Понедельник, 20.05.2024, 23:41
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 5 » Плотвіна риболовля пізньої восені. Плотвиная рыбалка поздней осенью
20:38
Плотвіна риболовля пізньої восені. Плотвиная рыбалка поздней осенью

Плотвіна риболовля пізньої восені. Плотвиная рыбалка поздней осенью
Пішов вересень, обдаровуючи останніми промінчиками тепла білоруську землю. Пішов жовтень, щедро усипавши землю опалим листям. Прийшов листопад - з його холодними ранками, що вкривають землю, немов ковдру, туманом, першими заморозками. Температура води впала, риба зайняла місця своїх зимівель. Хижак активничає, нагулює жирок перед довгою холодною зимою. Не відстає від нього і біла риба, активно поїдаючи всіляку рослинну і тваринну їжу. Але тримається біла риба не скрізь, великі мілководні акваторії, на яких влітку кипить життя, в листопаді пустельні і безживні. І лише в місцях, близьких до зимувальних ямах, кипить життя. Саме в такому місці і стояло мені рибалити.

Місце це, до слова, досить цікаве і незвичайне. Устя малої річки, що буяє поворотами і відносно глибоководними прогонами. Трохи нижче, буквально в кілометрі, ця мала річка впадає в річку більшу. В районі впадання на великій річці ніяких цікавинок нету - все ті ж мілководні прогони. Тому великі косяки великої плотви, яльця і головня йдуть на зимівлю вгору, в цю саму малу річку.

Попередні декілька рибалок в даному місці риби не виявили - лише невеликі уклейки і плітки активно харчувалися, основна риба ще не піднялася з материнської річки. І ось, як грім серед ясного неба, пройшов слух, що прийшла риба, що вже пора.

Коли чогось дуже чекаєш, то воно обов'язково трапляється. В даному випадку чекати не було сил, і було ухвалено рішення розпланувати роботу так, щоб розвантажити день і цілком присвятити його рибалці. Щось зробив, щось відклав на більш пізній термін, їду в магазин закуповуватися. Оскільки річечка досить вузька, фідер застосовувати я не бачив сенсу, вирішив скористатися болонської снастю. Тому в магазині придбав традиційних для пізньої осені черв'яка і мотиля, а також захопив пару-трійку досить важких поплавців для болонської ловлі. Потім зі швидкістю вітру лечу додому, готувати снасті. Прекрасно розумію - чим швидше зроблю все підготовчі заходи - тим раніше виїду на риболовлю, тим більше часу проведу на Річці, як не крути, осінній день короткий, і половити довше, ніж до 17-18 годин не вийде.

При складанні оснастки ніяких премудростей не використав - п'ятиметрова болонка з безинерціонной котушкою і намотаною на ній волосінню 0.18 - чим тонше волосінь, тим простіше контролювати проводку. Болонський поплавок форми «перевернута крапля», вантажопідйомністю 3 грами - течія в місці лову досить сильне, при роботі з більш легкими поплавками, а зокрема на прідержке легкий вантаж виносить на поверхню. Огрузка поплавка відрізняється від такої на снасті для озерної лову - 90% огрузки становить ковзна оливка, що впирається в силіконовий стопор. Решта 10% становить подпасок - легенька дробинка, затиснута на повідку. Поводок діаметром 0.12 і довжиною в 40 сантиметрів закінчується гачком 14 номера з тонкого дроту. З підгодовуванням теж мудрував - дістав з морозильника пакет із замороженою, що залишилася ще з літніх фідерних рибалок, підгодовуванням. Все готово, швидкий перекус, завантаження снастей в машину і в дорогу.

Через годину річка зустрічає мене безвітряної сонячною погодою. Годинник показує полудень. Спускаюся до річки, і в прозорій воді помічаю риб'ячий дріб'язок - досить багато дрібної плітки і уклейки. Присів і причаївся, став спостерігати - спочатку поодинці, а потім по 3-5 штук початку появлятся обережна крупна плотва. Що ж, значить не дарма приїхав!

Обійшовши по великому колу берег річки, щоб не злякати обережну рибу, розкладаю снасть і починаю промер глибини. Через три-чотири проводки з далеким відпусткою отримую наступну інформація - середня глибина близько 1.7 метра, в 15 метрах вихід на піщану косу з глибиною в 1.5 метра, яка звалюється в непоганий приямок з навислими над водою деревами. У тому приямку близько двох метрів глибини. Позначаю для себе перспективні місця - по-перше, вихід на косу з невеликим зменшенням глибини - тут затримується корм і буде крутиться рибка. По-друге, сам приямок в кінці проводки - з протилежного берега до нього не підступишся, наявність зворотного плину припускає наявність корму і, як наслідок, риби.

