Понедельник, 20.05.2024, 21:28
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Декабрь » 1 » Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)
12:16
Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)

Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)
Спіймати по-справжньому великого коропа - мрія кожного карпятника. І кожен, рибалка, приїжджаючи на риболовлю і бачачи сплески здоровенної риби, що встає на хвіст далеко від берега, сподівається, що вона сьогодні вона обов'язково клюне ... А коли клює, він зазвичай довго лається, проклинаючи свою слабку снасть, неготовність до такої покльовці і просто розгубленість. Риба йде, а рибалка з тремтячими руками на березі залишається гадати, що це було ... Випадково клюнув великого коропа можна витягти на берег тільки випадково!

Щоб зловити коропа більше 5-ти кілограм вагою, потрібно поставити собі завдання ловити тільки такі екземпляри! І не розмінюватися на коропців по 1-2кг, сприймати їх як перешкоду на риболовлі, поряд з Мушти розміром в палець! Для великого коропа необхідна спеціальна снасть, чудово відрегульована, здатна витримувати ривки великої риби. Рибак повинен знати кожну складову своєї снасті, її сильні і слабкі місця, аж до дрібниць. Крім того, поведінка і місця проживання великого коропа відрізняються від дрібного, тому способи лову та наживки теж повинні відповідати його вимогам.

вибір місця

Влітку великого коропа можна застати практично в будь-якому місці на водоймі, за умови, що він там водиться. Карпи солідного розміру годуються поодинці або невеликими зграями в 2-3 особини, причому годуються практично постійно, весь час переміщуючись. Тому влітку успіх багато в чому визначає вибір снасті, а не місця лову. У теплу пору року необхідна рясна підгодівля, мінімум 10-15кг на добу.

Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)

Перед риболовлею в кожну точку лову (5х5 метрів) треба висипати по 4-5кг. З такою кількістю дрібниця не зможе швидко впоратися, так що крупняк обов'язково підійде. А його влітку перегодувати неможливо. Чим більше прикормки кинуто, тим довше вдається утримати великого коропа в підгодованому місці. Влітку треба ловити на 3-4 снасті, які закидаються в підгодовані точки.

Снасті треба регулярно перекидати, тому дрібниця постійно об'їдає навіть самі «міцні» коропові наживки. Так Мушти на Кинерет за 4 години знищили дуже твердий короповий бойл.

Взимку, навпаки, підгодовування, наживка і снасть не має вирішального значення. Важливіше знайти місця, де короп годується. І туди підкинути щось смачненьке. Наберіться терпіння! Якщо не вдається викроїти для риболовлі хоча б 12 годин - вирушайте ловити іншу рибу! Взимку короп може стояти на одному місці годинами, виходячи на пошук прожитку всього на півгодини-годину. Тому взимку працює принцип - чим більше снастей - тим краще. Дрібниця в холодній воді неактивна, тому клювання може відбутися через 12-15 годин після закидання. Снасті треба перевірити через пару годин після першого закиду і, якщо з наживкою все гаразд і вона добре тримається, можна не чіпати їх до кінця риболовлі. У той же час, якщо через 10-12 годин не було жодної покльовки, снасть треба перекинути в інше місце, можливо короп просто не заходить годуватися туди, де ви його чекали.

Снасті на великого коропа

При лові крупного коропа вам знадобиться спеціальне спорядження. Іноді можна обійтися звичайними донними снастями, але бувають ситуації, коли спеціальне спорядження незамінне.

вудилище

В ідеалі - коропове вудилище з тестом 2 ½ - 3lb, довжиною 3.6 - 3.9м. В якості заміни можна використовувати спінінгові або SurfCasting-ові вудилища з тестом в диапозоне 50-150г.

Вудилище має володіти 6-7 кільцями большоно діаметра (нижня 40мм, тюльпан 10 + мм), зроблених з зносостійких матеріалів, таких як SiC (карбід кремнію) або AO (оксид алюмінію). Воно обов'язково має бути дворучним, тобто відстані між катушкотримачем і комлем вудилища має бути не менше 40-50см.

