Суббота, 11.05.2024, 11:37
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 5 » Малявочниця, Малявочница
22:56
Малявочниця, Малявочница

Малявочниця, Малявочница

Для рибалок, які захоплюються ловом хижої риби на живця, проблема добування дрібної риби для насадки є досить важливою. Далеко не завжди, особливо восени, коли багато хижі риби добре ловляться, вдається наловити вудкою достатню кількість дрібної риби. Більш успішно ця проблема вирішується за допомогою малявочниця, які риболови нерідко роблять самі. Наявна у продажу малявочниця у вигляді сітки-павука хороша для літа, але восени добути нею малька вельми складно. Я пропоную увазі рибалок малявочниця свого виготовлення, якій протягом декількох сезонів успішно користуюся. Вона дозволяє не тільки наловити необхідну кількість дрібної риби навіть глибокої осені, але і володіє певними перевагами.
Пружинний каркас дозволяє малявочниця легко складатися, і в такому вигляді вона займає зовсім мало місця в рюкзаку. Крім зручності в транспортуванні вона майже не вимагає витрат праці і часу для приведення в робочий і похідне положення. 
Малявочниця, Малявочница
Зробити таку малявочниця цілком по силам і можливостям кожному бажаючому. Основні матеріали: мелкоячеистая сітка, відрізок спіральної пружини завдовжки 40 см і не менше 25 см в діаметрі. Сітка є у продажу, а спіральну пружину я використовував від каркаса старого повітряного рукава моторного підігрівача, що застосовується в авіації. Втім, сітку, на худий кінець, можна самому сплести, а пружинний каркас зробити з сталістой дроту. Розміри малявочниця залежать від розмірів пружинного каркаса.
Спочатку виконуються підготовчі роботи, що відносяться до каркаса. Кінці спіральної пружини слід на довжині 2 см сточити напилком на конус і прикріпити за допомогою пайки або міцних капронових ниток до крайніх витків пружини. Потім з дроту товщиною 2,5 мм треба виготовити кільце діаметром 4 см - для вхідного пристрою, і діаметром, рівним діаметру витка спіралі каркаса, - для дверцят малявочниця.
Сітку необхідно пофарбувати в зелений колір. Фарбування робиться аніліновим барвником. Виконувати її можна в літровій скляній банці, яка на 2/3 свого об'єму заповнюється гарячою водою (+ 70-80 ° С). У банку після розчинення полтаблетки барвника і додавання невеликої кількості кухонної солі закладають на 3-4 години сітку. Після витримки в барвнику сітку слід добре помити в холодній воді і висушити.
Щоб з сітки вирізати викрійки поверхонь елементів малявочниця, її необхідно не дуже сильно, але досить добре розтягнути. Цю операцію можна виконати на підлозі або який-небудь інший щільною, рівною і достатньою за розмірами поверхні за допомогою невеликих цвяхів, які забиваються неглибоко в неї по периметру сітки на невеликому видаленні один від одного.
Викрійки поверхонь елементів малявочниця спочатку необхідно зробити з тонкого картону, а потім, поклавши їх на розтягнуту сітку, і щільно притиснувши до неї, шматочком крейди обвести їх контури по периметру викрійок. І тільки після виконання цієї операції по прокресленим крейдою лініям слід зробити вирізки викрійок на сітці.
Визначення розмірів викрійок поверхонь спірального каркаса малявочниця і великого кільця (дверцята) не становить великої праці. А ось для визначення розмірів викрійки поверхні вхідного пристрою доведеться зайнятися невеликими розрахунками та геометричними побудовами.
Довжина кола спірального витка і кільця вхідного пристрою визначається за відомою формулою L = 2ПR. З середини прямий АБ, що дорівнює довжині окружності спірального витка, проводимо вгору перпендикулярну пряму і на ній відкладаємо відрізок ММ ', рівний 1/3 довжини спірального каркаса малявочниця. Через точку М 'проводимо паралельно АБ пряму. На цій прямій з центром у точці М 'відкладаємо відрізок А'Б', рівний довжині кола кільця вхідного пристрою. Поєднавши точки А з А ', Б з Б' і продовживши їх до перетину, одержуємо точку О. З отриманої точки О радіусом ОМ і ОМ 'проводимо дуги до перетину з прямими АТ та БО. Отримана площа ДД 'С'С і буде з цілком прийнятною точністю бути викрійкою для поверхні вхідного пристрою.
Вирізана сітка бічній поверхні малявочниця накладається на каркас спіралі. За допомогою міцних капронових ниток сітка зрощується уздовж каркаса і закріплюється на крайніх витках спіралі.
Велике кільце (дверцята) після закріплення на ньому викрійки сітки кріпиться за допомогою волосіні діаметром 0,6 мм в двох точках ближче до центру до одного з крайніх витків спіралі каркаса. В протилежному кінці від підвісок обладнується замок дверцят. У найпростішому випадку він може являти собою два коротких шнурка, один з яких міцно прив'язується до витка спіралі каркаса, інший - до дверцятах.
Викрійку з сітки поверхні вхідного пристрою краще спочатку закріпити до витка спіралі каркаса малявочниця і тільки потім приступити до прикріплення її до кільця вхідного пристрою і до зрощення розрізу.
Для того щоб вхідний пристрій зберігало свою форму в робочому положенні малявочниця, його вхідний кільце необхідно за допомогою трьох розтяжок з капронових ниток прив'язати до протилежного витка спіралі каркаса.
У середині внутрішньої частини малявочниця по діаметру витка спіралі слід закріпити капронову нитку в злегка натягнутому стані, а до неї в центрі, на відстані 4 см один від одного, треба прив'язати два шнурка завдовжки 8-10 см. Вони необхідні для закріплення в центрі малявочниця приманки (шматок хліба).

Малявочниця дуже бажано після виготовлення, захопивши на риболовлю, витримати в мулі водойми деякий час з метою усунення сторонніх запахів. Тільки після цього, як показує практичний досвід, дрібна рибка починає сміливо заходити в малявочниця. Примастка приманки соняшниковою олією і змочування їм кільця вхідного отвору сприяє більш активному заходу рибок.
Влітку ставити малявочниця слід в неглибоких місцях близько водної рослинності, заростей очерету або очерету, у корчів і затоплених кущів. У перерахованих місцях часто спостерігаються скупчення дрібної риби. Восени, коли рибки залишають мілководдя, малявочниця треба ставити на більш глибоких місцях, але недалеко від берега. Дрібна риба і в цей час воліє триматися біля берегів, але в місцях, де є не тільки достатня глибина, але й підводна рослинність. Для закидання малявочниця до крайніх витків спіралі каркаса прив'язується шнур довжиною близько метра, а до середини його закріплюють фал довжиною 10-12 м. Після виконання закидання і опускання малявочниця на дно, фал слід трохи потягнути на себе, а потім закріпити до вбитого в берег кілочка . Зазначена операція забезпечує прийняття малявницю більш зручного положення. Перевіряти малявочниця слід через 20-30 хв. 
Малявочниця, Малявочница
І останнє: не можна залишати малявочниця в незакріпленому положенні. Я добре пам'ятаю випадок, коли в малявочниця одного мого приятеля (вона була не закріплена) вирішила «зазирнути», по всій видимості, щука і пішла разом з нею.

Категория: Жерлица | Просмотров: 709 | Добавил: ViKing | Теги: Малявочница, Малявочниця | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$