Понедельник, 20.05.2024, 23:03
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Декабрь » 17 » Плотва дружить з течією. Перероблена снасть "покаток", Плотва дружит с течением. Переделанная снасть "покаток"
19:44
Плотва дружить з течією. Перероблена снасть "покаток", Плотва дружит с течением. Переделанная снасть "покаток"
Плотва дружить з течією. Перероблена снасть "покаток", Плотва дружит с течением. Переделанная снасть "покаток"



Предзимье - важкий час року. Кому з рибалок не доводилося відчувати досаду в цю пору: рибалити зі спінінгом вже важко через обмерзання волосіні на котушці, а ловля на зимову снасть неможлива, так як лід на водоймах ще не з'явився. Я робив безуспішні спроби лову з човна на мормишку і балансир. Також пробував ловити і на зимовий покаток, який занадто повільно йшов на дно, а клювання визначити було дуже важко через постійно рухається (що тільки не робив для фіксації) човна. Помучившись, вирішив доопрацювати покатком спеціально для риболовлі на човні. І справа пішла.

Тепер на цю вдосконалену снасть до появи льоду я з успіхом ловлю будь-яку рибу сімейства коропових, але найчастіше попадається плотва. Відразу хочу уточнити: без сумніву знайдуться рибалки, яким мої технологічні рішення будуть не до душі і викличуть сумніви. Доводити нічого не збираюся. Всім відомо, що будь-яку теорію краще перевіряти практикою. З моїми покатком я без риби не залишаюся ніколи. Трапляються виїзду на риболовлю, коли додому везу до десяти кілограм відмінною плотви.

Плотва дружить з перебігом. Перероблена снасть "покаток", Плотва дружит с течением. Переделанная снасть "покаток"



Вудка для лову з плавального кошти на покаток не зазнала істотних змін. Вона така ж, як і загальновідомий зимовий покаток. Тільки розміри її більше. У хлистика довжина 40 см, у дерев'яній або гумової ручки - 20 см. На ручці кріпиться звичайна зимова котушка з найбільшим діаметром барабана. Основна вимога котушці: при відпуску гальма, грузик повинен, завдяки своїй вазі, захоплювати за собою волосінь. Сторожок виготовляю самостійно, навиваючи пружинки із сталевого дроту (діаметр 0,5 мм). Такий сторожок дозволяє проводити регулювання довжини пружинки при зміні умов лову. Для кращої помітності клювання, на кінчик сторожка треба надягти кембрік білого кольору. Волосінь йде товщі, ніж на зимовий покаток - 0,2 мм. Грузило кругле (діаметр 12мм) зі свинцю вагою близько 18 г. Через отвір грузика без фіксації проходить основна волосінь, до якої прив'язується міцний карабін. До нього кріпляться повідці: у першого довжина 30 см, у другому - 15 см. Діаметр волосіні повідців також 0,2 мм. Гачок № 5-6. Ловлю відразу на три таких снасті.

Покаток - перероблена снасть для лову плотви з човна.

Прекрасно розумію, що багато рибалок порахують таку снасть грубуватою, незбалансованою. Однак у всіх «єретичних» відступів від звичайної снасті для покатком є вагомі причини.

Невелика плотва до самого льодоставу стоїть на мілководді. А ось великі особини зграями тримаються на глибині 5 - 8 м і харчуються в основному в тих місцях, де можна знайти черепашки. Апетит плотви безпосередньо залежить від перебігу. Чим швидше тече вода, тим краще жор у риби. Протягом повільніше - плотва не так активна. У стоячій воді риба не клює зовсім.

Після досконального вивчення шляхів пересування плотви, я виходив на водойму лише туди, де було сильна течія. Потім прийшло розуміння того, що і при невеликій течії, і при його відсутності, можна з успіхом ловити дану рибу. Зауважу, що рибалю на невеликому човні, тому все сказане тут, стосується тільки лову з маленькою човна, в тому числі і гумовою. Так от, човен постійно мною закріплюється на один якір. І в пошуках риби я поступово збільшую довжину якірного мотузки. Коли протягом несильно або воно відсутнє, човен все одно переміщається під впливом вітру. Покатком не опускається на саме дно, а залишаю в підвішеному стані. Пересуваючись, човен переміщує і приманку. Риба пливе у воді приманку вистачає так само активно, як і на сильному водному потоці.

