Пятница, 10.05.2024, 01:04
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 4 » Ловля язя на спінінг. Ловля язя на спиннинг
20:40
Ловля язя на спінінг. Ловля язя на спиннинг

Ловля язя на спінінг.  Ловля язя на спиннинг

    Язь - риба сімейства коропових. За зовнішнім виглядом дуже схожий на головня. Відрізняється від нього більш дрібної лускою, іноді з золотим відливом, більш сплощенням тілом і світлої спинкою, меншим ротом і очима з жовтою радужкою.

      Повадки язя.

По способу життя і харчуванню є яскраво вираженим хижаком, хоча більшість рибалок вважають його мирної рибою. Насправді язь всеїдний. У його раціон харчування входять як рослинна їжа (зернові, бобові), так і тваринна (молодь риб, жаба, черви, молюски, комахи та ін.). А в мирні його записали рибалки, які ловлять його донними снастями, використовуючи як наживки хробака або кукурудзу з горохом. Снасть при цьому застосовується проста: волосінь, ковзний компактний вантаж (щоб по воді при закиданні не сильно плюхався) і поводок довжиною 30см з гачком від сьомого до десятого номера по вітчизняній класифікації. Фідерні годівниці не застосовують, вони сильно плюхається. Але, тим не менш, місце лову іноді прикормлюють. І все ж - сама захоплююча ловля його на спінінг, хоча всім вона вдається.

Наприклад, на Нижній Волзі частенько зустрічаються місцеві, які сильно дивуються, дізнавшись, що язь досить успішно ловиться на спінінг. Харчується він в основному у дна, і лише влітку, або в теплі дні восени, виходить до поверхні води вечорами, полюючи за літаючими комахами. Язь дуже обережна і полохлива риба, тому побачити його полюючим за мальком вдається не кожному і не часто. Він добре відчуває ходьбу по березі і прекрасно чує людську мову. Так як влітку молодь риб тримається біля берега, то і його полювання на неї можна побачити тільки лише здалеку, звідки небудь з кручі, наприклад. Восени мальок йде на глибину, захоплюючи за собою і язя, так само як і інших хижаків. У язя присутній рефлексорно пам'ять, можна сказати, що він володіє «стайним інтелектом». Виражається це в умінні зв'язувати між собою різні «події». Приміром, гру і зовнішній вигляд приманки з який з'явився на березі людиною і виробленим їм «шумом», зіставляючи це з зникненням своїх побратимів. Хоча бувають у нього періоди, наприклад перед нерестом, коли він втрачає будь-яку обережність і ловиться буквально як чумовой. Втім, як чумовой він ловиться і в тих місцях, де рідко ступає нога людини. В таких випадках досвідчений спінінгіст здатний буквально вибити всю зграю. Але, на щастя, таке явище на запресованих водоймах вже не зустрінеш завдяки властивому йому «Стайн інтелекту». Він навчився розпізнавати популярні уловисті приманки, часом зовсім не звертаючи на них уваги, і при цьому охоче відгукуючись на яку нибудь дешеву підробку. Варто тільки неправильно виловити одного язя, як вся зграя починає ігнорувати дану приманку. Неправильно - це коли в запалі азарту рибу, що клюнула намагаються відразу прискорено виважівать, він при цьому починає перекидатися і люто кидатися з боку в бік, насторожуючи всю зграю. Правильно - це коли після підсічки на натягнутій волосіні треба почекати, що б його плином «відбило» не багато в сторону, і, потім не поспішаючи і не форсуючи виважіваніе, потихеньку «викачувати», підмотуючи волосінь. Маячити на березі при лові язя не бажано, і взагалі, так само, як і при лові голавля, необхідно дотримуватися маскування.

Ловля язя на спінінг.  Ловля язя на спиннинг


      Снасть для лову язя повинна бути якісна і повністю справна. Свистящий ролик лесоукладивателя, шумливі шестерні, клацающій фрикцион - весь цей шум прекрасно передається під воду, особливо по плетінці, тому при лові язя монофільна волосінь переважніше плетінки. Від неї менше шуму і вона завдяки розтяжності укупі з гнучкістю бланка вудлища сприяє м'якому виведенню. Дане твердження не раз перевірялося на різних рибалках, і завжди, при одних і тих же принадах, волосінь обловлюваних плетінку, а на снасть з «шумливою» котушкою язь і зовсім не бажав ловитися. Приманки для лову язя вибираються не великі, так як рот у нього менше, ніж у того-ж головня або жереха. Оптимальний розмір - це №2 за класифікацією Mepps, але цілком він їсть і 3-й номер. А при вітрі або сильній течії більш велика і важка блешня буде краще. Зазвичай приманки таких розмірів важать від 3-х до 7-ми грам, тому спінінг бажаний з нижньою межею тесту від 2-х грам, хоча я прекрасно починав освоювати ловлю язя на палицю з тестом 5 ÷ 20 грам. Довжина спінінга вибирається залежно від наявності рослинності на березі: вона повинна дозволити виконати занедбаність приманки, не порушуючи маскування і не чіпляючи траву або кущі. Для мене найбільш зручними були (поки не зламалися при перевезенні) бюджетні Shimano Catana з тестом 1 ÷ 11 грам і 3 ÷ 14 грам, довжиною відповідно 10см і 2м 70см, обидва середнього ладу. Швидкий лад я б не рекомендував. Хоча з таким ладом приманка і краще відчувається, але виважіваніе з ним більш жорстке, сильніше розбивається отвір від гачка, що збільшує ймовірність сходження риби, а після цього і ймовірність припинення клювань. Лісочку я застосовую діаметром 0,22 ÷ 0,25 мм, плетінку діаметром 0,1 ± 0,02 мм. Про виробника особливо не заморочуюся, все нахвалюють те, з чим ловлять. Хоча плетінку все ж віддаю перевагу PowerPro. Котушка підійде, в принципі, будь-яка: головне, щоб не шуміла при проводці і виведенні, а так же відповідала ціпку за вагою. З бюджетних мені дуже подобається Ryobi Ecusima: тиха, легка, надійна, з рівною укладанням волосіні і з системою запобігання самоперекидання дужки лесоукладивателя. Дуже подобалася Daiwa Regal ХI, лідер за кількістю рибалок та років служби, але після втрати ряду найулюбленіших приманок через самовільне скидання дужки лесоукладивателя при закиданні була відправлена ​​на заслужений відпочинок.

