Суббота, 11.05.2024, 09:49
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Декабрь » 26 » Техніка і тактика лову щуки на жерлицу взимку, Техника и тактика ловли щуки на жерлицу зимой
22:04
Техніка і тактика лову щуки на жерлицу взимку, Техника и тактика ловли щуки на жерлицу зимой

Підводне полювання в Білорусії, Подводная охота в Белоруссии


В останні роки підводне полювання стає в Білорусії все більш популярною, все більше людей беруть в руки підводні рушниці і починають шукати удачу на дні водойм. Але світ підводного полювання полягає не тільки в вистежуванні видобутку і вдалому пострілі.
В першу чергу, це світ гармонії і краси, доторкнувшись до нього один раз, людина назавжди прив'язаний до нього.
Однією з найпопулярніших річок у каверз є Німан. Протікає він по території Росії, Білорусії та Литви. Річка тягнеться на відстань 937 км, на території Білорусії його довжина становить 460 км, а площа басейну цієї річки дорівнює 98200 км2, по Білорусії близько 35 000 км2. Свої витоки Німан веде з Столбцовського рівнини, в околицях села Верхній Німан. Протікає річка по Мінській і Гродненській областях. І далі по території Литви впадає у Балтійське море в районі Куршського затоки.
Найбільшими притоками Німану з правого боку, є річки Березина, Дітва, Уса, Котра, Лобода, Мярікс, ліві притоки, Уша, Щара, Свислочь, Рось.
Підводне полювання в Білорусії обмежена кількома місяцями, на західному Двіні він починається в перших числах серпня, а на Немане, Березині та Дніпрі в середині серпня. У цей час вода стає досить чистою і прозорою з прозорістю 2-3 м. І залишається такої ж якості до самого льодоставу.
У Гродненській і Мінської області основним водоймою, де інтенсивно ведеться підводне полювання, є річка Німан і її притоки. Відрізняється ця річка такими особливостями як швидка течія, великим кількість поворотів, впали у воду величезними деревами і нависають над водою гіллястими чагарниками, перекатами з повалених дерев, в основному дубів і незліченними піщаними перекатами.
Вирів на цій річці небагато, але зате багато великих руслових ям з глибиною до 7 метрів. Але найбільшим плюсом цієї річки є її видове різноманіття. У водах Німану можна зустріти, язя, ляща, головня, окуня, велика кількість плотви, густери. Багато тут судака і сома трохи менше коропа і сазана.
Вельми мальовничими є берега Німану по трасі Ивье-Новогрудок до гирла річки Гавья. Так само там є вельми цікаві місця для полювання в 300 метрах нижче моста, на правій стороні річки. Глибина першого перекату приблизно 3-5 метрів. На дні завали з мореного дуба. Але в роки перебудови такі завали сильно розрідити добувачі мореного дуба. Однак річка знає свою справу і знову вимиває берега і дуби знову покривають дно, утворюючи своєрідні схрони для риби.
Підводне полювання в Білорусії, Подводная охота в Белоруссии


Підводне полювання в Немане привертає своєю різноманітністю. У його водах зустрічається безліч представників різних видів. Удачливий підступ може без проблем добути тут головня вагою в 3 кіло, або двокілограмового язя. Горбачі вагою в 1 кг, так само не рідкість в Немане. Тут у 2003 р був виловлений рекордний для цієї річки сом вагою в 30 кг. Місця треба відзначити тут дуже перспективні.
Далі якщо рухатися по ходу лівого берега знаходиться сосновий бір, з підмитого берега могутні сосни часто падають в річку. У цьому місці розташована русловая яма довжиною більше 200 метрів і практично порожнім дном. Тут можна настріляти дрібних щук, а в впали у воду соснах поохотится на крупного карася.
Далі знову можна переправитися на правий берег. Протягом там не сильно, там розташований піщаний плесо з невеликими глибинами, раз у раз зустрічаються галявини підводної рослинності. У траві ховається непогана щука і пасеться велика плотва, іноді попадаються голавли середніх розмірів. Далі протягом стає сильнішою, а русло більш прямим, переважає кам'янисте дно. У цьому місці знаходиться село Моріно. Від села тягнеться змішаний ліс, який є частиною заказника «Роздори».
По заказнику річка робить 2 петлі, між якими утворена досить велика і широка стариця, на якій є перспективні ями.
У 20 км, від Моріно з'являються перші перспективні коряжники, і тут же на дні багато мореного дуба. Глибини тут досягають 5,5 метра і тягнуться на відстань до 250 м. Тут в основному ведеться підводне полювання на язя, головень попадається значно рідше і як скрізь багато плотви великого розміру.
Якщо перейти на правий берег то там є вхід в старицу. Раніше ширина цього входу досягала 30 м, але протягом тривалого часу вхід затягнуло піском і його ширина ледь перевищує 4 м, а глибина не більше 1 м.
Хороша видимість в цій стариці буває не часто, але якщо така присутня. Тоді тут можна вполювати велику щуку чи окуня. Після входу в старицу річка розгортається на 900. Перебіг там посилюється і в руслової частини багато завалів. Глибини там досить великі 5-6,5 м. Місцями дерева в завалах можуть лежати в 2 і навіть в 3 шари. Під час полювання над однією корчі утримуватися практично неможливо швидко зносить вниз. При спливанні слід проявляти обережність інакше можна вдаритися об дерево головою. Багато тут і первинних снастей. У цих місцях можна добути судака веслом до 5 кг, крім цього попадається головень і в'язь. Часто можна зустріти дрібного сомика але, великих особин тут не спостерігається.
Підводне полювання в Білорусії, Подводная охота в Белоруссии


Приблизно ще через 200 метрів Німан знову робить поворот на 900, в праву сторону, а русло через піщаний перекат зміщується до лівого берега. Тут мається яма довжиною понад півкілометра з глибиною від 4 до 7 метрів. З лівого боку ями біля самого її початку впадає досить широкий струмок. З боку берега є кілька сосен і два повалених дуба, величезних розмірів. Тут підводне полювання ведеться на судака, язя і навіть ляща. Ще через 400 м, річка робить черговий поворот, де на перекаті є перспективне місце. Там лежать два великих дуба, за якими часто ховаються великі екземпляри головня. Щоб вполювати таку бажану здобич треба на деякий час завмерти і тоді риба підійде на відстань достатню для точного пострілу.
Можливо, така інформація комусь стане в нагоді, адже підводне полювання на Немане часто буває вельми вдалою.

Категория: Лето | Просмотров: 526 | Добавил: ViKing | Теги: Підводне полювання в Білорусії, Подводная охота в Белоруссии | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$