котушка

Байтраннер - ідеальне рішення для лову великого коропа. Це риба не пробачить рибалці таких помилок, як затягнутий до упору фрикціон. Клювання завжди несподівана, не встигнеш і оком моргнути, як снасть опиниться у воді. Тому в очікуванні клювання фрикціон повинен знаходиться в повністю розслабленому стані. Байтраннер заощадить зайву метушню з фрикціоном, не дозволить вам затягнути його занадто сильно, допоможе зробити хорошу підсічку. Один оборот рукоятки - і у вас в руках точно відрегульована снасть. Котушка повинна вміщати 200-300м волосіні, володіти металевої шпулею *, витримувати велике зусилля при виведенні.

Основна волосінь

Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)

Тут, мабуть, перед карпятников стоїть найбільш складний вибір. На волосінь одночасно покладаються декілька функцій. Вона повинна бути не товще ніж 0.3мм, тест на розрив не менше 7кг (15lbs), обов'язково повинна розтягуватися, але не дуже сильно. Після довгих пошуків я зупинився на наступному:

Для відкритого водоймища:

- Основна Shimano Technium Mono (0.28mm, 17lbs) + Шок Лідер Power Pro (50lb)

- Основна Power Pro (~ 0.2mm, 20lb) + Шок Лідер Ottoni Soft Touch (50lb)

Для закоряженних, кам'янистих і зарослих травою місць:

Необхідний дальній кидок:

- Основна Power Pro (~ 0.2mm, 20lb) + Шок Лідер Ottoni Soft Touch (50lb)

Не потрібен дальній кидок:

- Основна Shimano Technium (0.4mm, 35lb) + Шок Лідер Power Pro (50lb)

Шок-Лідер

Відрізок волосіні або плетінки, більш міцний, ніж основна волосінь, довжиною 4-7м. Після тривалих експериментів я прийшов до висновку, що шок-лідер така ж необхідна частина снасті як, скажімо, котушка або гачок. У шок-лідера кілька мається функцій:

- При закиданні важкої оснастки він приймає на себе основне навантаження, створювану в момент закидання. Його відсутність часто призводить до обриву основної волосіні.

- При використанні плетінки з низькою розтяжністю шок-лідер з монолески розтягується і гасить ривки риби.

Шок-лідер кріпиться в основній волосіні спеціальним вузлом, який беспрепятсвенно проходить через кільця. Невідповідний вузол або малих діаметр пропускних кілець НЕ вудилище істотно зменшує дальність закидання, а іноді може призвести до поломки кільця.

сигналізатор Поклевки

Я користуюся 2 типами сигналізаторів. Це електронні коропові сигналізатори зі світлодіодами і звуковим сигналом, що реагують на клювання "на берег" і "від берега". Крім того, на волосінь я вішаю саморобний drop-off сигналізатор.

гачки

Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)

На пошуки цього елемента оснащення я витратив близько 2-х років. Зупинився на 3-х фірмах, різні типи гачків яких я використовую. Це японські фірми Owner, Gamakatsu і Hayabusa. У розділі оснастки я Опишу детальніше розміри і форму використовуваних гачків.

повідці

Повідці для великого коропа робляться з м'якого капрону. Їх товщина не має значення, головне якість - м'якість. Колір переважний темний, хоча й не обов'язково. Повідець в коропової оснащенні найчастіше товщі і міцніше основної жилки, на відміну, скажімо, від матчу або фідера.

грузила

Я використовую ковзаючі грузила вагою від 30 до 50г при лові з годівницею або глухі 50-80г при лові в підгодованому місці без годівниці.

оснащення

Будь-яка, навіть спортивна, снасть на великого коропа в 90% передбачає самозасеканіе! Для цього використовуються важкі глухі або ковзаючі (зі стопором) грузила. Деякі традиційні коропові оснастки припускають наявність від 4 до 6 гачків, деякі обходяться одним.

- Самодур (супутник)

Складається з пружини, 4-6 коротких повідків з гачками номер 4. Пружина набивається підгодовуванням і в неї вставляються гачки без наживки. Як опцію, один з повідків можна зробити на 5-10см довше інших, поставити на нього гачків 1-2 номери і чіпляти на нього наживку.

- Метод

Схожий за своїм принципом на самодур, з тією різницею, що має 1 гачок, що знаходиться на короткому повідку біля годівниці. В прикормку в годівниці додаткові гачки не вставляти. Прикормка для годівниці в цьому випадку робиться більш розсипчастою.