Для того, щоб зацікавити рибу, ліплю кулі з підгодовування, розміром з хороший апельсін.Десять куль розміром з хороший апельсин зігнутою лінією зайняли свої позиції на дні, а над ними поплив гачок з насадженими двома мотилями. Перша проводка завжди дуже цікава - ніколи не знаєш чого очікувати від річки. На цей раз нічого надприродного не сталося - на мотиля НЕ ніхто не зазіхнув. Зачепів також не послідувало, що свідчить про те, що глибина лову виставлена ​​правильно. Другу проводку роблю вже не рівномірною, а з прідержкі таким чином, щоб гачок з наживкою піднімало перебігом і виносило на косу. Прідержкі дала свої результати - після декількох секунд невідома сила плавно притопити поплавець. Підсікання - і на гачку забилася невелика плотвичка. Ну що ж, початок є, буде і продовження. Риба підійшла на прикормку і почала активно клювати як на рівномірній проводці, так і на прідержке. Садок почав поступово поповняться різнокаліберної пліткою, от тільки розмір її не зовсім радував - стограмових пліток було з десяток, решта, які були багато менше, відразу ж відправлялися підростати.

Плотвіна риболовля пізньої восені. Плотвиная рыбалка поздней осенью


Зрозумів, що нічого путнього з ловлі на мотиля не вийде, вирішив поекспериментувати з наживками. Першим ділом пускаю у вільне плавання черв'яка. Проводка, друга, третя - пусто. Роблю дальній відпустку поплавка, в кінці проводки перед навислими кущами роблю притримку і спостерігаю, як поплавок, роблячи «бульк», різко йде під воду.Одновременно з цим відчуваю легкий удар в руку. Підсікаю і розумію, що цього разу на гачок попалося щось більш велике, ніж стограмова плотвичка. Акуратно підводжу рибу до берега і приймаю в руку. На гачку хороша плотва, вагою ніяк не менше 150 грам. Таких і ловити приємно!

Наступні проводки показали, що дрібниця не турбує черв'яка, дозволяючи дістатися до нього більш великій рибі. Через це клювання значно рідше, але і риба попадається більший. Серед плотвичек стали проскакувати і яльці - товстенькі, кругленькі і дуже жваві.

У якийсь момент під час прідержкі послідувала акуратненька клювання - плавний притупування на половину антенки. Коротка підсічка - і п'ятиметрове вудилище налилося приємною вагою. Короткі пружні поштовхи плавно віддаються в руку, ніяких різких рухів риба не робила. З вірогідністю в 80% міг припустити, що на гачку дрібний лящ. Так і сталося - спочатку широкий сріблястий пліч майнув у темній воді, а потім втомлена риба спливла на поверхню, давши себе взяти в підсак. Підлящик, дрібний, грам 800, але як бонус дуже приємний. Їхав якось за пліткою!

Плотвіна риболовля пізньої восені. Плотвиная рыбалка поздней осенью


Наступного проводці на гачку знову повисла плотвичка. Значить подлещик був випадковим, прохідним. Наступні плітки і яльці лише підтвердили мою здогадку. Риба клювала досить активно. Але час летів невблаганно вперед. Годинник показував 17.45. Планую зробити ще три останні проводки і почати збори - шлях додому неблизький.

Перша проводка не принесла нічого. На виході на косу побачив легкий притупування, але риба швидко оговталася і кинула черв'яка. На прідержке під кущами клювання також не відбулося.

Друга клювання принесла плотвичку вже в початковій стадії - поплавок бадьоро пірнув під воду на початку прогону. Міняю черв'яка на більш свіжого і роблю третю, фінальну проводку.

До коси клювання не сталося. Трохи потримавши на косі, відпускаю поплавок далі подорожувати. Поплавець не проплив і метра, як невідома сила жваво утянула його під воду. Підсікати рибу не довелося - лише подав на себе вудлище і почав виведення. За тупим плавним поштовхам зрозумів, що на гачку знову подлещик. Риба виявилася дуже пасивною - після пари-трійки проходів лягла на поверхню і дозволила взяти себе в підсак.

Плотвіна риболовля пізньої восені. Плотвиная рыбалка поздней осенью


Короткий жовтневий день. Ось вже і сутінки почали згущуватися над рікою, а низини заповнив густий туман, немов молоко. Улов мій склав 3.5 кілограма непоганий плотви та яльців, а також два подлещика-докілошніка. Завантажую свої пожитки в машину і в дорогу. Риби зловив трохи, набагато більше - задоволення.

Категория: Плотва | Просмотров: 533 | Добавил: ViKing | Теги: Плотвіная риболовля пізньої осені. | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$