Вторник, 14.05.2024, 21:20
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 7 » Риба лящ, Лещ
18:06
Риба лящ, Лещ

 

Лящ, Лещ

Лящ є досить поширеною і відомою рибою. Висока і стисла з боків форма тіла настільки відрізняється від інших риб, що він разом зі щукою, сомом і окунем відомий майже кожному. Лише в невеликому віці його можна сплутати з близькою за зовнішнім виглядом рибою - густерой, від якої він відрізняється темними грудними плавниками і більше дрібною лускою. Забарвлення дорослих лящів - сріблясто-жовтувата, молодих - сірувато-біла.
Лящ, Лещ
У басейнах багатьох річок живуть три види ляща: східний, північно-західний і їх помісь. Східний лящ - найбільш численний і вельми життєстійкий, мешкає в пониззі і в середній частині річки. Верхів'я річок заселяє північно-західний лящ, який від східного відрізняється більш світлим забарвленням тіла, дещо більшими розмірами, але меншої життєстійкістю. А так як нерестяться обидва види в одних і тих же місцях, то з'являється ще один вид ляща - їх помісь. На жаль, гібрид не відрізняється високою життєстійкістю і великими розмірами ..
Цікаво відзначити, що у ляща самців буває набагато більше,, ніж самок, і за розмірами вони помітно поступаються їм. У період нересту самці покриваються невеликими жовтуватими бородавками, особливо вони помітні на голові великих екземплярів.
Нерест ляща починається не раніше середини травня, при прогріванні води на мілководдях до + 12-15 градусів Цельсія. Триває нерідко більше місяця. Залежить це від погоди і віку риби. Спочатку метають ікру невеликі лящі. потім середні і, нарешті, найбільш великі. Ікрометаніе відбувається на неглибоких прибережних ділянках з мулистих дном і торішньої рослинністю.
Незабаром після нересту лящ повертається до місць літнього проживання і тримається там майже до жовтня. Для стоянки вибирає найбільш глибокі місця з помірним перебігом і з невеликою іловатий глинистого або навіть хрящуватого дна. Ділянки водойми з мулистим і піщаним грунтам уникає; з'являється на них вкрай рідко, тільки по шляху руху до кормових місцях. Кормові місця, як правило, менш глибокі, ніж стоянка, і розташовуються в переважній більшості випадків недалеко від неї.
Незважаючи на те, що Ега риба досить повільна в своїх рухах і не може протистояти сильному течією, любить все-таки триматися на ділянках з досить помітним течією. І ще одна цікава деталь: дно цих ділянок, як правило, глиниста або хрящувате, де глибокі западини і ущелини чергуються з невеликими горбиками і ямками з мулистими наносами, в яких приживаються не тільки водорості, але і різні рачки і молюски. І лящ тут знаходить не тільки укриття від течії, а й достатню кількість корму. Крім того, використовуючи нерівності дна для укриття, він нерідко полює і на дрібну рибку.
У літній період любить ще ця риба триматися на глибині недалеко від трав'янистих заростей. Ночами і на зорях у пошуках корму нерідко з'являється в неглибоких місцях і навіть заходить в трав'янисті затони і заплави.
Восени лящ залишає далеко не всі місця літнього мешкання. У найбільш глибоких ділянках водойми з невеликим плином і з досить хорошою кормовою базою знаходиться практично постійно.
Стоянку лящів майже безпомилково можна визначити по його грі у поверхні води. Лящі «плавляться» найчастіше поблизу своїх постійних місць проживання. Як правило, спостерігається це влітку в теплу й тиху погоду рано вранці або пізно ввечері. Велика риба не викидається з води: спливши до поверхні, вона висуває з води голову і, показавши спинний плавник, з розворотом йде в глибину. Підлящики найчастіше вистрибують з води на невелику висоту.
У тиху погоду нерідко можна спостерігати, як з дна на поверхню води гронами піднімаються бульбашки повітря. Часто число таких бульбашок досить значно, і вони охоплюють велику площу. Таке явище вказує на зграю лящів, видобувних собі їжу в донному мулі. Наглядова рибалка в таких випадках без особливих зусиль може відшукати стоянку риби та шляхи її ходу на годівлю.
Харчується лящ кормом як рослинного, так і тваринного походження, але більшу частку все-таки в його раціоні становить рослинна їжа. На дні водойми їжею йому стають черв'яки, личинки комах, молюски, різні ракоподібні. Не гребує ікрою і молоддю інших риб. Лящ, Лещ
При наявності хорошої кормової бази лящ непогано росте і там, де рідко проводиться промисловий вилов, нерідко зустрічаються екземпляри вагою в 3-4 кг. Основна ж маса вага 1,5-2 кг.
Для рибалок лящ завжди вважався вельми бажаною і завидною здобиччю. Рисою, що відрізняє його від багатьох інших риб, є виняткова обережність і полохливість. Відчувши найменшу небезпеку, він іде в затишні місця своєї стоянки і звідти дуже довго не повертається до місця годування.
Серед вудильників є чимало лещатников, які спеціалізуються тільки на лові цієї риби. Ловиться лящ практично цілий рік, лише в глуху зимову пору клювання його помітно слабшає.
Хороший клювання ляща спостерігається навесні. Голодна в цей час риба, здійснюючи переднерестового міграції, посилено харчується і нерідко дуже жадібно бере насадку.
Влітку клювання ситого ляща примхливий, і спостерігається він частіше в ранні ранкові години і пізно ввечері. Але іноді він буває досить непоганим і в середині дня. Помітно він пожвавлюється в першій половині вересня, а в середині місяця спадає і поліпшується тільки в період перволедья. Дуже успішною буває ловля, якщо потрапити на хід цієї риби до зимових стоянках. Трапляється це, як правило, після 20 вересня. Період дуже короткий, триває не більше двох-трьох днів.
Взимку, як уже зазначалося, лящ своєї активності повністю не втрачає. Досить непогано клює в період пер- воледья, нерідко хороший клювання буває в стійкі відлиги навіть в середині зими. У важкі морозні зими, лящ вельми великими зграями спрямовується до місць, багатим киснем. Такими місцями є в цей час гирла невеликих приток. Коштує він тут часом до самої весни на значній глибині трохи нижче гирла. У суворі зими, як правило, клювання буває поганий і поліпшується він тільки в другій половині березня.

 

Категория: Лещ | Просмотров: 713 | Добавил: ViKing | Теги: Лящ, лещ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$