- Оснащення для бойлов


Суха суміш:

· 30% кукурудзяного борошна

· 30% соєвого борошна

· 20% манки

· 10% сухого молока

· 5% перемелених конопляних зерен

· 5% перемелених насіння соняшнику

На 1кг. Сух .смесі від 6 до 9 яєць. Як тільки суміш почала відлипать від рук-готова. В якості консерванта 5% кухонної солі. На 1кг. Сух .смесі 5-7 ложок цукру. Запах: ваніль, фрукт. (не більше 10 мл. на 1кг.) Розкочувати на кульки або різати кубики від 15мм і более.Варіть від 1,5 до 3мінути залежить від величини. Сушити від 6 до 15 годин.

-Оснасткі Для течії

На Течин використовується важке плоске грузило (120-150г) або грузило з «вусами» з сталістого дроту, вагою 75-100г. Воно прив'язується до основної волосіні. На 15-20см вище грузила кріпиться годівниця з сітчастого матеріалу, заповнена сухим підгодовуванням. Течія поступово розмиває її, створюючи хмару каламуті. Гачок на 10-15см повідку кріпиться біля годівниці до основної волосіні.

-Оснасткі З PVA

Оснащення із застосуванням пакетиків PVA - розчинних у воді - є альтернативою оснастки з годівницею. Після розчинення пакетика, наживка лежить на дні в гірці прикормки. За принципом дії така оснастка схожа на Method, різниця лише в складі прикормки. Для пакетів PVA використовується суха прикормка, щоб уникнути їх передчасного розчинення. Разом з підгодовуванням в пакет поміщається оснащення з важким (80-100г) глухим грузилом. Пакет завязаватся стрічкою з PVA.

Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)

-Макушатнік (Жмиховнік)

Представляє з себе плоске грузило в 80-100г вагою, до котороми за допомогою петлі або гумки прикріплений шматок макухи 5 Х 5см і товщиною 2-3см. До грузилу прив'язані 2-4 повідця довжиною 10см, з гачками номер 4. Гачки вставляються в прорізи в макусі і замазують тістом чи кашею.

прикормка

Підгодовування - необхідна складова річної коропової риболовлі. Великого коропа перегодувати неможливо, наше завдання - наситити дріб'язок і дати можливість великій рибі підійти до точки лову. Тому я Прикормлюємо з розрахунку 5кг прикормки на кожне вудилище. Підгодовувати треба конкретну ділянку, безпосередньо на початку риболовлі або за пару годин до неї. Снасть повинна бути закинута точно в підгодований ділянку. Як орієнтир можна використовувати поплавець-маркер, великий, білого або оранжевого кольору. Його, як і підгодовування, найзручніше завозити на човні.

Прикормка повинна бути ситної і пахучої. Ось кілька рецептів підгодовувань:

- Найбільш простий і дешевий варіант:

Розпарена кормова кукурудза (5шек - 1кг) змішана з меленими підсмаженими насінням. З 1-го кілограма сухої кукурудзи виходить 4-5кг готової прикормки. Насіння додаються з розрахунку 1кг на 5кг распаренной кукурудзи.

- Прикормка на основі панірувальних сухарів.

На 2кг сухарів - 1кг медових пряників, 1кг мелених насіння і 1кг пшеничних висівок.

- Прикормка на основі риб'ячого або коров'ячого комбікорму.

На 3кг комбікорми - 1кг борошна і 1кг мелених насіння.

Як підгодовування для годівниці я використовую рецепт Андрія Мазліна (Aviton). Ось він:

- 1000 гр Панірувальні сухарі (продаються в пекарнях і суперах)

- 200 гр Мелене пісочне печиво використовую фруктове) або 500 гр медових пряників.

- 200 гр Висівки пшеничні

- 100 гр Висівки вівсяні

- 100 гр Вівсяні пластівці, цілі.

