Суббота, 11.05.2024, 21:15
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 8 » Поплавочная вудка, Поплавочная удочка
22:17
Поплавочная вудка, Поплавочная удочка

Поплавочная вудка, Поплавочная удочка

 


Поплавочная вудка - це найперша снасть будь-якого рибалки, одна з найбільш простих і поширених. Така вудка включає вудилище, волосінь, гачок, поплавок і грузило. Використовується така вудка для рибного лову в місцях, розташованих неподалік від проживання рибалки. Ця снасть підходить для лову більшості риб. Поступово поплавочная вудка розвивається, «еволюціонує», стаючи більш зручною, більш легкою і міцною.

Основа поплавковою вудки - вудилище. Застосовується воно для того, щоб закинути наживку у воду, для підсічки і виведення. Вудилище робиться з легких і гнучких матеріалів, вони також повинні бути пружними і міцними. Вудилища можуть мати різну довжину - від декількох дециметрів до вісімнадцяти метрів. Довжина підбирається залежно від місця, де закидається наживка. При цьому потрібно врахувати, що рибалці вудилище має бути зручно.

волосінь
Повинна бути якомога меншого діаметру. Сучасні волосіні стали дуже міцними, і старі поради про те, щоб ловити карася або плотву на волосінь діаметром 0,2 мм, вже не годяться. Риболов розумом розуміє, що ловити стограмову плотву і трехсотграммового подлещика можна і на волосінь діаметром 0,1 мм, а ось пересилити в собі роками усталені забобони не може. І виходить що, той, у кого тонка снасть, ловить, а інші дивляться. Але тому досвід виведення крупної риби на тонку волосінь у Вас прийде пізніше, то все-таки для початку я рекомендую для повідця взяти леску- 0,12 мм, основну - 0,16 - 0,18 мм. Ще нюанс: легку оснастку не закинув далеко товстою волосінню. Кожне зниження діаметра волосіні на 0.02 мм призводить до збільшення кількості клювань на 20%.

Поплавок.
Від правильного вибору розміру і форми поплавця. може залежати, підете ви з водоймища з рибою чи ні. Багато хто використовує занадто важкі поплавці, і цей фактор може бути вирішальним. Слід взяти за правило: чим менше поплавець, тим легше грузило, необхідне для його занурення, і отже, чутливіші вся снасть в цілому. Тому використання найлегших, для даних умов, поплавців дасть більшу кількість клювань.

Наприклад, якщо у вас поплавок має вантажопідйомність всього 1,0 г і, відповідно, огружен однієї - двома дробинками, то призначений він для лову з глибини не більше півметра, скажімо, уздовж мілини навколо острівця. На більш глибокій воді зрозуміти, що "малює" цей поплавок, буде неможливо. Для тієї ж глибини в півметра поплавок вантажопідйомністю 5,0 г буде важкий. Важка огрузка буде відлякувати рибу і клювань буде менше. Поплавочная вудка, Поплавочная удочка

Завжди майте при собі набір оснащень з однотипними поплавками різної вантажопідйомності, щоб швидко перейти на більш легку або на більш важку.

Загальне правило таке: чим більше глибина, сильніше течія і вітер, тим важче повинна бути оснащення. Орієнтовно: при глибині до 1,5 м - поплавок 1,0-2,0 гр., При глибині 3 м і більше та перебігу - поплавок 3,0-5,0 гр. Часто при поганому клюванні заміна оснащення з поплавком 5,0 грам на поплавок 3,0 грама призводить до різкого збільшення числа клювань.

Поводок.
Служить для того, щоб зробити снасть менш помітною для риби. Зазвичай його роблять 15 - 20 см завдовжки і тонше основної волосіні.

Занадто довгий поводок- результатом є знята насадка без явних ознак клювання або риба, яка вже сидить на гачку.

Занадто короткий поводок- в цьому випадку риболов бачить клювання дуже рано, рано підсікає і не дає рибі часу взяти приманку.

Потрібна довжина-якщо клювання виявляються і риба засікається.

Деякі рибалки роблять снасть з двома гачками і користуються різними насадками. Другий гачок кріплять до основної волосіні на окремому повідці нижче або вище грузила. Але це небажано (перехлест снасті).

Грузила.
Бажано використовувати м'який свинець, щоб не деформувати волосінь. На поплавцях від 2,0 гр для основної огрузки рекомендується використовувати оливки. Оливка одягається тупим кінцем вперед. На більш легкі оснащення краще робити набір з дрібних дробинок. Намагайтеся залишати 2-3 мм між кожною з дробинок. Чи не затискайте грузила занадто сильно - це може призвести до пережимания волосіні. Зазвичай грузила затискаються на кінці волосіні і тільки потім зсуваються на те місце де вони будуть розташовані на оснащенні, а шматок волосіні на якому затискалися грузила відрізається і викидається.

Гачок.
Гачок, як і волосінь, вибирають залежно від середньої величини очікуваної здобичі. Згубно захоплення дрібними гачками: клювань на них, природно, більше, але зате різко зростає і кількість сходів риби (особливо великої). Тому використовуйте гачки № 8-12 (європейська нумерація). Колір темний, цівка коротке. Гачки в будь-якому випадку потрібно брати тонкі, адже живу насадку краще зберегти у воді рухомий. Застосування гачків дрібних розмірів відмітає міркування двох таборів рибалок - ховати або не ховати жало гачка в приманки. При використанні даних розмірів - жало гачка в приманці не ховати !!! Не сумнівайтеся - це не дурість.

Огрузка.
Правильна огрузка поплавка відіграє вирішальну роль. Майстри лову сприймають це як щось само собою зрозуміле, а більшість рибалок - просто як красиві слова, що означають необхідність якихось додаткових і, на їх погляд, непотрібних маніпуляцій з оснащенням. Поплавочная вудка, Поплавочная удочка

Правильна огрузка складається з двох частин - основної огрузки і подпаска.

Перший грузик від повідка називається подпаском і служить для виявлення клювань на підйом. Це один з важливих елементів снасті, тому у багатьох випадках при клюванні риба піднімає не тільки гачок, але й огрузку, а зайва вага може відлякати рибу. Висновок: підпасок - це та частина оснащення, легкий дотик до якої негайно реєструється поплавком. Тому він повинен володіти масою, достатньої для того, щоб чітко показати клювання (орієнтовно 0,15 - 0,25 гр). Намагайтеся розмістити підпасок в 15 - 20 см від гачка. Це дозволить падаючої насадці вести себе більш природно в товщі води.

B кожному конкретному випадку оснастку необхідно підбирати і підганяти по місцю.

Категория: Поплавочная | Просмотров: 720 | Добавил: ViKing | Теги: поплавочная удочка, Поплавочная вудка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$