Ловля язя на спінінг.  Ловля язя на спиннинг



      Приманки для лову язя. З приманок для язя у мене на першому місці стоять обертові блешні: Mepps Comet Black Fury з жовтим пелюсткою і зеленими або помаранчевими цятками на чорному тлі, і Myran Toni з жовтим пелюсткою, помаранчевим сердечником і червоною опушкою на трійнику масою , і 12г. Друга блешня дуже компактна і далекобійна для вертушки, при цьому 12 грам не тільки не відлякують язя, але ще і можуть принести прилов в якості судака. Вертушки інших виробників теж працюють, головне, щоб вони заводилися з півоберта при повільній проводці і йшли в потрібному горизонті. На другому місці у мене коливні блешня від Acme: це Ko wobbler (найулюбленіша) срібляста із зеленою смужкою і жовта з червоною, Kastmaster сріблястий і золотий, і Litlle Cleo тих же кольорів. Вагова категорія колебалок теж не вище 12 грам. На третьому місці у мене стоять воблери кренки: Chabby від Jackall, Masu Masters, Tsuribito Baby crank, Baby Grizero від Megabass для поверхневої лову на сплеск. На четверте місце я ставлю мікроджиг, але це скоріше тому, що я його рідко практикую взагалі. Багато, мені думається, поставили б його на перше або друге місце. Для джига підійдуть будь твістерочкі розміром до 6 см, але вони обов'язково повинні бути або їстівні, або звичайні, але з нанесенням аттрактанта. На не їстівні (або без аттрактанта) гуму язь у мене ніколи не ловився, хоча кількість таких рибалок для повноцінної статистики у мене все таки не достатньо. Як і для визначення бажаних кольорів: і брав на всякі, і не брав на всякі.
      Фурнітура повинна відповідати снасті (розривної навантаженні волосіні). Карабинчик і вертлюжок предпочтительней з тонкого дроту. Поводок при ловлі язя я не використовую, він його боїться. При наявності щуки в місці лову краще спочатку спробувати виловити її щучими приманками з повідцем, а потім вже з більш менш спокійною душею приступати до основної ловлі без повідця на язёвие приманки.


Ловля язя на спінінг.  Ловля язя на спиннинг


      Проводка при лові язя залежить від місця його дислокації, але в будь-яких випадках не варто забувати, що краще він бере при лові ап-стрім, тобто, проводка здійснюється за течією. Так само не погано він бере при проводці на знесення, і іноді і проти течії. Для вибору потрібної проводки знання водоймища має не менш важливе значення. Язь тримається під водою біля яких або укриттів і обов'язково на течії. Це можуть бути валуни на дні, корчі, гілки, конструкції, трава, приямки на косах, кущі під берегом. І завдання при проводці полягає в тому, щоб провести приманку максимально близько від укриття і змусити язя її побачити або відчути. Для цього після закидання приманки відраховують час, необхідний для занурення її на потрібну глибину. Відповідно вибирається приманка, здатна йти повільно у дна, чи не чіпляючи його. При такій повільній проводці корисно робити короткочасні, не більше секунди, паузи. Під час такої паузи відбувається зрив гри, і дуже часто такий зрив провокує язя на клювання. При проводці апстрим такі паузи часто призводять до зачепам і втрати приманки. Тому в місцях ймовірних зацепов краще ловити на приманки з тонкими гачками. Наприклад, Mepps Black Fury при зачепі одним поддевом трійника вдається врятувати за рахунок розгину гачка, а ось Ko wobbler з більш товстим трійником в такому випадку безповоротно втрачається. При цьому обидві блешні уловисті, але перша дешевше і іноді її вдається врятувати. Після піймання декількох екземплярів на одному місці корисно змінити точку лову або поміняти приманку. Можна ще просто зробити паузу на п'ять-десять хвилин для заспокоєння зграї, а потім продовжити ловлю. При виведенні варто не забувати, що язь любить перекидатися, і, якщо трійник товстий і зачепився одним поддевом, то місце проколу може розбитися, що може призвести до сходу риби. Добре, якщо це відбудеться біля берега, але якщо сход трапився в місці скупчення риби, то краще йти шукати інше місце для лову. Щоб цього не допустити, для початку потрібно розгорнути спінінг вздовж берега, потім контролювати момент потяжки і намагатися рухом спінінга перенаправити імпульс і відводити рибу в сторону, не даючи їй перекидатися. З накопиченням досвіду ці дії приходять автоматично, а словами їх пояснити не просто. Якщо навчитеся все робити правильно, то обов'язково будете винагороджені упійманням цього красеня. А коли прийде момент, що після виведення трофея на прибережну мілину він почне битися, і з глибини на цей "бій" вискочать побратими в надії поживитися розбігаються в паніці мальком, і почнуть кружляти, дивуючись, куди подівся мальок, - ось тут вже точно можна не сумніватися, що наука лову язя збагнена і залишається тільки її удосконалювати, передаючи вже свій досвід іншим.

Категория: Язь | Просмотров: 571 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля язя на спінінг. Ловля язя на | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$