Воскресенье, 12.05.2024, 17:45
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 7 » Риба судак
17:50
Риба судак

Судак

Судак, будучи досить цінною промисловою рибою, представляє чималий інтерес і для вудильників. За труднощі ловлі судака перевершує ловлю щуки, а по спортивності не поступається їй. Великі екземпляри судака завжди були завидною видобутком рибалки. Випадково судак рибалки попадається значно рідше, ніж багато інших риб, і щоб успішно ловити цю рибу, необхідно добре знати її спосіб життя.
Судак - найбільш великий і цінний представник сімейства окуневих риб. Від окуня він відрізняється низьким подовженим тілом. Спина у нього зеленувато-сіра з темними поперечними смугами, черево сріблясто-біле, луска дрібна. Рот великий з кликовидние зубами.

Зустрічається у всіх більш-менш великих річках і водосховищах. Любить чисту і прозору воду. У весняні розливи йде в тихі і глибокі протоки, затони і вири, де вода менш мутна. Місця при забрудненні води промисловими стоками покидає однією з перших риб.
Судак - хижа риба. Тільки в самому ранньому віці харчується планктонними рачками, але вже на першому році життя переходить на рибний стіл, полюючи за найдрібнішими мальками інших риб. Дорослий судак по своїй ненажерливості і хижості перевершує окуня і майже не поступається щуці. Однак, маючи порівняно вузьке горло, він задовольняється найчастіше невеликими і вузько телимі рибками. У більшості випадків його здобиччю стають уклейки, яльці, піскарі, бички та інша дрібна риба. У цьому відношенні він корисний, оскільки підвищує продуктивність водойми. Звичайна вага судака - 1 -2 кг, але не так уже й рідко виловлюються екземпляри вагою в 3-5 кг.
Глибокі захаращені ями протока у водосховищах і глибокі вири в річках з невеликим плином - улюблені місця проживання судака. Тримається переважно у дна, особливо в місцях, де різко змінюється рельєф. Затоплені русла невеликих річок і річок з береговою рослинністю (невеликі деревця, кущі) - місця, де ця риба тримається практично постійно. Глибокі ділянки водосховищ нижче усть невеликих річок, а також самі гирла є місцями, де судак якщо не тримається постійно, то часто їх відвідує. Тут судаки найчастіше, ховаючись за нерівностями дна, стоять в засідці в очікуванні здобичі. Річки, несучи у водойму, в який вони впадають, різноманітний корм, залучають до гирла багато всякої риби. Чимало збирається тут і дрібної рибки, на яку виходять полювати хижаки. Але судак не тільки нападає на свою жертву із засідки, в літню пору вранці і ввечері він нерідко активно на неглибоких місцях з плином полює на дрібну рибку невеликими зграйками.
Судак рідко залишає або далеко йде від уподобаних міцних місць. Лише в найспекотніший літній час, коли на глибині відчувається нестача кисню, він переміщається на більш дрібні місця з піщаним або хрящуватим дном, але недалеко від місць свого постійного проживання.
Великі особини цієї риби майже постійно тримаються поодинці. Дрібні і середні судаки здебільшого воліють триматися невеликими зграйками, але нерідко зустрічаються і поодинці. У значні зграї ця риба збивається пізньої осені і в кінці льодоставу. Ці сезонні явища в його житті полегшують йому пошуки корму.
Невеликі судачки в літній час часто виходять на неглибокі мулисті місця з водною рослинністю, де часом тримаються разом з окунем.
Володіючи сутінковим і денним зором, судак полює за дрібною рибкою не тільки в світлий час доби, але і вночі. Проте активність його в нічний час проявляється тільки до півночі і перед світанком. Вночі він зазвичай підходить ближче до берегів, нерідко виходячи на неглибокі місця.
Нерест судака відбувається при температурі води + 15- 17 ° С. У невеликих водоймах, де вода швидко прогрівається, це відбувається в середині травня, у великих річках - наприкінці травня. Ікромет в річках відбувається на неглибоких, добре прогріваються ділянках з водною рослинністю, у водосховищах - на глибині, нерідко в руслах затоплених річок.
Заслуговує на увагу сам спосіб розмноження цієї риби. Проводиться він парно: на сімейні пари риба розбивається незадовго до ікромета. Під час нересту самка відкладає ікру в гніздо, зроблене в грунті дна, або на голе коріння рослин, самець поливає ікру молочком. І, що цікаво, самець після ікромета ще тривалий час не покидає цього місця. Він, бережливо охороняючи ікру від поїдання її іншими рибами, постійно рухає плавниками, сприяючи швидкому її розвитку. Все це триває до появи з ікри личинок.
Відпочивши півтора-два тижні після нересту, судак починає посилено харчуватися. Нерідко цей період, який представляє чималий інтерес для рибалок, триває близько місяця. У липні в харчуванні цієї риби спостерігається деякий спад, викликаний, безумовно, сильною спекою. До середини серпня клювання помітно активізується. Судак в цей час відходить від берегів і тримається переважно на значних глибинах. З приходом осені він часто починає переміщатися по водоймі, наближаючись до місць зимових стоянок. На зиму судак збирається в найбільш глибокі і захаращені ділянки з різко вираженими нерівностями дна і дуже невеликим плином.
У період перволедья і на самому початку зими судак веде ще досить активний спосіб життя, до середини зими активність його різко знижується і в напівсонному стані здебільшого нерухомо стоїть на дні зимувальних ям майже до середини березня. Іноді серед зими при помітному відчутті нестачі кисню він здійснює зрушення в райони гирл річок та інші ділянки водойми, де є джерела.
До весни помітно збільшується тривалість дня, це певним чином позначається і на життя підводних мешканців. Риба все частіше починає виходити з зимувальних ям покормитися, не виняток у цьому відношенні і судак. В кінці лютого і на початку березня він вже починає давати про себе знати поклевками, які в глухе час зовсім припинялися. Але повністю зі стану зимового заціпеніння ця риба виходить тільки з проникненням під лід весняних талих вод. Нерідко в цей час він збивається в численні зграї і здійснює зрушення в пошуках корму.
Як бачите, судак досить активний і в зимовий період, особливо по першому і останньому льоду. Ловля його цікава як в літній, так і в зимовий періоди і доставляє рибалкам велике задоволення. Крім того, він цінний і з точки зору смакових якостей. М'ясо його ніжне і має мало кісток. Хороший він в смаженому і відвареному вигляді. Особливо смачні з нього вуха і заливне.

Категория: Судак | Просмотров: 576 | Добавил: ViKing | Теги: судак, ловля судака | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$