Понедельник, 20.05.2024, 07:07
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 3 » Сноубординг
11:24
Сноубординг

Сноубординг


Ще зовсім трохи і тисячі любителів сноубордингу святкуватимуть відкриття чергового сезону одного з найкрасивіших екстремальних видів спорту - сноубордингу

 

      Сноубординг, хоч і з'явився порівняно недавно, але вже встиг завоювати серця величезної кількості людей в усьому світі і навіть входить в програму зимових Олімпійських ігор. За трохи більше, ніж 30 років цей вид спорту перетворився з оригінального і екстремального, але все ж професійного виду спорту в один з найпопулярніших і наймасовіших видів зимового активного відпочинку. Зараз сноубордингом займаються мільйони, кожен серйозний гірськолижний курорт має спеціальні парки з обладнаними трасами, трамплінами, пунктами прокату ... Кожен, хто зважився зробити перший крок і спробував стати на сноуборд - в хорошому сенсі слова, фактично вже приречений бути шанувальником цього виду спорту. Як і приречений на неймовірну кількість адреналіну на гірських засніжених схилах, на приголомшливі емоції і трепетне очікування першого снігу, приречений на нетерплячий перегляд зведень погоди і планування та бронювання, ще з осені, можливих скіпас і варіантів житла. І в цьому сенсі, сноубординг як заразна хвороба, але хвороба захоплююча, прекрасна, яку хочеться переживати знову і знову.

Сноубординг. З чого все починалося

Як ви, напевно, помітили сноубординг дуже схожий на серфінг, тільки замість літа, моря, спекотного сонця і дошки - зима, засніжені гори і ... дошка. Власне їх схожість і була причиною появи сноубордингу. Ще в 1965 році хтось Шерман Поппен придумав «снерфер» - сніжний серфінг. Він просто з'єднав разом дві лижі - нічого складного, але ця подія стала початком нового виду спорту, вплинуло на життя мільйонів людей в усьому світі. На снерфер ведуча нога кріпилася лямкою нерухомо, а друга - приставлялась за нею. У 70-х роках американець Дмитро Милович розробляє і отримує патент на сноуборд. Пізніше і Шерман Поппен, і Дмитро Милович, а також ще один піонер сноубордингу - Том Сімс, кожен самостійно організовують серійний випуск сноубордів. З цього моменту і починається популяризація сноубордингу у світі - в кінці 70-х виходять перші огляди та статті в пресі, ролики на ТБ. У 80-х роках у США сноубординг вже є загальнонаціональним захопленням і продовжує набирати популярність - проводяться перші національні чемпіонати США, швидко вдосконалюється і оновлюється обладнання та екіпірування, організовуються національні сноубордні асоціації. А в 1990 році створюється Міжнародна сноубордична федерація (ISF), і нарешті, в 1998 році сноубординг входить в програму зимових Олімпійських ігор.

види сноубордингу

жорсткий сноубординг

Існують декілька видів сноубордингу. Жорсткий сноубординг увазі швидкісне катання на заздалегідь підготовлених схилах. Любителі цього виду сноубордингу отримують насолоду від високої швидкості, перевантажень, вітру, що дме в обличчя і обтекающего все тіло. Їх не лякає можливість травм, величезну вагу захисного комплекту, вузькі жорсткі дошки та пластмасові черевики, прикріплені спереду і ззаду до борду. Все компенсує швидкість! Традиційно жорсткий сноубординг ділять на рейсинг і карвінг. У рейсинге головна мета - пройти трасу максимально швидко, без падінь по битій дорозі навколо кожної позначки. Карвінг - це більш естетичне катання, коли кожен поворот, кожен рух вивірені до дрібниць.

спортивний сноубординг

Включає в себе такі дисципліни: бордеркросс, слалом, паралельний слалом, слалом-гігант, паралельний слалом-гігант і супергігант. З 1998 року в програму зимової Олімпіади включений сноубординг. У 2010 році у Ванкувері (Канада) жінки і чоловіки розіграють комплекти медалей в таких дисциплінах як хаф-пайп, бордеркросс, паралельний гігантський слалом. Змагання пройдуть у Сайпрісс Маунтейн 17 лютого 2010.

фрістайл

Це спуск по заздалегідь підготовленій трасі з виконанням різних трюків, стрибків з трампліну і т.д. Один з видів фрістайлу - хаф-пайп (від англ. «Half-pipe» - половина труби). Це дисципліна, в якій спортсмени виконують різні акробатичні трюки в спеціальній напівтрубі, покритої щільним сніговим шаром. Висота стінок зазвичай від 1,5 до 3 м, а довжина від 50 до 100 м. Не дивно, що цей дуже видовищний вид сноубордингу є дуже популярним на заході і входить в програму зимових Олімпійських ігор. Ще один вид фрістайлу - біг-ейр. У ньому спортсмен під час польоту при стрибку з великого трампліна проробляє в повітрі різні трюки. Виступи оцінюють за красою, складності трюків і техніці приземлення. У слоупстайле спортсмен виконує стрибки і проходить трасу їх пірамід, перил, трамплінів, ухилів. У цьому виді сноубордингу дуже важлива хороша фізична підготовка і точність виконання трюків, адже одна помилка веде до втрати великої кількості часу і сходу з траси.

фрірайд

На відміну від професійних олімпійських видів сноубордингу, фрірайд - це насамперед заняття мільйонів любителів. Для нього ідеально підходить щойно випав, ще не утрамбований і пухкий сніг, а не заздалегідь підготовлена обкатана траса спортивного сноубордингу. Відповідно відрізняється і техніка катання, захист, конструкція сноуборду. Досвідчений фрірайдер може проїхати практично всюди - був би сніг. Саме фрірайдер по-справжньому відчуває навколишню природу, чистий сніг, відкриває раніше незнайомі траси. Але також його з великою ймовірністю може завалити лавина або він просто налетить на пеньок, прихований під тільки що випав снігом. У результаті - травма, а поруч нікого немає. І з цієї точки зору фрірайд - наболее небезпечний вид сноубордингу.

Був би привід: Всесвітній день сноубордингу

Все ще горите бажанням спробувати? В Україні цим видом сноубордингу можна випробувати звичайно ж в Карпатах (Драгобрат, Буковель, Славське, Піп Іван, Говерла) і в Криму. У Києві любителі сноубордингу, та й не тільки вони, прекрасно знають Протасів Яр, а крім того катаються в Голосієво, Парку Слави та Вишгороді.

До речі, є й привід. Починаючи з 2006 року, 20 грудня відзначається Всесвітній день сноубордингу. В Україні в цей день на горі Ай-Петрі для всіх любителів сноубордингу відбудуться святкові змагання та вечірка після, а також безкоштовні уроки від досвідчених райдерів. Так що не відкладайте приємне на потім!

Категория: Активный отдых | Просмотров: 578 | Добавил: ViKing | Теги: сноубординг | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$