- 100 гр Кукурудзяна мука

- 200 гр Варена пшенка (недоварена або запарених окропом на 20-30 хвилин, додається на водоймі)

- 50 гр Сухе молоко (створюватиме біла хмарка, що привертає рибу візуально)

- 200 гр Готовою перловки (додається на водоймі)

- 100 гр Соєве борошно

- 1 банка солодкої кукурудзи (додається на водоймі)

Далекий і точний закид

Нерідко, особливо в теплу пору року, виникає необхідність в далеких і точних забросах. Вирішення цього завдання найчастіше - ключ до успіху при ловлі великого коропа. Не раз стикався з тим, що місце годівлі коропа знаходиться в 80, а то і в 100 метрах від берега. Там необхідно підгодувати ділянку 5х5м, і точно укладати наживку на підгодований ділянку.

Для далекого закидання потрібно вудлище 3.6-3.9м, котушка розміром 4000-5000, що вміщає 180-250м волосіні. Діаметр волосіні не повинен перевищувати 0.3мм. При цьому розривне навантаження волосіні повинна бути не менше 15lb. При закиданні до 60-70м я використовую плетінку Power Pro 30lb, при більш далеких закинув для досягнення точності треба переходити на моно. Методом проб і помилок я зупинився на Shimano Technium 0.28 (17lb) або Mustad Ayaka Surf Casting (0.28, з переходом на шок-лідер 0.47). З моно дальність точного закидання збільшується до 100м.

виважіваніе

В очікуванні цього моменту ми сидимо добою, проробляємо шлях в 150-200км, незважаючи на погану погоду та інші перешкоди. Клювання коропа - удар сигналізатора по спінінгу, верещали котушка ........ дочекалися !!!

Є декілька моментів, які грають при виведенні істотну роль. Ніколи не треба намагатися зупинити коропа на першому ривку. Якщо він безперервно змотує волосінь з котушки - треба чекати його зупинки, якщо дозволяє рельєф водоймища і кількість залишилася на котушці волосіні. Як правило, перший ривок коропа не дуже довгий, 20-30м. У той же час він найбільш небезпечний. Отже, короп зупинився, ми відключаємо байтраннер (затягуємо фрикціон) і піднімаємо вудилище. Ніякої підсічки! Просто підняти вудилище вгору на 90 градусів. Якщо короп протягнув оснастку 20 метрів - він уже засікся! Тепер будь-який різкий ривок тільки посприяє сходу риби. Основний принцип - гасити всі різкі ривки риби.

Як спіймати великого КАРПА (ідеальне керівництво до дії), Как поймать большого КАРПА (идеальное руководство к действию)

Як правило, достатньо пружності Коропове вудилище, але ривки бувають довгими і доводиться стравлювати волосінь з котушки. Момент, коли це необхідно робити, визначається досить легко - якщо риба вириває вудилище з рук (а це відбувається в тому випадку, коли воно зігнулося до межі) - пора стравлювати жилку. До цього моменту снасть повинна витримувати її опір. Крім випадків, коли треба утримати коропа від догляду в кущі або на перекат (на річках), не треба намагатися його зупинити. Якщо він "попер" - відпусти! 5-6 таких ривків і риба втомиться. Привести рибу до берега треба максимально втомленою. Не давати Карпу слабини. Волосінь повинна бути постійно натягнутою. Якщо ви відчуваєте, що риба недостатньо втомилася, вона ще намагається робити різкі ривки, змотувати волосінь - не намагайтеся підвести її ближче, ніж 7-8 метрів до берега. Якщо справа відбувається вночі, треба направити на коропа промінь ліхтаря задовго до того, як від підійде на відстань подсачіванія. В іншому випадку в останній момент він злякається і піде. Великого коропа треба підводити до підсаку тільки повністю виснаженим, бажано лежачим на боці.

Брати в підсак великого коропа потрібно тільки з першого разу! Тому що другої спроби, короп, як правило, вам просто не дозволить. У цієї риби завжди залишаються сили на останній ривок! На березі потрібно заздалегідь відзначити точку, де коропа зручно взяти в підсак, і приводити рибу до цієї точки. Підсак покласти на воду, сітку притопити. Рибу треба привести точно до підсаку, підняти їй голову (щоб уникнути зацепа оснастки за підсак), і підняти підсак вгору.

Тепер віддихаєтеся - ви стали володарем трофейного коропа!

Категория: Карп | Просмотров: 1788 | Добавил: ViKing | Теги: Как поймать большого КАРПА, Як спіймати великого КАРПА | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$