Понедельник, 20.05.2024, 21:54
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 9 » Ледобур, вибір ледоруба, выбор ледоруба
22:43
Ледобур, вибір ледоруба, выбор ледоруба

Ледобур, вибір ледоруба, выбор ледоруба

 

  Якщо Ви вперше купуєте ледобур, то головне, щоб він просто добре свердлив. Подальший напрацьований досвід дозволить пізніше зробити усвідомлений вибір з урахуванням особистих вимог. Але якщо є звичка до "наших" бурам, то свердлити імпортним спочатку може здатися незручно. Справа в тому, що до недавнього часу всі вітчизняні моделі робили під праву руку: ліва тисне зверху на ручку, розташовану на осі льодобуру, а права обертає за рукоять, винесену в сторону. Ледобур, вибір ледоруба, выбор ледоруба

У всіх імпортних бурів і ряду сучасних наших моделей обидві рукоятки рознесені по відношенню до осі. Тому свердлять, працюючи одночасно двома руками, що значно простіше, ніж однієї, адже навантаження розподіляється більш рівномірно. Але от якщо кілька років свердлив імпортними, то просвердлити потім навіть кілька лунок, скажімо, житомирським льодобуром, стає досить непросто незалежно від того, які на ньому стоять ножі.

Загальною відмінністю всіх вітчизняних моделей ледобуров від імпортних є також напрямок робочого ходу: наші - ліві, свердлити треба проти годинникової стрілки, імпортні - праві, свердлять за годинниковою.

У всіх ледобуров є вузли, які відчувають максимальні навантаження, і часто виходять з ладу. В першу чергу це - ріжуча частина, тобто ножі. Крім випробовуваних навантажень, вони легко можуть "згоріти" на першій же рибалці: якщо ви не знаєте глибин водойми і випадково забурившись в пісок на мілині, то всю наступну рибалку вам прийдется просити ледобур у колег: без заточування або зміни ножів ваш ледобур залишиться непридатним.
  На всіх вітчизняних льодобурів і багатьох імпортних стоять плоскі ножі. На більшості шведських ледобуров Mora використовуються так звані сферичні ножі. Сферична ріжуча головка стоїть і на фінських Rapala.

На перший погляд, відмінність між плоскою і сферичною ріжучої частиною невелике. Однак плоскі ножі на льодобурів погано або зовсім не підходять для розсвердлювання старих лунок: часто їх просто клинить. Може, тому й придумали рибалки прикмету: "Риба клює тільки в тобою просвердленої лунці!" :)
На сьогоднішній день сферичні ножі льодобуру вважаються найбільш ефективними: вони добре ріжуть, а головне - їх не клинить ні в якому льоду. Ледобур, вибір ледоруба, выбор ледоруба
 
Сам користуюся барнаульским льодобуром "Тонар" вже четвертий сезон. Ножі навчився точити сам, не обійшлося без приколів: після першої заточки рибалка опинилася під загрозою зриву, т.к лунку зробити було нічим. :)
Простота користування, зручність, демократична ціна і наявність ремкомплектов у нас на ринках - ось основні критерії мого вибору.

Категория: Снаряжение | Просмотров: 558 | Добавил: ViKing | Теги: выбор ледоруба, вибір ледоруба, ледобур | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$