Понедельник, 20.05.2024, 18:43
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Октябрь » 25 » Карп холодної води. Карп холодной воды
20:25
Карп холодної води. Карп холодной воды

Карп холодної води.  Карп холодной воды

Карпа, без сумніву, можна вважати королем наших прісних водойм: росте швидко, любить поїсти, успішно ловиться на аматорські снасті - чого ще бажати?
Все це породило величезну кількість карпятников, готових цілодобово не ночувати вдома в очікуванні, заповітної покльовки.

І не тільки в літню спеку - карпятники чатують виходи риби аж до перших заморозків, а значить, осінні місяці є хорошим часом для лову цієї сильної риби.
Поки вода не зовсім крижана, короп часто виходить годуватися на свої літні місця, де і чекають його рибалки. Уловистими є відносно неглибокі, рясно заростають ділянки водойм, що мають близько 2-3 м глибини. Любить короп і стіни прибережного очерету і очерету, особливо якщо відразу від них йде достатня глибина - метр і більше. Якщо ж лов відбувається на великому водосховищі і прив'язатися нема до чого, слід звернути увагу на донний рельєф. При виборі місця слід віддавати перевагу всіляким донним «аномаліям»: перепади глибини, руслові бровки, банки і горби серед глибини, завали коряжника, кам'янисті гряди. Відмінними місцями є колонії черепашки, які займають багато метрів озерного дна. Зі слів підводних мисливців, в коропових озерах серед рівного дна то тут, то там зустрічаються глибокі, порядку півметра, ями, вириті годующимися коропами. Діаметр таких ям доходить до 1-1,5 метрів. Подібні місця також представляють інтерес для лови, їх слід розглядати як перспективні.

Карп холодної води.  Карп холодной воды
З подальшим охолодженням води риба пересувається в більш глибокі місця, де вона і стоїть. За рідкісними винятками, в подібних місцях риба не харчується. На годівлю же виходить на прилеглі обмілини з глибиною близько 1,5-2 м по строго певних годинах, як правило, з 15 до 17 годин, коли температура води досягає свого максимуму.
Показовим виглядає пристрасть коропа до теплої води. Зміна її температури навіть на 1-2 градуси восени здатне викликати бажання харчуватися, так само як і «вбити» на корню весь кльов. З цієї причини термометр стає невід'ємним товаришем риболова - вимірюючи температуру води в різних точках водойми, можна виявити перспективні для лову ділянки, ще не закидаючи вудок.

Незважаючи на те, що в жовтні риба прагне триматися глибоких місць водойми, виходячи ненадовго для годівлі на ділянки з меншою глибиною, відверті обмілини не слід списувати з рахунків. Якщо наступила «золота осінь» з погожими осінніми днями, досить високою температурою повітря, а вітер змінився на південний або південно-західний, слід пошукати щастя в мілководних затоках, температура води в яких в цей час буде на кілька градусів вище, ніж по решті водойми . Якщо так трапиться, що теплий вітер буде дути прямо в обличчя, зганяючи теплу воду до ніг, шанси на успішну ловлю зростають багаторазово. Крім коропа, в подібні місця виходять «погрітися» і лин з карасем, які дозволяють здорово урізноманітнити процес риболовлі.

час ловлі

З третьої декади вересня клювання має властивість починатися тоді, коли промені сонця торкнуться водної поверхні, досягаючи своєї максимальної інтенсивності до другої половини дня, до 15-16 годинах. Пов'язано це все з тим же прогревом води, який в даний час дуже сильно впливає на риб'ячу активність - раптово навалилося похолодання здатне риб'ячу активність звести нанівець.

На деяких водоймах, що піддаються сильному пресингу з боку рибалок і відпочиваючих, короп переходить на нічний режим харчування. Робить він це незалежно від пори року і температури води - навіть в холодному листопаді, то і мороз сковує рибацькі снасті крижаним наростом, на таких водоймах основні клювання риби відбуваються в темний час доби. Саме з цієї причини варто хоча б раз залишитися на улюбленому водоймі з ночівлею - хто знає, можливо відсутній денний кльов з лишком компенсується в нічний час?

снасті

Основними снастями для лову коропа є поплавочна вудка і сучасна донна снасть у всіх її проявах. Обидва цих типу висувають підвищені вимоги до своїх елементів. При виборі вудилища слід віддавати перевагу силовим варіантам, розрахованим на ловлю великої риби. Параболічний лад таких вудлищ відмінно «в'яже» рибу, гасить всі її ривки і не залишає шансів на сход або розгинання гачка. Таж вимога пред'являється і до котушки - потужний, силовий агрегат з невеликим передавальним числом (до 5,0: 1) чудово підійде для лову трофейної риби. Обов'язковою є наявність бейтраннера - системи вільного ходу шпулі, працюючої незалежно від фрикційного гальма. З цим пристроєм рибалка може бути впевнений, що йому не належить вимушене купання з причини утянуть коропом снасті.

Ловля коропа - одна з тих рибалок, яка вимагає застосування звичайної волосіні. Завдяки високому ступеню розтяжності, вона відмінно гасить ривки, допомагаючи в виведенні сильної риби. Плетений шнур похвалитися цим не може - його нульова розтяжність створює певні перешкоди для успішного результату. Як результат, риболова чекають часті сходи риби. Що ж стосується недостатньої чутливості волосіні при лові на дальній дистанції, то тут також все простіше - клювання коропа настільки сильні і різкі, що чітко видно навіть на самій м'якої волосіні. Для того щоб зробити снасть якомога більш чутливою, слід віддавати перевагу волосіні, розробленим спеціально для лову фідера. Вони мають дещо меншу розтяжність, тому ідеально підійдуть як для лову на донні снасті, так і для поплавковою вудки.

Карп холодної води.  Карп холодной воды
Вибір гачка для коропової риболовлі - справа тонка і залежить від багатьох факторів, насамперед від розміру наживки, на яку проводиться ловля. Незалежно від розміру, слід віддавати перевагу моделям з досить товстої дроту, із загнутим всередину жалом і кованим поддевом. Такі гачки на порядок краще тримають велику рибу, дозволяють уникнути її сходу.

Категория: Карп | Просмотров: 648 | Добавил: ViKing | Теги: Карп холодної води. Карп холодной в | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$