання човна під дією вітру, особливо змінних напрямків, стають настільки значними, що ловлю риби з човна роблять практично неможливою. При великому хвилюванні і сильному поривчастим вітром човен доцільно встановлювати на якорі впоперек течії, а у водоймах без течії за вітром. 
Установка човна на кілках, Установка лодки на кольях
Рухоме кріплення на один якір
Рухоме кріплення на один якір. Рухоме кріплення на один якір буває дуже потрібним при ловлі хижої риби в схил. Прямовисна ловля риби на природні та штучні приманки широко практикується серед волзьких рибалок, і я думаю, що удосконалення в цьому способі лову будуть цікаві рибалкам.
Виробляється ловля в схил в більшості випадків з човнів. Зазвичай застосовується спосіб використання човна, коли вона, спонукувана течією або вітром, дозволяє рибалці при пропливаючи облавливать обрану ділянку водойми. І той, хто ловив рибу цим способом, знає, як важливі швидка зупинка дрейфу човна при клюванні і при виведенні риби і не менш швидке повернення її назад. Судак і берш нерідко тримаються зграйками, і зазначена можливість керування рухом човна могла б вельми позитивно позначитися на лові.
Зробивши нескладне пристосування і випробувавши його на гумовому надувному човні «Омега-2», я переконався в його ефективності і пропоную увазі рибалок. Як показала практика, пристосування можна успішно використовувати при невеликому вітрі і не дуже значному протязі. При цих умовах можливо за допомогою пристосування повернення човна назад без допомоги весел. При помірному вітрі човен повертати назад слід за допомогою весел. Сильний вітер виключає можливість у користуванні пристосуванням, та й прямовисну ловлю він робить можливою тільки при установці човна нерухомо на якір.
338
Суть виготовлення та практичного застосування видна з малюнків. Залишається додати лише деякі подробиці і особливості. Звичайно, конструкція, розміри пристосування і його деталей можуть бути дещо іншими.
Для виготовлення пристосування використовуються підручні і недефіцитні матеріали, що дозволяють його зробити кожному бажаючому.
Стійку, до якої кріпиться спінінгова котушка «невська» або «київська», можна зробити з дерев'яного бруска 25x25, довжиною 50 см. Кути бруска, де буде кріпитися котушка, слід закруглити. Котушку найкраще закріпити двома стяжними хомутами.
Фіксатор робиться з дерева, форма і орієнтовні розміри наведені на малюнку. Напрямна скоба фіксатора виконується з жерсті товщиною 0,5-0,6 мм.
На стійці, вище котушки, необхідно встановити пропускне кільце. На носовому гумовому припливі також слід зарепіть пропускне кільце діаметром не менше 2,5-3 см для направлення і руху якірного канатика.
При ловлі риби, коли рибалка сидить обличчям до корми, зручно стійку пристосування прикріплювати зліва до сидіння. Варіанти кріплення можуть бути різними, але всі вони повинні зводитися до того, щоб стійку пристосування при необхідності можна було легко вийняти з місця кріплення і так само, легко, вставити в нього. Я для кріплення стійки в дошці сидіння зробив отвір розміром 20x20 мм. А для збільшення площі дотику отвори в дошці зі стійкою пристосування в нижній частині отвору до дошки прибив невеликі планочки висотою 25 мм і шириною 15 мм.
В якості якірного канатика я використовую волосінь товщиною 1,00 мм, міцність її цілком дозволяє при помірному і попутному з плином вітрі витримувати навантаження, що виникають при зупинках човни і при русі її назад за допомогою пристосування. Волосінь зв'язується з якірної мотузкою, яка повинна бути такої товщини і довжини, щоб на ділянках водойми, що мають значну глибину, можна було б, не травмуючи руки об волосінь, без особливих зусиль витягнути якір з дна водойми. Якщо дно сильно захаращене і виникають ускладнення при витягуванні якоря, можна до однієї з лап прив'язати додатковий канатик з буйком. Барабан котушки вміщує не більше 100 м волосіні зазначеної товщини. 
Установка човна на кілках, Установка лодки на кольях
Кілька слів про користування пристосуванням. Рибалка на обраному для лову ділянці водойми опускає якір. Човен, підхоплена течією, починає свій рух. У цей час становище фіксатора на пристосуванні дає можливість барабану котушки вільно розмотуватися. Регулятором гальмування барабана на боковій стінці котушки слід відрегулювати швидкість обертання барабана для стравлювання з нього волосіні так, щоб забезпечувався певний натяг змотуваної волосіні, а при попутному вітрі гальмування барабана слід зробити таким, щоб він насилу розмотувався, сповільнюючи рух човна. Виконавши ці операції, рибалка приступає до лову риби.
При виникненні необхідності зупинити рух човни, а таке трапляється при поклевках, при виведенні риби і при облавливании ділянки водойми, що представляє особливий інтерес, рибалці слід лівою рукою натиснути на виступ фіксатора. Обертання барабана котушки при переміщенні фіксатора до упору припиняється, і човен зупиняється. Для того щоб човен знову продовжила свій рух, барабан котушки треба трохи повернути за годинниковою стрілкою і віджати фіксатор назад до упору.
Пристосування можна використовувати і для повернення човна назад. З цією метою його необхідно вийняти з місця кріплення і, не змінюючи свого положення в човні, слід обертати барабан котушки в бік намотування волосіні.
Зручності тут при лові очевидні, і результативність, як показала практика, вище, ніж при лові без пристосування.

Категория: Снаряжение | Просмотров: 726 | Добавил: ViKing | Теги: Установка лодки на кольях, Установка човна на кілках | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$