Зі зниженням температури плотва йде глибше. Якщо у вересні вона дотримується п'яти метрів, то в грудні вже стоїть на восьмиметрової глибині. На активний пошук корму у плотви йде 3 - 4 години на добу. Місця і час годування вона не змінює. Якщо вам вдалося знайти подібне місце і ловите як треба, то без риби ви не залишитеся. На три вудки я ловлю через те, що хочу якомога більше плотви натискати, поки зграя пропливає поруч. Після частих клювань, які відбуваються протягом десяти хвилин, настає затишшя. Це означає, що зграя пройшла і треба чекати, коли припливе наступна.

Якір кинутий, якірна мотузка відпущена на необхідну довжину і починається установка вудок. Грузило вільно стягує волосінь з барабана котушки. Зіткнення з дном чітко вкаже сторожок. Після чого я на пару оборотів котушки зменшую довжину спущеною волосіні і, не включаючи гальмо на котушці, опускаю її рукояткою вниз на сидіння в човні. Потім точно такі ж дії проводжу і з двома іншими вудками. Встановлюю їх так, щоб була можливість спостерігати відразу за трьома сторожками, за одним - прямо, а за рештою боковим зором. Від прикормки я відмовився, а найкраща насадка до появи льоду, на мою думку, - мастирка. Хороший клювання забезпечать і черв'яки-кожушки, але у мене немає ніякого бажання ними займатися. З опаришем, я вважаю, не варто зв'язуватися, так як плотва на нього клює дуже погано. Покльовка рідко позначається чітким нахилом сторожка, частіше - легким ритмічним тремтіння. Підсічку треба виконувати відразу і на весь підйом руки, щоб випрямити до грузила основну волосінь, яку протягом перетворює на дугу.

Плотва дружить з перебігом. Перероблена снасть "покаток", Плотва дружит с течением. Переделанная снасть "покаток"



Плотву витягую за допомогою котушки. Тому й не закриваю її гальмо, коли встановлюю вудку в човні. Під час виведення треба пам'ятати про інші вудки і спостерігати за їх кивками. Під вами знаходиться зграя риби, і кивки також можуть зафіксувати клювання. Якщо таке сталося, треба підсікти рибу і відкласти вудку в сторону, щоб та чекала своєї черги. Нерідко бувають ситуації, коли плотва попалася відразу на два гачки. Підтягнута до поверхні риба завжди «нарізає» кола. Вловивши момент, коли рух риби буде в сторону човна, перекидаю її через борт. Підсак намагаюся не застосовувати, тому що під час інтенсивного клювання не хочу втрачати час на випутиваніе гачків з сітки. Трапляється, що клюне лящ або велика плотва, тоді я підхоплюю видобуток рукою. Часто ліпша на гачок плотва стає жертвою голодної щуки. Тут вже все залежить від випадку - перекусить хижак поводок або тобі вдасться затягнути її в човен. Тепер, я думаю, ви зрозуміли, навіщо ставляться повідці з діаметром, як у основної волосіні.

Якщо рибалка проходить на добре вивченому водоймі, то легко переконуєшся, що плотва на такий покаток ловиться протягом усього сезону. Однак найкращий час застосування даної снасті - рання весна і пізня осінь.

Розумію, що вимогливим рибалкам нескладно буде знайти купу недоліків у запропонованій снасті, але повторюю: доводити нічого не збираюся, тільки плотва на такий покаток клює добре, а це те, що мені потрібно.

Категория: Плотва | Просмотров: 744 | Добавил: ViKing | Теги: Перероблена снасть покаток, Плотва дружит с течением, Плотва дружить з перебігом, Переделанная снасть покаток | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$